Častá vyloučení nedovolila Energii bodovat

K l a d n o - V dalším pokračování nesmlouvavého boje o play-off zamířila Energie do Kladna a i přes statečný a urputný výkon neveze do lázeňského města ani jeden bod. Pro oko diváka nepříliš atraktivní duel rozhodli buldoci především potrestáním častých karlovarských vyloučení. Už po necelých třech minutách skóroval v početní výhodě Patera, druhou branku domácích přidal v polovině zápasu Zajíc, který se trefil těsně po skončení další přesilovky. A ikdyž ve třetí části dokázal při velkém tlaku energetiků snížit Lukáš Krajíček, vyrovnání se hrstka fanoušků z Karlových Varů nedočkala. Po třetinách 1:0, 1:0 a 0:1 podlehla Energie Kladnu 1:2.
Tipsport Extraliga, 42. kolo, út 25.1.2005
Kladno
2:1
1:0, 1:0, 0:1
Rabat Kladno - Energie Karlovy Vary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Branky a nahrávky: 3. Patera (Bílek, F. Kaberle), 29. Zajíc (Gardoň, F. Kaberle) - 46. Krajíček (Bednařík). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2816.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, P. Kasík, od 25. navíc V. Čech - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, M. Hořava - Hluchý, Zajíc, Mrázek - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček - Milan Procházka, Pech, Bednařík - Kucharczyk, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Alinč, Hurtaj - V. Polák, Kraft, A. Nedorost.

Kladenští do duelu s Energií nastoupili i se Zdeňkem Orctem, kterého v uplynulých dnech trápily zdravotní potíže, a tak mohl i brankářský matador od první minut sledovat urputný souboj dvou vyrovnaných soupeřů. Jako první si ale z brankářů pořádně sáhl na puk hostující Málek, když jej lovil ze své sítě. Po dvou minutách oboustranného vyčkávání fauloval Jiří Polák, domácí bleskově rozestavěli přesilovkový vzorec, od modré vypálil František Kaberle, Bílek ještě ztroskotal na výborném Málkově betonu, ale Patera už těžkou práci neměl. Tvrdý boj o střední pásmo spojoval i následující dlouhé minuty nepříliš pohledného střetnutí. Za pozornost stála pouze Ptáčkem nastřelená tyčka a na druhé straně únik Martina Procházky, jehož z blízka vychytal Málek.

Druhou třetinu začaly Karlovy Vary mnohem lépe, přehrávaly svého soupeře a branka Středočechů odolávala jen silou vůle. Před Orctem se zjevil po Skuhravého průniku Jiří Polák, jenže stejně jako o pár vteřin později Hurtaj, nedokázal ani mladý obránce přehodit brankářův beton. Ve 27. minutě však přišel možná rozhodující okamžik celého souboje. Jinak velmi aktivní Radim Kucharczyk si počínal nedovoleně, oslabení Energie ještě přestála, ale jen tři vteřiny po jeho návratu na led zakončil sérii přesných přihrávek napříč útočným pásmem přesnou střelou Zajíc. Do tempa se energetici nedokázali dostat až do konce prostřední dvacetiminutovky. Jejich snahy i nadále brzdily především vlastní fauly. Přesto měl snížení na holi Košťál, jenže jeho střelu do horní části branky vytěsnil padající Orct okrajem svého rukávu.

Dvoubrankové vedení Kladno možná trochu uspokojilo, naproti tomu Energie se lehce vzdát nehodlala a vydala se v závěrečné části bít alespoň o bod. A už po pěti minutách slavila dílčí úspěch. Bednaříkův průnik proměnil ve snížení ranou do modré čáry Lukáš Krajíček. Vyrovnat mohl kličkující Hurtaj, individuálním průnikem se až k zakončení propracoval i Skuhravý, ale výborný Orct i důrazní obránci před ním byli úspěšnější. Závěr domácím ulehčil nešťastným zásahem do obličeje soupeře Jiří Polák. Čtyřminutové oslabení sice přerušil faulem na unikajícího Skuhravého František Kaberle, žádná ze zoufalých střel Energii, většinou však z velké dálky, už ale svatyni Středočechů neohrozila. V poslední vteřinách odmítl zvýšit do prázdné branky hostí Patera, když mu v jasné situaci sjel kotouč z čepele.

V kombinaci s ostatními nepříliš příznivými výsledky úterního kola ztrácí Karlovy Vary další důležité body v zápolení o vyřazovací boje. Oživit karlovarské šance může Energie v pátek na domácím stadionu, kdy přivítá přímého soupeře ze Znojma.

Zdeněk Müller (Kladno): "Karlovy Vary měly velmi dobrý nástup, ale naštěstí jsme se brzy ujali vedení. Postupem doby se hosté lepšili, ale nás opět podržel výborný brankář Orct, který nakonec v utkání nastoupil, protože při dnešním dopoledním rozbruslení se cítil dobře. Tři body jsou pro nás velice důležité, protože podle očekávání Západočeši hráli jako o život, aby si uchovali naději na postup do play off."

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Diváci viděli pěkný hokej, bohužel o naší porážce rozhodly dva góly v oslabení, i když druhý gól jsme dostali těsně po návratu našeho hráče z trestné lavice. Vypracovali jsme si celou řadu příležitostí, ale při utkáních venku nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti. Naděje na postup mezi osm nejlepších stále žije, ale je velice malá."