Dorost: I oslabenému týmu se zadařilo! Junioři prohráli jediným gólem

Dorost: HC Energie - HC Sparta 3:4 sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
HC Sparta - HC Energie 1:0 (0:0, 1:0,0:0)
Před zápasem čtvrtých Karlových Varů s druhou Spartou musel trenér Karel Mlejnek řešit nepříjemnou situaci. Chybělo mu totiž několik stabilních hráčů a náhradu za ně proto musel hledat v sedmi hráčích 9. třídy. Kdo by ale tušil, že tým složený na poslední chvíli bude tak vyrovnaným soupeřem silného celku Pražanů. Po dvou třetinách hosté sice vedli 1:3, ale během necelé minuty se karlovarským mladíkům povedlo dostat zápas až do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, ve kterých sice prohráli, ale i tak je bod se Spartou velmi cenný. Stejného soupeře vyzvali v Praze junioři, ale jediná inkasovaná branka z poloviny utkání je stála jakýkoliv bodový zisk (reportáž z utkání).
Extraliga dorostu, 35. kolo, pá 11.1.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Sparta
3:4sn
0:1, 1:2, 2:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 27. Frk (Hluchý, Vachovec), 55. Dlapa (Vachovec, Hluchý), 56. Frk (Kverka) - 17. Koranda (Chára), 26. Hybner (Chára, Grin), 33. Grin (Hrabák), 66. Hrabák (SN). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4 (SN).
Karlovy Vary: Nechvátal – Hluchý, Škrdle, Šik, Valeš, Dlapa, Troška, Liška – Frk, Švec, Putyera, Tomeček, Sýkora, Vaněk, Vinkler, Vachovec, Kubáč, Kverka, Fusek, Táborský.
Sparta: Kocián – Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Dvořák, Vítek – Sovík, Kniazev, Žovinec, Krpata, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Dvořáček, Kejdana, Merta, Hybner.

Sparťané na značně oslabený tým doslova vlétli. Jenže první vážnější akci měli domácí, v polovině třetí minuty se Dominik Vaněk dostal k volnému kotouči, avšak tvrdá střela zblízka šla pouze do brankáře. Sparťanská aktivita ze začátku zápasu značně polevila, a to dalo prostor pro další karlovarskou akci. Jaromír Kverka nahrál přes šíři kluziště na zcela osamoceného Michala Vachovce, tomu se však kotouč do poloodkryté klece umístit nepodařilo. Blízko k otevření skóre ale měli i hosté, konkrétně Robert Sovík, který z malé vzdálenosti nepřekonal domácího brankáře. Na světelných tabulích tedy i po deseti minutách svítily dvě nuly. V čase 16:43 to byli právě hosté, kteří pozměnili stav do té doby vyrovnaného zápasu. Dan Koranda mohutným nápřahem vyslal svojí jedovku k bráně, střelu ještě stačil některý z hráčů tečovat a brankář Patrik Nechvátal neměl moc šancí k úspěšnému zásahu. Zanedlouho poté odešel na trestnou lavici sparťanský Radek Vítek za podražení a domácí tak následné dvě minuty sehráli velice útočně. V této přesilovce byl asi nejblíže vyrovnání Martin Frk, ale ani tomu se nepodařilo sparťanského Kociána překonat. V úplném závěru, tj. jednu vteřinu před koncem, sudí ještě stačil poslat hostujícího Stanislava Eise na dvě minuty za sekání. Energie si tedy začátek druhé třetiny zahrála v početní výhodě.

Úvodní přesilovku nesehráli domácí zrovna nejlépe. Naopak sparťané po skončení oslabení ještě navýšili svůj náskok. V čase 25:30 prostřelil zblízka mezi betony Aleš Hybner Nechvátala po nahrávkách Cháry a Grina. Na karlovarskou odpověď se čekalo pouhopouhých 77 vteřin! V početní výhodě díky asistencím Hluchého a Vachovce snížil náskok Pražanů Martin Frk krásnou bombou od pravé tyče do brány. Až do 31. minuty se nedělo nic stojící za komentář. Obě mužstva hrála po celou dobu vcelku vyrovnaný zápas. Ovšem až do té doby, než sparťané potřetí udeřili. Po vyloučení Václava Hluchého za vražení na hrazení se pražské družstvo dostalo do početní výhody. Tu využilo ze sta procent a v pěkné akci po nahrávkovém kolotoči se štěstěna obrátila na Jakuba Grina. Ten byl při své střele z mezikruží úspěšný k pravé tyči. Po této brance vedli hosté již 1:3 a zvětšila se tak jejich naděje na udržení minimálně druhého místa v celkové tabulce. Po skončení druhého dějství měly tedy Karlovy Vary co dohánět.

Hned ze začátku posledního dějství nařídil sudí kvůli faulu jednoho z karlovarských hráčů trestné střílení proti domácí brance. Na středový kruh si kotouč připravil Tomáš Rubeš, ale bekhendovou kličkou na Patrika Nechvátala nevyzrál. V jedenácté minutě si Karlovy Vary zahrály dvě minuty dlouhou přesilovku 5 na 3. Nebyla sehrána zrovna nejhůře, ovšem chyběla vyložená šance. Ta přišla až v 54. minutě. V dohrávané přesilovce 5 na 4 nejdříve vystřelil jedovku Michal Vachovec, kterou Kocián vyrazil pouze před sebe a dojíždějící Ondřej Dlapa brankáře prostřelil přímo pod lapačku. A domácím zase svitla naděje na vyrovnání. Kdo by věřil, že toto přání bylo vyplněno ani ne minutu po snížení skóre na 2:3. Hrdinou s velkým H se stal Martin Frk! Blížil se ke Kociánově brance nejdříve zleva, rychlou kličkou si brankáře položil a pohodlně kotouč zasunul za jeho záda. Karlovarským se tedy podařilo téměř nemožné a zápas dospěl do prodloužení.

Do prodloužení vstupovali Pražané s 57 vteřinovou přesilovkou, ve které se projevila jejich urputná snaha zápas vyhrát. To se jim ale ještě nepodařilo, takže zápas měly rozhodnout samostatné nájezdy. První, kdo vyzkoušel sparťanského brankáře byl Martin Frk, ten ale nastřelil pouze břevno. Na druhé straně se trefil od pravé tyče do brányJiří Chára. Dalším energetikem pokoušejícím štěstí byl Dominik Vaněk, ten ale mířil vedle. Rozhodnul tedy Radek Hrabák, který si mazáckou kličkou položil brankáře a do odkryté klece pohodlně zasunul puk. Sparta tedy mohla odjet s úsměvem, protože si z Karlových Varů odvezla jistě cenné dva body.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: My jsme spokojeni s první třetinou a ještě více s třetinou poslední. Naopak vůbec ne s částí druhou, která se nám nepovedla. V závěru nám pomohla přesilová hra na výsledek si nemůžeme vůbec ztěžovat.

Pavel Geffert, trenér Sparty: Hodnotit zápas nebudu, ať ho zhodnotí pan rozhodčí. Sice naši hráči udělali chyby, ale každý rok, co hrajeme ve Varech máme problém s rozhodčími. To je vše co k tomu mohu říci.