Derby juniorů rozhodly nájezdy, dorostenci si přivážejí příděl

Junioři: HC Energie - KLH Chomutov 1:2sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Velká bitva mezi sousedy jak v tabulce tak na mapě začala na Zimním stadionu v Karlových Varech. Oba týmy dlouhou dobu spoléhaly na obranu a to se jim i vyplácelo až do dramatického závěru. V něm jako první skórovali hosté, ale domácí na branku stihli rychle odpovědět vyrovnáním, a tak se zápas protáhl až do samostatných nájezdů, ve kterých jasně dominoval celek hostů. Za domácí jako jediný v zápase skóroval Jan Tomeček (na snímku), který prudkou střelou vyrovnal, a dal tak domácím ještě šanci. Po včerejší porážce svých starších kolegů pak na ledě Plzně neuspěli ani dorostenci, jejich jedinou trefu obstaral Tomáš Sýkora.
Extraliga juniorů, 42. kolo, so 31.1.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Chomutov
1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 54. Tomeček (Frk) - 51. Indra (Kalinovič, Klouček), rozhodující nájezd Kalinovič . Vyloučení: 10:10 . Využití: 1:1 . Diváci: 75 . Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 0:1 .
Karlovy Vary: Hruška (Honzík) - Schusser, Ryžuk, Funk, Tomeček, Tollinger, Šik, Dlapa, Rohan M. - Flieger, Frk, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Fusek, Topinka, Rohan T., Kellner, Mareček
Chomutov: Hollý (Kaššák) - Škrdle, Dostál, Mazanec, Saska, Krupka, Karlík, Rutta - Kalinovič, Ptáčník, Indra, Mužík, Chlouba, Hofmeister, Wszolek, Hanták, Kolář, Klouček

Sobotní odpoledne na Zimním stadionu v Karlových varech bylo ve znamení derby mezi domácí Energií a Chomutovem. Hned do začátku první třetiny vstoupili velice úspěšně domácí a už ve 2. minutě si hostující brankář poprvé sáhnul na puk zásluhou střely od modré v podání Jana Topinky. Domácí šli pak do útlumu kvůli přesilové hře hostů. Tu celek z Chomutova spíše prokombinoval a za zmínku stojí pouze samostatný únik Jana Rutta, který svojí střelou zápěstím minul brankovou konstrukci. Přesilová hra byla poté nabídnuta i domácím, kteří s ní sice naložili střelecky lépe nežli jejich protivník, ale ani tato snaha nebyla oceněna vstřeleným gólem. Promrhanou šanci domácích mohl ihned potrestat vyloučený Martin Mazanec, který se okamžitě po opuštění trestné lavice dostal k puku a osamocený se vydal proti domácímu brankáři. Jeho střela však pouze prověřila hbitost gólmanovi lapačky. Další přesilovka se domácím naskytla v 17. minutě, kdy se dostali téměř všichni hráči v poli do závaru před brankou hostí a hostující brankář měl co dělat, aby z chumlu vypálený puk vyrazil. V samotném závěru, přesněji v čase 19:58 se domácí dostali do další přesilové hry o jednoho muže a tudíž šli do dalšího dějství zvýhodněni.

A ani vstup do další dvacetiminutovky v přesile neznamel pro domácí vstřelený gól. Oba týmy mohly vděčit statečným brankářům za čisté konto hlavně po druhé, střelecký bohatší třetině. Opět jsme měli možnost vidět několik přesilových her na obou stranách, ale žádný z útočníků dnes zatím recept na překonání gólmanů nenašel. Velice blízko však byl kapitán hostů Jakub Mužík, který v 10. minutě tečoval puk za záda karlovarského Petra Hrušky. Puk však k jeho štěstí pouze balancoval na brankové čáře a brankář ho stihl vyrazit. Domácí si opět vytvořili tlak až v posledních minutách zápasu. Nejprve ve 35. minutě při přesilové hře pálil na branku Martin Rohan a jeho střelu těsně před brankářem tečoval směrem k brance Michal Vachovec. Bohužel ani tato snaha nebyla oceněna brankou a gólman puk vyrazil betonem. Další šance domácích a i poslední v této třetině se odehrála v poslední minutě. Tentokrát to byl kapitán domácích Tomáš Rohan, který se po závaru před brankou hostí dostal poslední k puku a k jeho smůle puk vypálil pouze do horní tyčky.

Třetí dějství se nakonec ukázalo jako nejdramatičtější. Zpočátku se zápas vyvíjel jako dvě předchozí třetiny, ale to platilo pouze do její poloviny. První branku v utkání vůbec zaznamenala nejprve střídačka hostí. Ti jako první konečně využili jednu z mnoha početních převah ve hře a ujmuli se tak poprvé v zápase vedení. stalo se tak v 51. minutě. Marek Indra se po sérii přihrávek dostal jako poslední k puku a švihem zápěstím zařídil první změnu skóre. mnozí by možná čekali, že hra domácí Energie půjde ještě více do útlumu, ale opak byl pravdou. Domácí tento propad zřejmě nakopnul a sotva pár minut po inkasované brance, přesněji v 54. minutě vyrovnali. Postaral se o to Jan Tomeček, který taktéž v přesilové hře, ovšem už jen o jednoho muže ujel obráncům až na hranici modré čáry, odkud dělovkou propálil do té doby neprůstřelného brankáře hostí Juraje Hollého. Oba celky se po vyrovnání opět vrátili do střelecké pohody a ostřelovaly brankáře jak jen to bylo možné.

Do prodloužení vstupovaly oba týmy po třech hráčích, kvůli předchozí potyčce na konci třetího dějství. V prodloužení jsme moc útočně laděných akcí neviděli a bylo zřetelně vidět, že se oba týmy chystají a připravují na samostatné nájezdy. V těch jel jako první domácí Michal Vachovec, avšak jeho střelu zastavila lapačka brankáře. Hned první nájezd hostů byl zároveň i tím rozhodujícím. Martin Kalinovič si najel na brankáře zleva a z ostrého úhlu propálil brankáře mezi betony. Za domácí se pak pokusil zvrátit výsledek kapitán Tomáš Rohan, avšak ani ten nedokázal vyrovnat sérii nájezdů. Za hosty pak už jen dokonal dílo Martin Wszolek.

Jiří Neubauer (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání bylo jasně pod vlivem obrovského množství přesilových her a to hlavně těch neproměněných. Jak už to bývá zvykem, v domácím prostředí nás vždy hodně ničí hostující obrana a také smůla při koncovce.

Milan Kašpárek (KLH Chomutov): Soupeř byl pro nás dnes velice vyrovnaným protivníkem a musím obdivovat jejich rychlé vyrovnání v závěru poslední dvacetiminutovky. Derby to bylo opravdu vypjaté a nerozhodné do posledního momentu zápasu.