Dorost: Bývalý spoluhráč zatarasil cestu k vítězství

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Dorostenci Energie si zezačáku počínali velmi aktivně, avšak naráželi na bezchybného brankáře Martina Petráska, jenž minulou sezónu působil v Karlových Varech. Skóre otevřeli hosté, domácí následně vyrovnali zásluhou Miroslava Majera. Poté však Liberečtí převzali iniciativu a dotáhli své tygří snažení do vítězného konce. Po zásluze si tak odvážejí z lázeňského města plný počet bodů.

Extraliga dorostu, 9. kolo, so 1.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 12. Majer (Mareček, Mistoler) - 9. Fiedler (Kopic), 22. Lemfeld (Stehno), 35. Liška (Zákoutský, Kopic), 60. Lemfeld (Drnec, Mizerík). Rozhodčí: Froněk. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 64. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Přindiš, Ryžuk, Tomeček, Rohan Martin - Mareček, Truhlář, Topinka, Záhora, Majer, Polák, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Rohan Tomáš
Liberec: Petrásek - Zákoutský, Hataš, Chaloupka, Černý, Přibyl - Liška, Fiedler, Kopic, Falta, Chládek, Drnec, Stehno, Lemfeld, Krastenics, Vařecha, Mizerík

První střela na bránu letěla až v páté minutě hole domácího Majera. Jeho střelu vytěsnil Petrásek vyrážečkou. V téže minutě byl vyloučen hostující Fiedler. Karlovarští byli v přesilovce aktivní, ale nepřesní v koncovce. V největší šanci se ocitl kapitán Polák, jenž z mezikruží namířil svou střelu do vnější konstrukce liberecké branky. V deváté minutě se zjevil před karlovarským gólmanem Bendou David Falta, ale své střele nedal dostatečnou razanci. Z následné akce se již Liberečtí radovali. Miroslav Kopic přihrávkou zpoza branky vybídl ke skórování zcela osamoceného Ondřeje Fiedlera - 0:1. Energetici se poté střemhlav vrhli do útoku a odměnou jim byla vyrovnávající trefa Miroslava Majera ze dvanácté minuty. O minutu pozdějí se po chybě obránce před Bendou ocitl Patrik Stehno. Karlovarský brankář se štěstím odolal. Poté obě mužstva nevyužila svou přesilovou hru, a tak po první třetině byl stav mezi Energií a Bílými Tygry nerozhodný 1:1.

Začátek druhé třetiny patřil domácím, avšak ani Topinka v jednadvacáté, ani Mistoler s Marečkem o minutu později nedokázali překonat výborného Petráska. Omšelé pravidlo nedáš - dostaneš se projevilo o několik vteřin později. Po zaváhání domácí obrany trefil Radek Lemfeld naprosto přesně pravý horní roh Bendovy svatyně a strhl vedení na stranu Liberce. Poté následovalo několik po sobě jdoucích vyloučení, ale ani jedno mužstvo nedokázalo početní výhodu využít. Ve třiatřicáté minutě byl vyloučen domácí obránce Martin Rohan. O minutu později, ve vlastním oslabení, našel domácí kapitán Tomáš Rohan před brankou zcela volného Jana Topinku, jenž však nedokázal z bezprostřední blízkosti zvednout kotouč pod horní tyč a nechal tak vyniknout Petráska. Hosté poté uzamkli karlovarské hráče v jejich obranném pásmu. Výsledkem bylo další vyloučení domácího hokejisty. Za naražení na hrazení odešel pykat Petr Přindiš. Hostům se tak naskytla velká příležitost v podobě přesilové hry pěti proti třem po celých pětapadesát vteřin. Hosté dlouho neotáleli a početní výhodu zužitkovali v dvoubrankový náskok. Jan Zákoutský střílel od modré a těsně před Bendou tečoval puk Tomáš Liška. Minutu před koncem spáchali Karlovarští před Petráskem pořádný závar, ale brankář Liberce bravurně odolával. Po čtyřiceti minutách tak Energie prohrávala 1:3.

Na začátku třetího dějství se v obrovské šanci ocitl domácí útočník Mareček. Z mezikruží si najel přímo před Petráska, položil si jej na zem a bekhendovou střelou poslal puk po ledě do branky. Hráči už zvedali ruce nad hlavu, když v tu ránu se puk odrazil od tyče a Liberečtí ho spásně odpálili do bezpečí. V minutě sedmačtyřicáté se hostující Patrik Stehno dostal do samostatného úniku. Vypálil tvrdě švihem, ale Benda reflexivně kotouč vytěsnil lapačkou. O čtyři minuty později se v obrovské šanci ocitli domácí Mistoler, Majer a Mareček, ale ani jeden ze jmenovaných nepřekonal svou střelou brankáře Tygrů. Ve třiapadesáté minutě se před Petráska dostal Truhlář, ale svou bekhendovou střelu namířil přímo do hru svého bývalého spoluhráče. V sedmapadesáté minutě zkusil štěstí hostující Kopic, když se snažil projet mezi dvěma beky. To se mu kupodivu výtečně podařilo, avšak v závěrečné fázi zmařil jeho snažení brankář Karlových Varů Benda. Energetici poté vložili všanc vše, co mohli. Odvolali brankáře, poslali na led šestého hráče a snažili vsítit alespoň kontaktní branku. Namísto toho inkasovali. Pro Radka Lemfelda nebyl problém poslat touš do prázdné klece. Domácí se ještě v posledních vteřinách pokusili zkorigovat výsledek, ale Petrásek se ukázal i v závěru zápasu, kdy již bylo rozhodnuto, v tom nejlepším světle.

Liberečtí si tak zcela zaslouženě odvážejí z Karlových Varů plný počet bodů za výhru 1:4 po třetinách 1:1, 0:2 a 0:1.

Zděněk Houdek, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: První třetinu jsme nezačali špatně, ale bohužel jsme se opět nevyvarovali hrubých chyb v obraně. Přestože se naše hra v poslední třetině značně zlepšila, opět ztroskotal náš neproduktivní útok, který není schopen dávat góly ani z těch nejvyloženějších šancí. Proto utkání skončilo takovýmto výsledkem.