Bílí Tygři karlovarské juniory nerozsápali

K a r l o v y  V a r y - Zajímavý souboj shlédla hrstka diváků na karlovarském zimním stadionu. V rámci 13. kola juniorské extraligy se zde utkaly mladé výběry domácí Energie a libereckých Bílých Tygrů. Karlovarští byli důraznější v koncovce a narozdíl od svého soupeře se vyvarovali zbytečným chybám v obranné činnosti. Zaslouženě si tak po vítězství 3:1, po třetinách 1:0, 2:1 a 0:0, připisují plný bodový zisk.
Extraliga juniorů, 13., čt 9.10.2003
Liberec
3:1
1:0, 2:1, 0:0
Branky: 17. Pech (Hamerle, Tomaška), 26. Petr Nový (Mudra), 35. Michal Polák (Chyba, Rozsypal) - 26. Pabiška (Pajič). Vyloučení: 7:10, navíc Šulc (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 69.
Karlovy Vary: Jirkův - Tašner, Gellner, Jakub Bauer, Bušta, Hamerle, Nový, Prštický, Charousek, Kocek, Rozsypal, Tomáška, Linduška, Sadloň, Sedláček, Hlubuček, Michal Polák, Chyba, Mudra, Karpíšek, Pech
Liberec: Ševčík - Pabiška, Rýgl, Preussler, Pajič, Kapička, Kříž, Patrman, Šmíd, Divíšek, Šulc, Vojtěch Němec, Petrmichl, Klimenta, Dušek, Jech, Rajnoha

Po úvodním krátkém rozkoukávání nabral souboj čtvrtého Liberce s juniory Karlových Varů, držících prozatím osmou příčku, zběsilé tempo.

Vše odstartovala karlovarská přesilovka z konce 4. minuty. Krátce po neúspěšné akci domácí dvojice Polák - Pech, zapomněli obránci Energie za svými zády najetého Kapičku. V souboji muže proti muži však brankář Jirkův svého soka výborně vybruslil a nepropustil ani následný pokus dojíždějícího Pajiče.

Liberec nevyužitá šance povzbudila k dalším útočným aktivitám, více se tlačili do karlovarského pásma, často se pokoušeli překvapit Jirkůva, ale také kupili jednu špatnou přihrávku na druhou. Při jedné takové minele odvrátil gólman Ševčík pohromu semaforem , se kterým by se mohl směle ucházet o Zlatou helmu. Děsivou hrubku Pertmichla před vlastní brankou nevyužil dojíždějící Jiří Mudra. Mladý útočník byl z celé nečekané situace tak překvapený, že pouze nastřelil Ševčíkovy betony.

Karlovy Vary se nicméně od poloviny třetiny prosazovaly stále častěji. Nedovolené zákroky Šmída a Pabišky v rozmezí několika vteřin byly jen pochopitelnou reakcí na zvýšenou domácí aktivitu. Nabídnutou výhodu dvou hráčů v poli využili k pohledné spolupráci Hamerle a Tomaška. Číhající Lukáš Pech mohl jen pohodlně doklepnout do odkryté poloviny branky.

Problémy s rozehrávkou trápily Tygry i ve druhé části. Ve vlastním oslabení narušil soupeřovu kombinaci Mudra. Do samostatného úniku se dostal Petr Nový a ranou po zemi překonal brankáře Ševčíka podruhé.

Liberecká přesilovka však byla nakonec využita. Po necelé půlminutě od Novákova zásahu našel skulinku mezi betony karlovarského muže s maskou bek Marek Pabiška.

Nevídanou situaci přinesla 30. minuta. V rozmezí několika sekund se nechali vyloučit dva hráči Energie i dva Bílí Tygři.

Již v plném počtu na obou stranách odzbrojil posledního obránce Severočechů přesnou přihrávkou Tomáš Chyba. Střílejícímu Polákovi nezabránil v oslavných gestech ani Ševčíkův rychlý beton.

Znovuzískané dvougólové vedení si energetici udrželi až do závěru druhého dějství. Zvýraznit jej mohl ještě Libor Hlubuček, jenže tentokrát už opět dominoval brankář s tygří hlavou na dresu.

Čas v poklidu plynul dál až do 47. minuty. Nedotažený nájezd zakončil Petr Nový lehkým seknutím do brankářovy výstroje. Podrážděné šelmy okamžitě vycenily zuby a vyjely na trestnou výpravu. Nejaktivněji si počínal Ladislav Šmíd. Co říct si s ním patrně měl i domácí Prštický. Oba si důrazně vyměnili názory a pak spořádaně usedli k časoměřičům.

Malá roztržka opět probudila Tygry z unaveného herního projevu. Definitivně je však srazil jednak zázračný zákrok Jirkůva, při kterém měl již kapitán týmu z Podještědí ruce nad hlavu, a také několik zbytečných vyloučení. Při nich mohl náskok ještě zvýraznit lehkou tečí Tomaškovy střely Nový, Dělovka Tomáše Chyby jen lehce zaklepala na boční oblouk brankové konstrukce.

Energie si závěrečné okamžiky zápasu dobře pohlídala, nepřipustila žádné drama a po právu si připsala plný bodový zisk. Liberec sice bojoval ze všech sil, ale hrubé chyby v obraně a častá vyloučení k bodům vedou jen zřídka.