Dorost: Dva dny, dva zápasy, 3 body!

HC Energie Karlovy Vary - HC Hamé Zlín 2:2 (0:2, 1:0, 1:0)

K a r l o v y V a r y - Dorostenci po včerejší výhře nad Vsetínem přivítali na domácím ledě další valašský klub - HC Hamé. Vrstevníci ze Zlína si nevedli vůbec špatně a po první třetině vedli již o dvě branky. Domácí se však ve druhé části herně zvedli a snížili díky Matěji Záhorovi na 1:2. Tentýž hráč poté v 51. minutě vyrovnal. Obě mužstva si tak z ledu odnesla po bodu.

Extraliga dorostu, 30. kolo, pá 9.12.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Zlín
2:2
0:2, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 40. Záhora (Chaljavin), 51. Záhora (Chaljavin, Kellner) - 17. Okénka (Andráši), 20. Jurík (Vlach, Jordán). Rozhodčí: Zubzanda - Merc, Havelec. Vyloučení: 1:4. Bez využití:. Diváci: 48. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Karlovy Vary: Hruška - Novák, tollinger, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Martin Rohan - Osladil, Chocholáč, Mareček, Topinka, Hudák, Záhora, Majer, Polák, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Tomáš Rohan
Zlín: Hampl - Jurásek, Rašner, Andráši, Vodák, Musil, Šimurda - Jurík, Jankovský, Křemeček, Kadlčík, Vlach, Okénka, Šoula, Goiš, Puna, Rachůnek, Čech, Okál

Zápas začal poměrně drsně, již ve 2. minutě byl vyloučen hostující obránce musil za držení. Domácí si však příliš mnoho střeleckých příležitostí nevytvořili. První vážnější šanci v zápase měl domácí kapitán Tomáš Rohan, když se jako kajakář vrhl mezi dva hráče, jeho střelu však brankář Hampl se štěstím zlikvidoval. V 9. minutě se před domácím brankářem Hruškou zjevil zcela osamocený Goiš, udělal kličku do bekhendu, ale následnou střelou minul branku. O minutu později střílel z dobré pozice domácí Kellner, ale Hampl jak jeho střelu, tak dorážku Záhory zneškodnil. V 17. minutě hosté otevřeli brankový účet. Martin Andráši lehce nahodil kotouč od modré a Matěj Okénka jemnou tečí překonal Hrušku. 33 vteřin před koncem se hosté radovali podruhé. Kde se vzal, tu se vzal sám před domácím gólmanem Juraj Jurík a prohloubil brankový rozdíl. Domácí se snažili okamžitě odpovědět, ale střelu Mistolera z levého kruhu vytěsnil Hampl levým betonem.

Začátek druhé části byl dosti nepřesný na přihrávky i kombinace. První střela vylétla až ve 24. minutě z hole domácího beka Přindiše, který to zkoušel spíš ze zoufalosti ze středního pásma. Hampla však na švestkách nenachytal. O minutu později byl vyloučen hráč Zlína za podražení, ale Vary si s přesilovou hrou opět neporadily. V 31. minutě měl obrovskou šanci hostující Goiš, Hruška však na jeho střelu výborně zareagoval a po zákroku poslal do brejku Topinku. Karlovarský forvard si zahrál ale spíše golf a poslal kotouč do Hamplovy lapačky jako do jamky. V 39. minutě nebezpečně pálil Puna z mezikruží, domácí brankář však střelu se štěstím vytěsnil lapačkou. Z bleskurychlého protiútoku domácí zkorigovali. Valerij Chaljavin propůjčil oči své přihrávce, která si přesně našla čepel Matěje Záhory, který překonal dosud stoprocentního Hampla. Do šaten tak šly Karlovy Vary již pouze s jednobrankovým mankem.

I třetí část nezačala příliš hokejově. Obě mužstva značně přitvrdila, ale rozhodčí Zubzanda nechal svou pravici ledově chladnou i při hrůzně vypadajících střetech. V 45. si domácí útočník Chaljavin zazpíval "dám dělovou ránu" a učinil tak. Brankář Zlína se jen bezmocně otáčel za jeho střelou a mohl děkovat všem hokejovým bohům, že se tato neviditelná šmouha pouze otřela o horní tyčku. V 51. minutě si domácí útočníci Záhora s Chaljavinem zahráli na malé děti, které se snaží rozebrat, co se dá. K rozebrání však měli pouze jednoho obránce a brankáře Hampla, ale i tak se kluci velice snažili a první jmenovaný pálil do horního odkrytého rohu a vyrovnal na 2:2. V 53. minutě pykal na trestné domácí obránce Novák. Hosté se však zmohli pouze na jeden obrovský závar, který však vyřešil brankář Hruška. V 56. minutě byl vyloučen hostující Jankovský za vražení na hrazení a minutu po něm jeho spoluhráč Musil za napadení. Domácí tak s otevřenou náručí přivítala 44 sekund trvající početní výhoda dvou mužů v poli. Energetici se však trestuhodně neprosadili. Nejblíže k brance měl při končící přesilové hře pěti proti čtyřem Mistoler, když inkasoval přihrávku od Poláka, ale zívající odkrytou branku metru přestřelil. Oba týmy se tak rozešly smírně a připsaly si po jednom bodu do extraligové tabulky.

Zdeněk Houdek, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: Myslím, že jsme zápas nezačali dobře, dostali jsme dvě branky, soupěř byl po dvě třetiny jasně lepší. Podařilo se nám však na konci druhé části vsítit branku, která byla podle mě moc důležitá. Ve třetí části jsme pak srovnali a měli jsme dokonce několik vyložených šancí. Spokojenost je na naší straně, protože Zlín kraluje moravským celkům a bod z takovéhoto zápasu je velmi cenný.

Jiří Šolc, trenér HC Hamé Zlín: Bojovné utkání, řekl bych dost nečisté. S bodem jsem ale spokojen, včera jsme vyhráli v Plzni, dnes odtud vezeme bod. Mohli jsme sice uhrát klidně dva body, ale i ten jeden nám stačí.