Boje s mladými Jihočechy - uspěli domácí

Junioři: HC Mountfield - HC Energie 4:2
Dorost: HC Energie - HC Mountfield 2:0

Karlovarské naděje měly v dalším extraligovém kole za soupeře tradičně silné bojovníky z Českých Budějovic. Junioři drželi na jihu vyrovnaný stav jen do první přestávky, před níž srovnával na 1:1 Tomáš Rohan (na snímku). Poté dvakrát inkasovali a ve třetí části již nenašli síly k odpovědi. Dorost bojoval v Rybářích úspěšněji. Ve vyrovnaném duelu dokázal ve vyrovnaném duelu nechybovat v obraně a získal tak po čtyřech porážkách konečně všechny body.
Extraliga juniorů, 38. kolo, so 19.1.2008, Budvar Aréna
České Budějovice
4:2
1:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Ježek (Soudek,Horák), 21. Ježek (Horák, Soudek), 35. Havran (Stejskal), 46. Ježek (Havran, Feferle) - 10. Rohan T. (Záhora, Majer), 55. Budínský (Mistoler) Rozhodčí: Němec- Hák, Fiala. Vyloučení: 12:13. Polodna (ČB), Přindiš (KV) - oba 5 min. + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 55. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
České Budějovice: Klestil - Zíb, Klement, Havran, Semrád, Zourek, Předota - Stejskal, Polodna, Ferebauer - Feferle, Formánek, Ťoupal - Ježek, Horák, Soudek- Uhlíř, Sekera, Zich
Karlovy Vary: Hruška - Schmidt, Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal- Rohan M., Šnajdr, Topinka, Záhora ,Mareček, Sláma, Mistoler, Majer, Budínský, Kroupa, Rohan T.

Domácí sice v nabídnutých přesilovkách, které jim na začátku utkání Karlovarští poskytli, neskórovali, ale využili je aspoň k tomu, aby se lépe dostali do tempa a chytli zápas za správný konec. První branka padla v 9. minutě právě zásluhou Jihočechů. Aleš Ježek si počíhal před brankářem hostů Hruškou, kam mu puk předložil na stříbrném podnose Soudek, a trefil se pod víko - 1:0! Poté se hra srovnala a Západočeši se rychle dočkali vyrovnání stavu. Z nenápadné akce se dokázal prosadit Tomáš Rohan, když svou přízemní bekhendovou střelou možná i trochu překvapil brankáře Klestila, který nestačil sklapnout betony včas - 1:1! Hosté měli poté dokonce výhodu přesilovky pět na tři, ale T. Rohan svou druhou branku nepřidal. Stále v oslabení ujel obráncům soupeře ve 12. minutě Ťoupal, ale na Hrušku v nájezdu nevyzrál - puk poslal těsně vedle. Další šance měly České Budějovice, ale Feferlemu se po nahrávce od Soudka puk svezl po čepeli a nepovedenou střelu Hruška lapil. První dějství nabídlo strhující hokej, který by určitě snesl měřítko play-off. Přísný metr nasadili rozhodčí, takřka neustále někdo z hráčů sledoval utkání z trestné lavice, ale obě branky první třetiny padly přesto při plném počtu hráčů na ledě.

Druhá dvacetiminutovka začala pěkně zhurta, nejprve Klestil vychytal v její 30. sekundě Slámu, puku se ujmula úderná budějovická letka Soudek - Horák - Ježek a předvedli akci na vlas podobné té z první třetiny. Pouze s tím rozdílem, že zpoza brány tentokráte finální přihrávku adresoval Aleši Ježkovi Horák, a Ježek opět suverénně zavěsil - 2:1! Karlovy Vary se dostaly do konce třetiny pod tlak, z něhož se nedokázaly vymanit. Jejich šance ale držel brankář Hruška, který budějovickým atakům dlouho odolával. Hvězdou 35. minuty byl domácí kapitán Martin Havran. Ten nejprve lobem z vlastní třetiny poslal do nájezdu Stejskala, který rychle na nahození zareagoval, dostal se za karlovarské beky a od modré ujížděl sám na Hrušku, ale nastřelil jen brankářovu vyrážečku. Domácí ale nemuseli neproměněné šance dlouho litovat - následující vhazování vyhrál totiž ukázkově Stejskal a právě Martin Havran se z první opřel do puku a čistým průstřelem rozvlnil síťku - 3:1!

Třetí třetina již byla vyrovnanější. Dokazovat své umění musel i brankář na druhé straně - Klestil. Ten ve 42. minutě nejprve vyrazil střelu od modré a následně vychytal dorážejícího Majera. Pro Majera to ale nebyla poslední černá chvilka v zápase - ve 45. minutě dostal při obětavém skoku do střely pukem do obličeje, ale naštěstí se mu nestalo nic vážného. O minutu později Aleš Ježek vsítil svůj třetí gól v utkání a připsal si tak hattrick! Opět z podobného místa jako u svých předchozích gólů, z mezikruží, překonal tentokráte střelou příklepem Petra Hrušku - 4:1! Jestliže do té doby bylo utkání bojovné, ale férové, po brance na 4:1 se to změnilo. Nejprve sekl Polodna hostujícího obránce a vyfasoval trest na 5 minut+do konce utkání. Dlouhou přesilovku hosté nevyužili, ale těsně poté co se vrátil z trestné lavice Sekera, který odpykával trest za Polodnu, se do úniku dostal Vít Budínský. Před Klestilem zakvedlal pukem a poslal touš mazácky mezi nohy budějovického brankáře - 4:2! Do konce utkání se bohužel již nic nezměnilo, mnoho soubojů a šarvátek šlo na úkor pěkného hokeje, který se hrál v prvních dvou třetinách. Rozhodčí byli nuceni rozdat v poslední třetině celkem 12 trestů! Nervózní závěr korunoval svým zákrokem Přindiš, který srazil Zíba , a putoval pod sprchy po vyloučení do konce zápasu předčasně.

Budějovice si připsaly důležité body v bojích o postup do play-off, když si dokázaly poradit s papírově silnějším soupeřem, přehrály ho a zaslouženě zvítězily.

Milan Stárek(HC Mountfield): Opět kvalitní výkon, stejně jako včera proti Hradci, s jediným rozdílem - dnes jsme dali góly.

Mikuláš Antonik (HC Energie K.Vary): Bojovali jsme, makali, ale soupeř byl dnes o trochu lepší. My máme za sebou těžkou sérii - Spartu, Slavii, Plzeň - a bohužel se dnes projevila únava. Tím ale nechci snižovat výkon Budějovic, které dnes zahrály výborně.