Ani na podruhé vítězství nad Ostravou

K a r l o v y V a r y - Dorost: HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice 2:3 (1:0, 1:1, 1:1). Po včerejší remíze se Sarezou chtěli v zápase s Vítkovicemi karlovarští dorostenci po třech zápasech opět poznat chuť vítězství. Soupeř však byl proti a zodpovědným výkonem si zajistil cenné body z karlovarského ledu. Energetici dvakrát vyrovnali, druhou branku vstřelil Libor Dudek. V závěrečné power-play jim síly na vyrovnání však již nezbyly.
Extraliga dorostu, 34. kolo, so 8.1.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
2:3
0:1, 1:1, 1:1
Branky: 33. Šnajdr (Satora), 43. Dudek (Satora) - 12. Káňa (Lyčka), 35. Szturc (Valchař, Mikulík), 47. Szturc (Mikulík). Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 3:8, Šofér a Szturc 10 min. (nesportovní chování), Lyčka 5 min. + do konce utkání (nesportovní chování). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Schmidt, M. Rohan, Boguský, Satora, Zmeškal - Šnajdr, Smolík, Dudek, Kellner, Budínský, Záhora, T. Rohan, Topinka, T. Polák, Klcso
Vítkovice: Vošvrda - Mlynář, Mikulík, Hrubý, Jurčík, Lyčka, Hartmann - Šofér, Káňa, Noga, Hanke, Maliník, Sedmidubský, Valchař, Olšar, Szturc, Šedivý, Strapáč, L. Bacul.

Neuběhlo ani 24 hodin od chvíle, co karlovarští dorostenci remizovali na vlastním ledě s týmem HC Sareza Ostrava a již hostili od 12:30 další tým ze severomoravské metropole - HC Vítkovice.

Jednoznačným hrdinou první dvacetiminutovky byl vítkovický brankář Vošvrda. Ten dokázal ustát i počáteční nápor energetiků, kteří na ztuhlého soupeře doslova vlétli. Hned v první minutě uháněli domácí Topinka a Šnajdr na samotného obránce, avšak jejich finální přihrávku zmařil právě Vošvrda. Ten dále ustál nebezpečnou střelu bekhendem Budínského z pozice mezi kruhy a poradil si i s šancí Smolíka a Tomáše Rohana, když se druhý jmenovaný ocitl zcela sám před svatyní hostů. Od páté minuty se obrana Vítkovic konečně zkonsolidovala, ale i přesto nechala v minutě sedmé nebezpečně dorážet Topinku. Ten byl vzápětí atakován Lyčkou a Energie tak měla šanci v přesilové hře otevřít gólový účet zápasu. Nejblíže k tomu měl opět Topinka, kterému krásně namazal Šnajdr. Ani tentokrát však karlovarský útočník brankáře Vošvrdu nepřekonal. Hokejisté Vítkovic se nejspíše nemohli již dívat, jak se domácí trápí v koncovce a ve své přesilové hře po vyloučení Topinky jim názorně předvedli, jak vstřelit branku. Po střele obránce Lyčky se ve zmatku před brankou zorientoval Jan Káňa a zajistil tak Ostravě jednobrankové vedení. Zda se z této ukázky poučili, si domácí mohli vyzkoušet od třinácté minuty, kdy hráli další přesilovku. Ani ta jim však nevyšla a hosty vystrašila snad jen tvrdá střela Zmeškalova, která rozezvučela brankovou konstrukci. Ke konci třetiny už jen nenápadnou střelou ohrozil domácí branku Bacul, ale do šaten se odcházelo stále za stavu 0:1.

Druhá třetina začala obrovskou šancí hostů. Šofér s Baculem se řítili sami na jediného karlovarského obránce, avšak druhý jmenovaný mířil mimo polo odkrytou branku. Oproti druhé třetině si pak obrany obou mužstev dávaly větší pozor na plnění svých povinností, a tak viděla hrstka diváků na stadionu v Dolní Kamenné šancí jen po skrovnu. V šestadvacáté minutě pykali hosté za příliš mnoho hráčů na ledě, Karlovarští však v početní výhodě působili neškodným dojmem. Komická situace nastala, když se hráč pykající za chybu střídačky vrátil na led. Uplynulo totiž jen několik vteřin a hosté se stejného prohřešku dopustili opět. Lehkomyslně tak dávali svůj jednogólový náskok vstříc osudu, Energie však dnes prostě neměla svůj den a veškeré její útoky končily buď již na statných ostravských obráncích, nebo v lapačce pozorného Vošvrdy. V třiatřicáté minutě byl vyloučen další hostující hráč a spravedlnost se konečně vrátila na karlovarský led. Nedisciplinovanost hostí potrestal dorážkou Satorovy střely Martin Šnajdr, který se parádně trefil pod víko. Zdálo se, že Energie se konečně střelecky probudila a že kouzlo Tomáše Vošvrdy bylo překonáno. Bolestné vystřízlivění však přišlo o dvě minuty později. Domácí brankář Bedna sice zneškodnil střelu Valchaře, rána Romana Szturce najíždějícího z druhé vlny však již byla nad jeho možnosti. Domácím nešla upřít snaha o vyrovnání, ale puk neposedně odskakoval z jejich holí a vítkovičtí hráči byli všude o pár chvil dříve. Když se pak neujala ani střela Boguského, proti které vytasil hostující gólman efektní zákrok lapačkou, bylo jasné, že i v druhé přestávce bude v kabině Energie špatná nálada.

V závěrečné části zápasu přibylo emocí, zato ubylo dobrého hokeje. Ve třiačtyřicáté minutě slavil úspěch důraz domácích, kteří na své straně měli snad i trochu štěstíčka. Kotouč do vítkovické branky doslova popasoval Roman Szturc. Hosté se však jali protestovat proti přílišnému důrazu Energie tak vehementně, že jejich kapitán Lyčka vyfasoval trest ve hře na pět minut plus do konce utkání. Poté co karlovarským stadionem dozněly nepublikovatelné výrazy začala dlouhá přesilová hra domácích. Ti se však o značnou její část připravili, když byl po zbytečném zákroku vyloučen Schmidt. Při hře ve čtyřech ovládli karlovarští mladíci obrané pásmo hostí, žádnou výraznější šanci jim to však nepřineslo. Po návratu Schmidta pokračovala domácí početní výhoda. Největší šanci spálil Topinka, který se ocitl sám u levé Vošvrdovy tyčky, svou přiležitost však již poněkolikáté promarnil. Opět tak zafungovalo známé nedáš - dostaneš a hned z protiútoku svou druhou brankou v zápase prostřelil Roman Szturc Bendovy betony. Hosté se tak potřetí v zápase dostali do vedení, ale energetici již tentokrát nenašli dostatek sil na odpověď. Snaha byla velká, ale včerejší namáhavý zápas dával o sobě vědět čím dál tím víc. Svůj tým podržel v závěrečných minutách i brankář Vošvrda. Když zlikvidoval Topinkovu šanci v 59. minutě, odhodlali se domácí trenéři k power-play. Ta však již na výsledku nic nezměnila, a tak odcházeli karlovarští hráči i fandové se svěšenými hlavami.