Dorost: Brány play-off zůstály zavřené

HC Energie Karlovy Vary - HC Pardubice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

K a r l o v y V a r y - Na rozdíl od svých starších kolegů neměli již dorostenci svůj osud ve vlastních rukou. K postupu do play-off museli kromě bezpodmínečné výhry nad Pardubicemi ještě doufat v porážku Českých Budějovic. Energetikům se nakonec nepodařilo splnit ani jednu z těchto podmínek, a sezona pro ně tím končí. Proti Pardubicím Karlovarští díky dvěma asistencím Davida Kellnera dvakrát vedli, ale soupeř srovnal a dvě minuty před koncem si zajistil vítězství.

Extraliga dorostu, 47. kolo, so 25.2.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Topinka (Kellner, Tollinger), 26. Novák (Kellner) - 11. Radil (Pilař), 35. Voříšek (Bendík), 59. Bendík (Verner). Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 5:5, navíc Záhora (KVA) a Rozlivka (PCE) 10 min. za vražení na hrazení. Bez využití. Diváci: 70. Střely na branku: 27:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Karlovy Vary: Hruška - Novák, Přindiš, Ryžuk, Tomeček, Jemelyanov, Tollinger, M. Rohan - Putyera, Chocholáč, Kellner, Hudák, Mistoler, Chaljavin, Záhora, Vaněk, T. Rohan, Topinka, Polák
Pardubice: Čaladi - Popler, Blažek, Voříšek, Drtina, Rozlivka, Poskočil, Šnejdr - Bendík, Kousal, Stoklasa, Dobiáš, Ježek, Radil, Kopa, Verner, Pilař, Salava

Domácí začali excelentně, hned na počátku druhé minuty se Chocholáč s Topinkou dostali do přečíslení dva na jednoho. Z této šance nebylo nic, ale ujala se hned ta následující. Kellnerovu střelu pardubický brankář Marek Čaladi pouze vyrazil, kotouč vybojoval karlovarský kanonýr Jan Topinka a bez problémů otevřel skóre zápasu. Vzápětí byl vyloučen hostující Drtina, jeho spoluhráči ale oslabení odehráli hodně aktivně a soupeře k ničemu nepustili. Následovala série vyloučení na obou stranách, dvě plus deset minut vyfasoval karlovarský Záhora za vražení na hrazení. Když v polovině třetiny Hudák vystihl přihrávku soupeře, ujížděli domácí dva na jednoho, ale ani tentokrát nedokázali toto přečíslení zužitkovat. Dle starého známého pravidla tak úspěch zaznamenal soupeř, konkrétně Lukáš Radil. I zbylé minuty první třetiny patřily především týmu hostí. V patnácté minutě Bendík nadvakrát z úhlu nepřekonal domácího brankáře Hrušku, následně neuspěl Blažek se svojí střelou z mezikruží a také bomba Dobiáše červené světlo nerozsvítila. V poslední minutě ještě mohli vstřelit branku do pardubické šatny, ale Chaljavin pohrdl Chocholáčovou příhrou před branku.

I úvod druhé části patřil celku Energie, Topinkova střela jen těsně minula pravý horní růžek. V pětadvacáté minutě dostal pardubický útočník Salava přesnou přihrávku před branku, již se ale nacházel příliš blízko brankáře Hrušky, a na zakončení mu tak nezbyl žádný prostor. To na druhé straně branka padla po mnohem méně nebezpečně vypadající akci. Kellner našel obránce Jiřího Nováka a jeho střela zápěstím nevelké razance prošla chumlem stínících hráčů a zapadla přímo za Čaladiho záda. Vedení vydrželo energetikům přesně devět minut. Chyba domácí obrany zanechala v levém kruhu samotného Radima Voříška, jenž měl dokonce dostatek času na přípravu střely a přesné zamíření. Vyrovnání hosty povzbudilo a ti se tlačili stále více dopředu. Podařilo se jim dokonce ještě skórovat, ale branka padla okamžik po siréně oznamující konec třetiny, a nemohla tak samozřejmě být uznána.

Aktivitu z konce druhé části si hosté přenesli i do té třetí a hned v úvodu musel Hruška čelit nebezpečné střele Lukáše Radila. Domácí si pěknou příležitost vypracovali v přesilové hře při vyloučení Vernera za podražení. V rohu útočného pásma se nejlépe zorientoval Záhora, před brankou našel zcela nekrytého Mistolera, jenže jeho pokus pouze vyprášil betony Marka Čaladiho. Početní výhodu si zkusili o několik chvil později i hosté, ale taktéž oni odešli s nepořízenou. V této fázi zápasu se snad začala projevovat únava domácích a technicky vyspělejší soupeř je prakticky k ničemu nepustil, naopak několikrát sám zahrozil. Při šancích Radila a Vernera brankář Hruška svůj tým podržel, dvě minuty před koncem ale i on kapituloval. Příhra Vernera vyslala Branislava Bendíka do samostatného úniku, jehož bezproblémové zakončení znamenalo vedení Pardubic. Přestože Karlovarští ještě v závěru odvolali brankáře a jejich power play ještě umocnilo vyloučení obránce Rozsivky, vyrovnání se nedočkali. Jedinou útěchou po prohraném zápasu mohl energetikům být fakt, že i kdyby Pardubice porazili, na postup by kvůli výhře Českých Budějovic stejně nedosáhli.

Karel Mlejnek (trenér HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme samozřejmě šli s cílem vyhrát a udělat vše pro postup. Nicméně my trenéři jsme už na rozbruslení věděli, že České Budějovice vyhrály a my tedy nepostupujeme. Hráči to asi vytušili, když jsme začali dávat prostor hráčům čtvrté formace. I tak jsme se chtěli se sezonou rozloučit co nejlepším výsledkem, bohužel chyba v závěru nás stála bod.

Jiří Seidl (trenér HC Pardubice): Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Pro nás bylo důležité, chtěli jsme si udržet postavení v tabulce za Spartou a to se nám podařilo.