Dorost: Boleslav ukázala sílu a zaskočila mladé energetiky

Dorost: Ml. Boleslav - HC Energie 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Nejen junioři, ale také dorost bude mít v prvním kole play off ještě pořádné starosti. V prvním zápase na mladoboleslavském ledě totiž mladí energetici dokázali skórovat pouze zásluhou benjamínka Martina Frka (na snímku). Naopak za Středočechy se dvakrát trefil obávaný kanonýr Belay, jednou se navíc trefil i Protivný a do prázdné pak vše pečetil Jiránek. Energetici měli problémy především s úvody třetin. Šance na reparát přijde již v pátek, kdy od 17:30 přivítají stejného soupeře v duelu naděje na stadionu v Dolní Kamenné. Všichni fanoušci jsou srdečně zvání, vstupné je zdarma!
Extraliga dorostu, OS1, st 27.2.2008
Ml.Boleslav
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Belay (Škorík), 23. Protivný (Rys), 42. Belay, 60. Jiránek (Babický) - 34. Frk (Kverka). Rozhodčí: Chlaň - Blümel, Ježek. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:1. Diváci: 100. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0
Ml.Boleslav: Will - L. Vrba, Švaříček, F. Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim, Příhoda - Jankovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Lenc
Karlovy Vary: Habal - Škrdle, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk - Frk, Švec, Fliegl, Sýkora, Vaněk, Vaar, Vachovec, Hampl, Kverka, Fusek, Záhora

Celý zápas, co se výkonu týmů týče, nenasvědčoval, že by mezi oběma soupeři byl v základní části sedmnáctibodový rozdíl. Boleslavští měli v první desetiminutovce více ze hry a třikrát vážněji ohrozili hostujícího gólmana Habala. Babický však po přečíslení karlovarské obrany v ideální pozici přestřelil a Škoríka v nájezdu vychytal Habal. Ujala se až rána Belaye ze sedmé minuty. Domácí si vytvořili tlak v útočné třetině, puk se dostal k Belayovi, který ho nasměroval k tyči.

Poté se množily fauly, více času v oslabení museli přežít Mladoboleslavští, jak se však zdálo, hra v menším počtu hráčů jim až tolik nohy nesvazovala. Často se dostávali do nadějně vyhlížejících situací, žádnou však nedotáhli až do zdárného konce.

Do začátku druhé části vstoupili hodně aktivně Západočeši, domácím však stačila jedna povedená akce, aby odskočili na dvoubrankový rozdíl. Gólovou akci zakončil ve 23. minutě po spolupráci s Rysem Hájek. Energetici se de facto k první vážnější šanci propracovali až o čtyři minuty později při dvojnásobné početní výhodě. Hampl však tváří v tvář Willovi neuspěl.

Následné minuty byli svěřenci Pavla Arnošta mírně aktivnější, ve 34. však “zaplatili daň“ v podobě inkasovaného gólu při oslabení. Na konci přesilovkové kombinace stál přesně střílející Frk. Ideální příležitost k vyrovnání poté měli hosté dvě minuty před koncem prostředního dějství. 35 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 však nevyužili a neúspěšná byla i jejich následná klasická početní výhoda. Do kabin se tak po čtyřiceti odehraných minutách odcházelo za stavu 2:1.

Důležitý krok za výhrou udělali domácí hned po 83 odehraných vteřinách třetí třetiny. Belay v útočném pásmu vypíchl puk protihráči a z poměrně těžkého úhlu zavěsil. Kontaktního gólu se Karlovarští mohli dočkat ve 46. minutě. Kotouč měl na hokejce sám před Willem Fusek, ale s jeho zbrklou střelou si strážce brány domácích poradil.

S ubývajícím časem základní hrací doby se stále více očekával tlak Západočechů. Ti se však těžko dostávali přes střední pásmo, které Boleslavští dobře strážili. V posledních dvou minutách už hostům nezbývalo nic jiného, než úplně otevřít hru. V 59. minutě tak mohl definitivně rozhodnout Koudela, jenž se dostal do přečíslení 2 na 1 s Jiránkem, ale přízemní střelu k tyči Habal kryl. Výhru domácích zpečetil až 12 vteřin před koncem snadnou trefou do prázdné brány Jiránek.