Domů, do Varů, do Dolní Kamenné... a se třemi mečboly!

3. ČF: HC Litvínov - HC Energie 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Tak Karlovy Vary se dočkaly a prolomily smůlu, která je v Litvínově provází. Stalo se tak právě včas. Bylo to v nejdůležitějším zápase sezóny. Energetici po většinu zápasu vedli a celkově byli lepším týmem. Dvěma brankami se blýskl Lukáš Pech.
O2 extraliga, ČF4, so 8.3.2008, Zimní stadion Litvínov
2:3
1:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Jenáček (Branda), 48. J. Černý (Tomas) - 10. Pech (V. Polák), 19. Melenovský (Mudroch), 27. Pech (Prošek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9, navíc Kraft a Řezníček (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6800. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3. Stav série: 1:3
Litvínov: Franěk - L. Poživil, Šlégr, Punčochář, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Švarný, Tůma - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - Trávníček, Bahenský, Tomas - J. Černý, Rindoš, Bednařík.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - V. Polák, Pech, Hluchý.

Úvod měly Karlovy Vary mnohem lepší než o den dříve. Nejenže ustály úvodní nápor soupeře, svou aktivitou si navíc řekly o fauly soupeře a hned ze začátku mohly hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Kumstát ale opakovanou dorážkou puk za čáru neprotlačil a Bílek ve své šanci promáchl.

Uběhlo sotva pár minut a stejná výhoda stála před domácími. A ti potvrdili pověst technického mužstva. Rychlá kombinace se zastavila u Jenáčka, který rozhozeného Mensatora prostřelil pod vyrážečku.

Jak už je ale v sérii zvykem, Energie dokázala odpovědět rychle. Tentokrát už si se standardní přesilovkou poradila výborně, když Polák našel před brankou Pecha, který využil své drobné postavy, prosmýkl se na malém prostoru k zakončení a do poloprázdné branky nemohl minout.

Úvodní třetina se po vyrovnání trochu zklidnila, ubylo i vyloučených a v plném počtu dávali hře směr především energetici. Kombinaci elitního útoku zakončil Kumstát jen do Fraňkových betonů, dvě minuty před koncem ale přišla velká chvilka Marka Melenovského. Série odrazů a dorážek skončila u zkušeného centra, který dotlačil puk do sítě podruhé.

Vedení Západočechy ještě více uklidnilo. Venerovi hoši se tak mohli více soustředit na pečlivou obranu a rychlé protiútoky. Blízko zvýšení náskoku byl zejména Kristek, který před poloprázdnou brankou už vymýšlel oslavy, jenže Franěk neskutečným zákrokem puk zblokoval. O chvíli později už ale Energie slavila právoplatně. Prošek napřáhl od modré, puk poskakoval v brankovišti, kam se vřítil Pech a doklepl kotouč do litvínovské svatyně.

V zápětí pálil Bílek bez přípravy do Fraňkova ramene. Bojovní chemici snahu nezapřeli, jenže nervozita, nepříznivý stav a propracovaný systém obranné hry v podání soupeře nedával příliš šancí ke korekci skóre. Do konce třetiny tak vyprodaný stadion bavily především potyčky mezi mantinely. Klasickou rvačkou se prezentoval Skladaný s Brandou, několik rychlých svižných vypálili i další hráči.

Pro vývoj závěrečných chvil duelu byl určující úsek hry mezi 45. a 48. minutou. Nejprve Skuhravý odmítl tváří v tvář Fraňkovi definitivní rozhodnutí, následně Jakub Černý ve spektakulární mlýnici dorazil puk za Řezníčka, který se snažil zaskakovat Mensatora, jenž předtím pochytal daleko před brankovištěm snad pět jiných pokusů Litvínova.

S hosty si pak zahrála nepěknou hru paní Štěstěna. Tyčku rychle po sobě trefili Procházka a Kumstát. Franěk zase skvělým zákrokem připravil Pecha o hattrick. S blížícím se koncem rostly i choutky Litvínova po vyrovnání, jenže obrana Karlových Varů fungovala báječně. A to i v poslední minutě, kdy přísní rozhodčí poslali bílozelené do oslabení. Nepovedená přihrávka přes všechny čáry poslala dva vteřiny před sirénou hru před Fraňka a karlovarské oslavy mohly vypuknout naplno. Zda budou mít své bouřlivé pokračování i po čtvrtfinálové sérii, můžete sledovat na vlastní oči v úterý na zimním stadionu v Dolní Kamenné, kde Energie přivítá od 17:25 Litvínov popáté. Už tam se může rozhodnout!

Jaroslav Hübl (Litvínov): Myslím, že rozhodly dva momenty. Ta první třetina, v níž jsme měli dost přesilovek, ale využili jen jednu, a pak druhá třetina, kterou jsme nezvládli, nehráli náš hokej a dostali třetího góla. Dostali jsme se do takové křeče. Třetí třetinu už jsme neměli co ztratit, tak jsme to zkusili, dostali se gólem do zápasu a myslím, že štěstí se od nás trochu odklonilo. Bohužel to tam nepadlo, ale pokusíme se ve Varech tu sérii ještě prodloužit.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): V první řadě chci mužstvu poděkovat, protože splnilo vše, co jsme si před zápasem řekli. Chtěli jsme dobře odehrát první třetinu, čekali jsme, že domácí budou mít nápor, což se nám povedlo a zvýšili jsme i důraz před bránou, čehož jsou dokladem všechny tři branky, protože padly po střelách z dálky a důrazu okolo brankoviště. Trošku jsme spoléhali na to, že v závěru už domácí nebudou mít tolik sil na zvrat, ale přesto vyvinuli ve třetí třetině velký tlak. Bylo to znovu otevřené utkání až do konce a my jsme byli šťastnější.