Dorost: Nejhorší domácí výkon sezóny.

K a r l o v y  V a r y - Ve 31. kole přivítali dorostenci HC Energie Karlovy Vary soupeře z druhého konce republiky HC Slezan Opava. Varské hřála série sedmi zápasů bez porážky na domácím kluzišti, naopak hosté prohráli ve 30. kole na svém ledě s Ústím nad Labem. Energetici nepotvrdili dobré výkony z posledních domácích zápasů a po třetinách 1:1, 0:2, 1:2 zaslouženě prohráli 2:5. Na lepší výsledek nestačila ani branka a asistence Martina Chocholáče.
Extraliga dorostu, 31. kolo, čt 15.12.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Opava
2:5
1:1, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 14.Topinka (Chocholáč), 52.Chocholáč (Hudák) - 11.Řezáč (Plánovský, Hrman), 21.Čermák Petr (Gebauer), 25.Gorčák (Herman, Vítek), 43.Kotala (Szewczyk), 55.Blaga (Gebauer). Rozhodčí: Bolina - Andrejsek, Vlasjuk. Vyloučení: 3:7. Bez využití: Diváci: 100. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
Karlovy Vary: Zrza - Novák, Tollinger, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Jemeljanov - Osladil, Chocholáč, Mareček, Kellner, Hudák, Mistoler, chaljavin, Záhora, Majer, Rohan, Topinka, Polák.
Opava: Kroček - Mrkva, Čermák Petr, Kukla, Gorčák, Plánovský, Gulda, Čermák Vít - Gebauer, Kotala, Vítek, Řezáč, Hegedüš, Szewczyk,Herman, Blaga, Halász, Mlýnek.

Návštěvníci dnešního utkání viděli od prvních minut svižný hokej, který však kazila celá řada nepřesností na obou stranách. Opavští přijeli hlavně důsledně bránit a čekat na možnost vyrazit do brejku. Energetikům evidentně tento způsob hry nesvědčil, přesto se v počátku utkání dokázali prosazovat. Pomohla k tomu i početní výhoda, která se jim naskytla v páté minutě. Zůstala však nevyužita. Hráči Energie se dostali do tempa a prosazovali se ve svém útočném pásmu.Po pološancích Mistolera a Chocholáče se v čisté gólové příležitosti objevil Rohan. Ale ani nadvakrát se mu nepodařilo překonat Kročka. Druhou střelu namířil karlovarský útočník do levé tyče. Jak se střílejí branky předvedl o dvě minutky později na druhé straně Petr Řezáč, který dorazil pokus Plánovského. Domácím se podařilo vyrovnat v 14. minutě, kdy důraz před brankovištěm Slezanů zúročil Jan Topinka. Jenže obrana Karlových Varů nepůsobila nejpevněji, takže brankář Zrza čelil šancím Řezáče a Mlýnka. V závěru první části fauloval obránce Jemeljanov a hosté tak dostali možnost hry v početní výhodě.

S jedním hráčem navíc nastupovali Slezané i do druhé třetiny. Devět vteřin po návratu vyloučeného Jemeljanova se prosadil Petr Čermák. Jeho střelu Zrza přes clonící hráče vidět nemohl. Opava se mohla vrátit ke své obrané hře a třeba i za cenu faulů zastavovat útoky domácích. Ve 22. minutě byl vyloučen za podražení Herman. Varáci dostali soupeře pod tlak, ze kterého však vyrovnání nevytěžili. Naopak krátce po skončení trestu se radoval z gólu Jakub Gorčák 1:3! Energetici byli vývojem utkání šokováni a nezmohli se na účinný odpor. Hosté dobře bránili a tak ve statistice zápasu přibývala pouze vyloučení. Přesilovky sice domácí nehráli špatně, ale stále chyběl gólový efekt. I z tohoto důvodu odcházeli do kabin opavané s dvoubrankovou výhodou.

Třetí třetina již nenabídla mnoho hokejové krásy.Jakékoliv naděje domácích na zvrat či alespoň remízu zmrazil ve 43. minutě Jan Kotala, který zakončil únik dvou na jednoho. Lze říci, že v té chvíli již bylo po utkání. Mdlé útoky karlovarských postrádali přesnost. Snaze o zkorigování výsledku stál navíc v cestě výborný Kroček. Přesto se v 52. minutě radoval Martin Chocholáč ze vstřeleného gólu. Oživení v řadách Energetiků trvalo jen do 55. minuty. To se v samostatném úniku prosadil Richard Blaga. Závěr zápasu se dohrával již jen z povinnosti. Karlovy Vary tak nenavázali na dobré výsledky z předchozích domácích zápasů a naopak Opava si veze ze západu Čech zaslouženě cenné dva bodíky.