Dorost: Gól v závěru přinesl body

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

K a r l o v y V a r y - Karlovarští dorostenci přivítali na svém ledě své vrstevníky z jihu Čech a již od začátku bylo jasné, že tento souboj nebude nikterak jednoznačný. Hosté sice vždy museli dotahovat jednobrankové manko, ale to se jim poměrně dařilo. Na rozhodující trefu domácího kapitána Tomáše Rohana necelé dvě a čtvrt minuty před koncem zápasu již však odpovědět nedokázali. Karlovarská Energie si tak připsala další cenné body do extraligové tabulky za vítězství 3:2.

Extraliga dorostu, 41. kolo, po 30.1.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
České Budějovice
3:2
1:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Záhora (Tomáš Rohan, Benda), 30. Topinka (Ryžuk), 58. Tomáš Rohan (Martin Rohan, Novák) - 18. Ťoupal (Vráblík), 51. Ťoupal (Stejskal). Rozhodčí: Froněk - Rozlílek, Mašek. Vyloučení: 5:5. Bez využití:. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Přindiš, Ryžuk, Čižniar, Temeček, Tollinger, Martin Rohan - Chocholáč, Mareček, Topinka, Záhora, Polák, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Tomáš Rohan
České Budějovice: Klestil - Heindl, Klement, Semrád, Vráblík, Budina - Schrimer, Jank, Stejskal, Hudler, Feferle, Ježek, Ťoupal, Ferebauer, Bíza, Šaršok, Horák, Soudek, Rezek, Heřman

Začátek utkání se hrál ve vlažném tempu, oba týmy dlouho vymýšlely lsti, jak se dostat do útočného pásma. Jako prvním se to povedlo v 5. minutě hráčům Energie, když se před brankoviště prokličkoval Tollinger, jeho střela však brankáře Budějovic Klestila nijak nevyvedla z míry. Ihned po vhazování ještě měli šance domácí Mistoler s Tomečkem, ale taktéž neuspěli. V čase 5:34 však gólman hostí kapituloval. Při přečíslení tři na dva našel Tomáš Rohan před brankou zcela volného Matěje Záhoru, který střelou nad lapačku brankáře Klestila otevřel brankový účet. První vážnější šanci Českých Budějovic měl obránce Heindl, ale jeho pumelice od modré skončila v náruči domácího gólmana Bendy. Ve 13. minutě pálil na druhé straně z pravého kruhu Tomáš Rohan, ale Klestil byl pozorný. V minutě 17. jeli domácí Mareček s Tomášem Rohanem na jednoho beka, ale první jmenovaný špatně zpracoval skákavý kotouč a přestřelil odkrytou svatyni hostů. O něco málo později však neminuli hosté, konkrétně to byl Ondřej Ťoupal, který nenápadnou přízemní střelou překvapil Bendu a vyrovnal na 1:1. Po dvaceti minutách na tabuli svítil nerozhodný stav 1:1.

První šanci ve druhé části měli hráči Českých Budějovic, když obránce Budina vyslal od modré projektil na Bendu. Jeho střela však jen těsně minula branku Energie. Ve 26. minutě se domácího gólmana snažil překonat Ježek, ale neuspěl. V čase 29:31 se jako blesk z čistého nebe zjevil před Klestilem domácí útočník Jan Topinka, jenž po přihrávce Ryžuka podruhé rozvlnil síť českobudějovické branky. Ve 33. minutě unikl po levém křídle Feferle, ale svou prudkou střelou minul domácí branku. O dvě minuty později měli před karlovarskou svatyní obrovské šance Ježek se Stejskalem, ale ani jeden z nich nedokázal překonat výtečného Bendu. V 38. minutě byl vyloučen hostující útočník Ťoupal za zdržování hry, ale brankář Klestil si poradil se všemi střelami domácích. Po čtyřiceti minutách tak Energie vedla nad Českými Budějovice 2:1.

Začátek třetí třetiny se hrál v poklidném tempu, obě mužstva spíše bránila. Vážnější ohrožení branky přišlo až v 46. minutě, kdy z pravého kruhu pálil Tomáš Rohan těsně mimo. V 48. minutě měl obrovskou příležitost obránce Heindl, když pálil nekrytý a nikým neobtěžovaný z mezikruží. Na jeho prudkou střelu švihem však Benda zareagoval excelentním semaforem. V téže minutě spáchali před domácí brankou obrovský závar Vráblík, Ťoupal a Bíza, ale karlovarský gólman opět odolal. V 48. minutě se bravurním zákrokem blýskl Klestil, když zmařil stoprocentní šanci Martinu Chocholáči. V čase 50:04 unikl po přihrávce Stejskala Ondřej Ťoupal a svým druhým zásahem v duelu vyrovnal na 2:2. V 58. minutě Klestil opět předvedl zákroky z kategorie nemožných, když zhatil střelu Záhory i následnou dorážku Topinky. V čase 57:46 však potřetí kapituloval. Domácí kapitán Tomáš Rohan hbitě objel branku, zbavil se dotírajícího obránce a zasunul kotouč mezi chrániče brankáře Klestila. Hosté si několik vteřin nato vyžádali oddechový čas a odvolali Klestila z branky. Po rozehrání se sice hosté dostali do pásma, ale jeden z nich se provinil proti pravidlům, když sklepl vysoko letící puk, rozhodčí tak hru vykázal do středního pásma. V tu dobu si oddechový čas vyžádali také domácí. Karlovarští poté velice dobře zvládli závěr zápasu a českobudějovické hráče nepustili do vážnější šance.

Karlovy Vary si tak díky rozhodující brance necelé tři minuty před koncem utkání zajistily plný počet bodů do extraligové tabulky za výhru v poměru 3:2 po třetinách 1:1, 1:0 a 1:1.