Dorost: I přes dramatický konec vede po nájezdech sérii Slavia

Dorost: HC Energie - HC Slavia Praha 3:4 sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Velice smolné utkání mají za sebou karlovarští dorostenci. Soupeř se sice pokaždé dokázal ujmout vedení, ale stejně tak dokázala vždy Energie odpovědět na inkasované branky. A hlavně po vyrovnání v 60. minutě se zdálo, že se vývoj utkání může změnit ve prospěch mladých energetiků. Opak byl však pravdou. Slavia si za svůj výkon odváží vedení v osmifinálové sérii 0:1, a Energie si tak značně zkomplikovala případný postup do dalších bojů. Za domácí se nejvíce činil Jaromír Kverka (na snímku), který na jednu branku přihrál a sám vstřelil šťastný vyrovnávací gól na 3:3.
Extraliga dorostu, OF1, čt 26.2.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
3:4sn
1:1, 0:1, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 17. Kubáč (Hluchý), 44. Táborský (Kverka), 60. Kverka (Tomeček) - 3. Nedomlel, 26. Hruška (Semrád), 41. Kadlec (Hertl), 71. Jakub Kadlec. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 153. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3 - 3:4.
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Táborský, Csamango, Winkler, Sýkora, Zadražil, Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora (C)
Slavia: Dlouhý (Mouček) - Šteiner, Hruška, Knot, Nedomlel, Semerád, Novák - Tůma, Muller, Hertl, Cikánek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec (C)

Vyhraný zápas, ale bez bodu. I tak by se dal charakterizovat vývoj a konec čtvrtečního osmifinálového zápasu mezi karlovarskou Energií a pražskou Slavií. Hosté měli sice více ze hry a několikrát dokázali domácí hodně potrápit na útočné modré, ale domácí si za prohru mohou hlavně kvůli nevydařeným přesilovým hrám. Ale všechno hezky popořadě.

Hosté nastoupili do začátku zápasu ve velkém stylu a rozhodně jenom potvrzovali důležitost vyřazovacích zápasů. Hned ve 2. minutě musel situaci vyhozením na zakázané uvolnění zachraňovat Tomáš Sýkora. Domácí se sice také ze začátku zápasu dostávali za modrou čáru, ale často zde selhávala přesnost přihrávek. Hosté však, jak již bylo na začátku zmíněno, na nikoho nečekali, a ujali se tak vedení už ve 3. minutě základní hrací doby. Richard Nedomlel se dostal do brejku a tváří v tvář domácímu Davidu Honzíkovi se snadno ranou mezi betony prosadil - 0:1. Do obrovské šance, která mohla urodit vyrovnání, se dostali domácí, kterým se naskytla přesilová hra o dva muže. Povedlo se jim sice hosty uzamknout v jejich pásmu, avšak žádná branku plodící akce nebyla v této přesilovce zaznamenána. Podle pravidla: nedáš, dostaneš, se zřejmě řídil předchozí střelec Richard Nedomlel a ihned po vyjetí spoluhráčů se dral do protiútoku, který byl naštěstí pro domácí zažehnán domácím brankářem. Tento hráč však i nadále hrál velice důležitou roli při další změně skóre, tentokrát však na druhé straně barikády. Po jeho vyloučení domácí již nabídnutou přesilovou hru nepohrdli a Ondřej Kubáč k údivu všech přihlížejících poslal nepatrnou střelu na branku a brankář nedokázal zachytit neposedný skákavý puk a ten mu projel mezi betony - 1:1. Hosté poté poněkud viditelně znervózněli a jedno jejich zakázané uvolnění bylo střídáno druhým. Stále však nacházeli odvahu a dotírali na svatyni domácích. Obrovskou příležitost promarnil Lukáš Vrána, když se jeho střela odrazila od tyčky na hůl brankáře, který tento přesun zaregistroval právě ve chvíli, když už se puk klouzal směrem za brankovou čáru, a jen tak tak jej zachytil. Na konci první třetiny hosté opět až moc agresivně napadali a výsledkem byl začátek druhé dvacetiminutovky v počtu pouhých tří hostujících hráčů v poli.

Ihned po odpískání začátku třetiny se drali domácí do útoku a doslova hostujícího Moučku zasypávali sprškou střel. Hosté se nakonec s poklidem ubránili a tentokrát se již úspěšně podřídili výše zmiňovanému heslu a hned příští přesilovou hru využili. Ladislav Hruška byl ten, který poslal červenobílé znovu v zápase do vedení - 1:2. Domácí hra šla poté spíše do útlumu a vše v tu chvíli záleželo na brankářských zkušenostech domácího Honzíka. Například ve 30. minutě perfektně zlikvidoval střelu Václava Tomka vyražením špičky betonu. Oba celky šly s přibývajícím časem více a více do útlumu a hra se spíše dohrávala z nutnosti a pro oko diváka to nebyl záživný hokej. Přesto se urodilo pár šancí, které určitě stojí za zmínku. Například ve 35. minutě se hosté dostali pod kratší tlak, který Energie nezužitkovala, a hosté ke své smůle následný samostatný unik také neproměnili. V samém závěru třetiny sice došlo k několika vyloučením, avšak na skóre to nemělo žádný vliv.

Následující třetina začala pro zelenobílé nedobře. V čase 40:34 ujel Jakub Kadlec všem hráčům v poli a na jeho šikovnou střelu zápěstím nedosáhl ani David Honzík - 1:3. Domácí se však nesložili, a naopak ve své hře ještě přitvrdili. Tomáš Sýkora měl pár vteřin po inkasované brance na holi snížení nepříznivého stavu a hostující brankář se i viditelně dostal s pukem za brankovou čáru. Ke smůle domácích až po odpísknutí ofsajdu. Domácí nátlak však nakonec nepřišel vniveč. Ota Táborský chytře ujel všem obráncům a jeho prudkou střelu mezi betony se brankáři nepodařilo zachytit - 2:3. Domácím po této brance značně narostlo sebevědomí a doslova se tlačili k brankovišti hostí. Několikrát byli za svoji horlivost potrestáni, ale vidina vyrovnání byla stále blíže. Když už se zdálo, že se zápas spíše jen dohrává, udeřila družina pod vedením trenéra Mlejnka. Domácí díky svojí horlivosti zamkli hosty v jejich pásmu a v čase 59:38 se prosadil Jaromír Kverka a vyrovnal. Na karlovarském stadionu v tu chvíli propukla neuvěřitelná euforie, avšak stále ještě nebylo dobojováno.

Prodloužení ve své podstatě žádnou slibnější akci nenabídlo a patrně bylo jasné, že se oba celky připravují na nájezdy. Avšak stejně se dalo v desetiminutové hrací době nalézt několik zajímavých akcí. Například střela hostujícího Otty Nováka proletěla jen těsně vedle brankové konstrukce. Situace na ledě byla velice vypjatá, častokrát skončily nepovedené útočné pokusy o branku šarvátkou za brankou. Po prodloužení tedy přišly na řadu nájezdy, ve kterých se jako jediným úspěšným střelcem stal Jakub Kadlec, a symbolicky tak v roli kapitána týmu rozsoudil vyrovnanou zápletku v Karlových Varech.

Slavia se tak díky úspěchu po samostatných nájezdech ujala vedení 0:1 v osmifinálové sérii, a ta se tak stěhuje do Prahy. Odvetný zápas je na programu v sobotu 28. února.