Dorost: Výborná obrana a povedené brejky přinesly vítězství

K a r l o v y V a r y - Dorostenci Sparty si již od prvních minut počínali značně lépe, než domácí. Karlovarští se však uzavřeli do svého obranného pásma a velice důrazně bránili. Především díky dobré obranné hře a dvěma povedeným brejkům z první a druhé třetiny zvítězila Energie nad Spartou 2:1 po třetinách 1:0, 1:1 a 0:0. Vítěznou branku domácích vstřelil Libor Dudek.
Extraliga dorostu, 4. kolo, so 11.9.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Sparta
2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky: 12. Budínský (Sláma), 40. Dudek (Boguský) - 21. Mrňa (Rybecký, Procházka) Rozhodčí: Vilt - Koskuba, Šulc. Vyloučení: 9:5, navíc Zmeškal (KVA) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Benda - Zmeškal, Tollinger, Ozom, Děkan, Satora, Přindiš, Boguský, Schmidt - Rohan, Šnajdr, Smolík, Dudek, Polák, Sláma, Szakal, Truhlář, Pfister, Klcso, budínský, Záhora.
Sparta: Neuvirth - Haschka, Procházka, Spudil, Kosek, Vošmik, Jobb, Malý, Hanzl - Mrňa, Kafka, Morkes, Salač, Kupec, Meidl, Rybecký, Karpov, Regner, Pekárik, Novotný, Bacovský.

Začátek utkání vzali pevně do rukou hosté. Na karlovarské straně bylo k vidění jen několik málo příležitostí. Sparta mocně útočila, avšak stále narážela na bezchybný výkon gólmana Karlových Varů Bendy. Ve 12. minutě přišel blesk z čistého nebe. Tomáš Sláma perfektně našel na modré čáře najetého Víta Budínského, jenž blafákem do bekhendu poslal puk mezi nohy sparťanského Neuvirtha. Obdržený gól však Spartu nepoložil a její hráči se dál snažili prosadit přes karlovarskou obranu. Ke konci třetiny už byly Vary opět pod velkým tlakem, což ilustruje například trojí zakázané uvolnění za sebou. Stav 1:0 pro Energii se do konce první třetiny již nezměnil. Půl minuty před jejím skončením byl vyloučen hostující Kupec.

Do druhé třetiny vstoupili hosté excelentně. Přestože hráli ve vlastním oslabení, dokázali v úniku dva na jednoho srovnat skóre. Kapitán Rybecký perfektní přihrávkou na šel u právé tyče zcela osamoceného Pavla Mrňu, který pouze nastavil hůl a usměrnil kotouč do odkrytého kouta Bendovy branky. Sparta se po vyrovnání vrhla do útoku. hráči hostí si však v několika případech počínali nedovoleným způsobem a tak v devětadvacáté minutě dostali domácí šanci hrát dvaadvacet vteřin přesilovou hru 5 na 3, trestuhodně ji však nevyužili. Poté přišla série vyloučení, ale ani jedno mužstvo se v početních výhodách nedokázalo prosadit. děvetatřicet vteřin před koncem přišel druhý blesk z čistého nebe v podobě Libora Dudka, který se po přihrávce Pavla Boguského dostal do samostatného úniku. Kličkou do forhendu si položil brankáře a zkušenš zavěsil pod horní tyč. Po druhé třetině vedly Karlovy Vary nad Spartou 2:1.

Třetí třetina se nesla ve znamení tvrdých střetů a vyloučení. Sparta se opět vrhla do útoku a snažila se vyrovnat, ale důrazná karlovarská obrana byla bezchybná. Ve 46. minutě byl vyloučen na 2+10 minut domácí kapitán Zmeškal, ale hráči Energie nedovolili hostům jedinou střelu. Od 52. minuty převzali iniciativu domácí, ale hostující gólman Neuvirth bravurními zákroky nedovolil Karlovým Varům zvýšit náskok. V 54. minutě dostala Sparta další šanci v podobě přesilové hry, ale domácí hráči opět hostům téměř nic nedovolili. Dvě minuty před koncem se v obranném pásmu Energie strhlo hotové peklo. Brankář Benda v ohni střel a bezmocní hráči zápasící s černými sparťanskými ďábly. Po zbývajících šedesát sekund dobývali sparťanští berserkři varský osíťovaný portál, ale Benda v roli archanděla svou holí a lapačkou, coby nebeským mečem a štítem odrážel všechny pekelné projektily. Siréna zimního stadionu ukončila zápas a domácí si tak mohli oddechnout a připsat si další body do tabulky. Po nervydrásajícím konci zvítězila domácí Energie nad Spartou Praha 2:1.