Dorost: K Vánocům si energetici nadělili vítězství

Dorost: HC Energie - HC Pardubice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
V předvánočním čase zavítali na led Energie dorostenci z Pardubic. Napětí, který z týmů dnes zvítězí, netrvalo dlouho. Energetikům stačila necelá minuta na to, aby se ujali vedení, ve kterém setrvali celý zápas, protože pardubickým hráčům se nepodařilo prosadit a nedokázali namířit za brankovou čáru puk ani jednou. Mimořádně se dnes dařilo Janu Putyerovi a Martinu Frkovi, kteří oba dali po dvou gólech.
Extraliga dorostu, 32. kolo, so 22.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
5:0
2:0, 1:0, 2:0
1. Putyera (Fusek), 15. Schusser (Frk), 24. Frk (Záhora), 43. Frk, 55. Putyera (Kverka).
Karlovy Vary: Nechvátal, Habal, Hluchý, Škrdle, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk, Frk, Táborský, Putyera, Winkler, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Kverka, Fusek, Záhora.
Pardubice: Barta, Štrof, Semrád, Zdráhal, Vondráček, Havlík, Lenoch, Beneš, Čáp, Kindl, Zavoral, Šafář, Hradecký, Procházka, Knotek, Tomín, Hemský, Kapec, Nosek.

O první branku v první minutě zápasu se postaral Jan Putyera. To byl od něj dobrý tah, protože hra dostala ten pravý hokejový nádech. Hosté se snažili srovnat ale energetici je k puku jen tak nepustili, hráli a bránili co mohli. Důkazem byl 2. gól v 15. minutě, který vypálil Schusser od modré čáry. Kotouč vletěl do brány snad nadzvukovou rychlostí. Pardubičtí jako kdyby byli zadýchaní, jako kdyby jim nestačil dech na soupeře. Nehráli nijak podprůměrně, ale nedařilo se jim být důrazní a prosadit si na ledě svou.

Bylo jasné, že se ve druhé třetině Pardubice budou snažit v tomto směru zlepšit, ale všechny plány jim překazil Martin Frk, který s pukem unikal už od poloviny hřiště a pěkně ho „zaparkoval“ skrz gólmana do brány. Na poli branek se pardubičtí hráči ne a ne chytit. Do poloviny utkání stačila Energie nastřílet tři góly, zatímco Pardubice měly nulu. V důraznosti a kombinacích měla Energie pořád lepší postavení. A pokud už se někdo z Pardubic dostal do útočné pozice a nějakým způsobem mohl zakročit, tak snaha vždy na něčem ztroskotala. Ať už díky obraně energetiků, či nepřesnosti a nekonkrétnosti přihrávky.

U spousty zápasů je rozhodnuto daleko před koncem. Ani tento nebyl výjimkou. Na začátku 3. třetiny pořád svítil na tabuli stav 3:0 a vůbec to nevypadalo na to, že by Pardubice mohly snížit. Spíše to vypadalo opačně, tedy že inkasují opět puk do sítí od Energie. Stalo se očekávané. O čtvrtou branku se postaral ve 43. minutě Frk. To už opravdu nebylo nic moc k řešení. Pardubický brankář musel snášet jen stupňující se nájezdy energetiků a v 55. minutě zakončil pátým gólem úspěšný zápas ten samý hráč, který ho gólem i odstartoval. Byl to Jan Putyera. Energie má tedy za sebou další z řady úspěšných zápasů. Nechť se naší mládeži daří i v roce 2008.