Dorost: Třetí remíza v řadě

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 2:2 (0:1, 0:1, 2:0)

K a r l o v y V a r y - Dorostenci Energie tento týden neprohráli, ale ani nevyhráli. Po dvou remízách přivítali na domácím ledě své kladenské vrstevníky. Kladno vedlo po dvou třetinách již 2:0, ale domácí zásluhou Matěje Záhory a kapitána Tomáše Rohana vyrovnali na konečných 2:2. Oba týmy si tak připisují po bodu.

Extraliga dorostu, 12. kolo, so 8.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
2:2
0:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 48. Záhora (Novák), 56. Tomáš Rohan (Mareček) - 4. Mužík (Dalecký), 32. Granát (Veselý, Mužík). Rozhodčí: Bartoš. Vyloučení: 6:9. Bez využití . V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Martin Rohan - Chocholáč, Mareček, Truhlář, Topinka, Hudák, Záhora, Majer, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Klcso, Tomáš Rohan
Kladno: Bína - Petráček, Gudas, Látal, Kružík, Souček, Piskáček, Stehlík, Libert - Dalecký, Ererle, Zindula, Granát, Knotek, Kupec, Ibl, Melka, Hauer, Veselý, Bečvář, Mužík

První šanci zápasu měl domácí Matěj Záhora, když nebezpečně pálil zpoza obránce. Brankář Kladna Bína jeho střelu s obtížemi zlikvidoval. Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání hostující Jakub Mužík, když pohotovou dorážkou Daleckého střely překonal Bendu. V minutě šesté spáchali Kladenští před domácím gólmanem závar, ale Benda odolal. O minutu později se před Bendou zjevil zcela osamocený Kupec, ale svou střelu po ledě namířil pouze do chráničů brankáře Energie. Na druhé straně se z protiútoku snažil vyrovnat Majer, ale Bína jeho střelu vykopl levým betonem. V osmé minutě pálil od modré domácí bek Přindiš, pro brankáře Kladna nebyl problém tuto střelu schovat v lapačce. Ve čtrnácté minutě ujeli dva na jednoho domácí Topinka se Záhorou. První jmenovaný však střelou do protipohybu brankáře těsně minul branku. Ihned z protiofenzivy ujeli Libert s Eberlem a brankář Benda měl plné ruce práce s jejich šancemi. O minutu později totálně rozložili kladenskou obranu Rohan s Majerem, ale finální přihrávku před odkrytou branku Kladna Majer nezpracoval. V šestnácté minutě byl vyloučen hostující obránce Petráček za podražení. Domácí si však příliš mnoho šancí nevytvořili, naopak na druhé straně se do samostatného úniku dostal Antonín Melka, ale netrefil bránu. Po první třetině tak Kladno vedlo 1:0.

Začátek druhé třetiny příliš šancí nepřinesl, hra se spíše přelévala ze strany na stranu a ani jedno mužstvo si nevytvářelo slibné příležitosti ke skórování. V pětadvacáté minutě se z těžkého úhlu snažil překonat Bendu Knotek, ale brankář Energie se nenechal nachytat na švestkách. V téže minutě byl vyloučen hostující obránce Gudas za faul kolenem, ale domácí si v přesilovce nevytvořili žádnou vyloženou šanci a spíše se trápili. V devětadvacáté minutě odešel pykat na trestnou lavici domácí bek Novák a Kladenští si ve své početní výhodě nepočínali vůbec špatně. Od modré střílel nejprve Stehlík, po něm Gudas, ale Benda si s oběma pokusy poradil. Poté střílel nebezpečně Souček a ještě nebezpečněji dorážel Knotek. Brankář Karlových Varů jen s obtížemi jejich šance zlikvidoval. V polovině utkání se hosté radovali podruhé. Po vyhraném vhazování prostrčil Tomáš Veselý kotouč mezi obránci zcela volnému Karlovi Granátovi, jenž v bezprostřední blízkosti nezaváhal a poslal puk mezi Bendovými chrániči za brankovou čáru. Poté domácí vrhli všechny síly do útoku, nejprve pálil z levého kruhu Záhora, několik sekund nato zkoušel štěstí z pravého kruhu Topinka. Brankář Bína však jejich pokusy s lehkými obtížemi zlikvidoval. V minutě pětatřicáté byl vyloučen hostující útočník Veselý za sekání, ale domácí se v přesilové hře opět trápili. Mohli dokonce inkasovat, když na samotného Bendu ujeli dva kladenští hráči. Knotek naznačil Bendovi blafák a záhy poslal puk Davidu Hauerovi, ten však ze stoprocentní gólové šance nastřelil pouze tyč karlovarské branky. Několik vteřin před koncem druhé části měl šanci hostující Melka, ale Benda, který si povyjel z brankoviště jeho pokus zkušeně zneškodnil. Po čtyřiceti minutách tak prohrávala Energie s Rabatem 0:2.

Třetí dějství začalo ve vlažném tempu, první šanci si vytvořil domácí Truhlář, když pálil z otočky z levého kruhu. Gólman hostí vyrazil střelu holí. V sedmačtyřicáté minutě pálil od modré hostující Libert, Benda byl pozorný. O minutu později se pokoušel z mezikruží překonat Bínu Tollinger, ale neúspěšně. Několik vteřin nato však domácí mohli zvednout ruce nad hlavu. Matěj Záhora dostal od Nováka přesnou přihrávku před brankoviště a se štěstím překonal kladenského brankáře. V padesáté minutě dostaly Karlovy Vary obrovskou příležitost k vyrovnání v podobě početní výhody dvou mužů v poli, která trvala celou minutu a čtvrt. Trestuhodně ji však nevyužili. V pětapadesáté minutě jel sám na Bínu Majer, ale se střelou z prostoru mezi kruhy neměl brankář Rabatu příliš velké problémy. Ihned po nevyužitém brejku vyfasoval Majer dvouminutový trest za seknutí brankáře a oslabil tak svůj tým. Paradoxně to ale zřejmě bylo posílení, protože ve vlastním oslabení Energie vyrovnala. Jakub Mareček poslal do brejku Tomáše Rohana, který se střelou po ledě nemýlil. Poté se hra zklidnila a domácí tvrdě bránili nerozhodný výsledek. Obrovskou šanci měli několik vteřin před závěrečnou sirénou hostující Kružík se Součkem, ale Benda skvěle podržel své mužstvo.

Po velmi vyrovnaném klání si oba celky připisují bod do extraligové tabulky. Pro Karlovy Vary je to po remíze se Slavií a Plzní již třetí nerozhodný výsledek v tomto týdnu.

Zdeněk Houdek, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: Myslím, že utkání bylo ze začátku vyrovnané, jen soupeř byl produktivnější. My jsme si situaci komplikovali neproměňováním jasných šancí. Nakonec se nám podařilo skóre srovnat. S výsledkem jsem moc spokojen, vzhledem k tomu, že jsme hráli s mužstvem, které letos ještě neprohrálo.

Pavel Křepelka, asistent trenéra HC Rabat Kladno: První třetinu jsme zaostávali v pohybu, přesto jsme ji vyhráli. V závěru jsme měli smůlu. Spokojen s výsledkem příliš nejsem, především s ohledem na to, že jsme vedli již 2:0.