Dorost: Povinná výhra nad Přerovem

K a r l o v y V a r y – Do úvodní dvacetiminutovky utkání s posledním týmem moravské skupiny vstoupili domácí velice aktivně a už po deseti minutách rozhodli utkání, kdy vedli 3:0. Hosty nepustili téměř k žádné šanci a hrálo se jen na obranné třetině hostů. V druhé části se podařilo hostům snížit jedním gólem a v té třetí předvedli úplně jiný výkon, než z úvodu utkání, ale to stejně na rozjetou Energii nestačilo. Dnešní výkon byl zásluhou celého mužstva, ale přeci jen trošku nad průměr vynikal Matěj Záhora se svými dvěma přesnými trefami.
Extraliga dorostu, 35. kolo, čt 12.1.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Přerov
5:3
3:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 2. Topinka (Hudák), 8. Záhora (Rohan Martin), 10. Záhora, 35. Chaljavin (Novák), 42.Rohan - 26. Kopečný (Řezníček), 56. Gambriška (Svoboda), 57. Svoboda (Pospíšil) . Rozhodčí: Turčan - Hauser, Mašek . Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. . Diváci: 64. . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 5:3.
Karlovy Vary: Zrza- Novák, Tollinger, Přindiš, Ryžuk, Tomeček, Rohan Martin – Mareček, Hudák, Mistoler, Osladil, Chaljavin, Záhora, Vaněk, Klcso, Rohan Tomáš, Topinka, Polák
Přerov: Škůrek (42. Dočkal) - Dostál, Koryčanský, Rezníček, Chavanec, pospíšil, Juřena - Kopečný, Linet, Gabriška, Berčák, Surovec, Brumar, Loskot, Blaheta, Ježek, Sovoboda, Loskot, Cáb

Již ve druhé minutě otevřel skoŕe Jan Topinka, kdy přebírá nahrávku od Miroslava Hudáka a z první rány prostřeluje hostujícího brankáře k levé tyči. Karlovarští mohli přidat další branku již za patnáct vteřin, ale gólman hostí s velikým štěstím v leže hasí svojí holí a odstřeluje kotouč do rohu kluziště. Jen díky Přerovskému muži v brance neprohrávají hosté víc než o jednu branku. Jan Škůrek bojovně čelí velkému tlaku domácích, ovšem po druhé kapituloval již v osmé minutě. Martin Rohan střílí od modré a dorážejícímu, nikým nehlídanému Matěji Záhorovi nedělá problém zasunout z blízka kotouč za Škůrkova záda. Hosté byli stále ve velkém tlaku a prakticky se nedostávali k žádné šanci ohrozit dnes chytajícího Tomáše Zrzu. Třetí úder energetiků přišel přesně v polovině první dvaceminutovky, kdy jeden z přerovských obránců trestuhodně ztratil kotouč před svojí brankou a Matěj Záhora pohodlně protlačil svůj pokus za brankovou čáru. Už o čtyři góly to mohlo být pět minut před koncem, kdy obrovskou šanci hasí brankář z Přerova až na brankové čáře. Do kabin se tedy šlo už za rozhodnutého utkání 3:0.

Do druhé části nastoupili hostující s větší aktivitou než v části první, což se vyplatilo ve 26. minutě. Odražený kotouč od střely jednoho z útočníků Přerova se dostal až k Ondřeji Kopečnému který kousek před modrou prostřeluje Tomáše Zrzu. Druhá třetina přinesla už lepší výkon přerovských a tím pádem už srovnatelného soupeře pro rozjetý karlovarský rychlík .O další zvýšení náskoku domácích se postaral Valerij Chaljavin s Jiřím Novákem. Prvně jmenovaný pálil po přesné nahrávce z mezikruží a jeho jedovce nestálo už nic v cestě. Závěr třetiny se dohrával už v poklidu za velkého snažení hostujícího celku a odolávající lokomotivě v podobě karlovarských mladíků.

Jednu a půl minuty od úvodního buly v části poslední zvyšíl kapitán Energie Tomáš Rohan po nahrávce Jiřího Nováka. Na hostech z Moravy bylo stále vidět jejich urputné snažení a i přes časté vylučování přineslo toto své úspěchy. Zasadil se o to v 56. minutě Michal Gabriška , který se z přesilové hry pěti hráčů proti třem prosadil z blízka, kdy se ocitl zcela nehlídaný před Zrzovou brankou. Za necelou minutu přišel ještě jeden úder hostí a to z hole kapitána Jakuba Svobody , kdy opět v přesilovce, ale tentokrát už se čtyřmi muži v poli vyslal svou dělovku od modré směrem k levé tyči. Dvě a půl minuty před koncem se Přerov rozhodl ke hře bez brankáře a spíše než přesilovkový kolotoč viděli diváci urputné ostřelování brázdné klece. Jedna nastřelená tyč z půlky kluziště a jedno zachránění na poslední chvíli na brankové čáře, toto přinesl konec závěrečné třetiny. Karlovy Vary tak zaslouženě doma porazily poslední mančaft moravské tabulky z Přerova 5:3.

Radomír Kužílek, trenér HC Minor 2000 Přerov: Především jsme nastoupili k zápasu velmi laxně a nezopakovali jsme dobrý výkon z předešlého kola proti Kladnu. Především prvních deset minut rozhodlo o vývoji celého utkání. Nedokázali jsme se dostat do hry tím naším způsobem, jakým jsme v poslední době hráli.

Zdeněk Houdek, trenér HC Energie Karlovy Vary: Myslím si, že jsme nastoupili do utkání velice dobře, měli jsme dobrý pohyb a i jsme často a dobře střídali a vedle toho vedení 3:0 po deseti minutách bylo také dobré, což vlastně rozhodlo utkání. Ve třetí třetině přišlo zkomplikování v podobě několika vyloučení a dvojnásobného potrestání. S utkáním jsem ale spokojen.