Dorost: Z T-Mobile Arény bez bodu

P r a h a - V osmém kole zavítali karlovarští dorostenci na led Sparty, které se zatím letos příliš nedaří. Proti Energii však podala poctivý a soustředěný výkon, který se jí i díky chybám Karlovarských podařilo přetavit ve vítězství 6:3. K bodům nepomohly ani dvě asistence, kterými přispěl Martin Rohan.
Extraliga dorostu, 8. kolo, čt 29.9.2005, T-Mobile Aréna
Sparta
6:3
1:1, 2:0, 3:2
Branky a nahrávky: 9. Morkes (Hanzl, Sladký), 26. Hanzl (Fiala, Sladký), 40. Kafka (Karpov), 44. Kafka, 56. Karpov (Kafka, Slaba), 60. Morkes (Karpov) - 4. Majer (M. Rohan), 51. Novák (M. Rohan), 52. Topinka (T. Polák, Tollinger). Rozhodčí: Dundr - Kratochvíl, Zavřez. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 60.
Sparta: Michalec - Vošmik, Hanzl, Cicvárek, Vrána, Malý, Trojan - Kudláček, Pacovský, Kafka, Pekárik, Karpov, Morkes, Ivanov, Pekárek, Sladký, Slaba, Bříza, Fiala
Karlovy Vary: Zrza - Novák, Tollinger, Přindiš, Ryžuk, Tomeček, Jemeljanov, M. Rohan - Chocholáč, Mareček, Kellner, Hudák, Mistoler, Truhlář, Chaljavin, Záhora, Majer, Klcso, T. Rohan, Topinka, T. Polák

V osmém kole dorostenecké extraligy se na ledě pražské T-Mobile Arény střetly týmy z opačných konců tabulky. Hostující Energii se prozatím daří a před zápasem okupovala druhou příčku tabulky. Na druhé straně Sparta letos zvítězila pouze jednou, následovala černá série pěti prohraných zápasů a výsledkem je předposlední příčka. Ne vždy lze však dle tabulkového umístění vsázet na výsledek…

Do zápasu vstoupili aktivněji energetici a z jejich tlaku pramenilo i úvodní vyloučení na straně domácích. Hosté měli v přesilovce problém dostat se vůbec do pásma, ale když se to už povedlo, stačilo několik přihrávek a Karlovy Vary vedly. Střelu Rohana usměrnil za záda brankáře Michalce Miroslav Majer. Následoval opět útok Energie zmařený faulem Sparty, ale druhou přesilovou hru se hostím využít nepodařilo. V minutě deváté si hru v početní výhodě vyzkoušeli i domácí a i jim se povedla. Tři vteřiny před návratem potrestaného Chaljavina si z modré krásně sjel Petr Morkes a poprvé prostřelil Zrzu v brance hostí. Touto brankou domácí přebrali aktivitu v zápase a hosté začali spoléhat spíše na rychlé brejky. Ani jednom týmu se však do přestávky již skórovat nepodařilo.

V úvodu druhé části viděla hrstka příznivců mládežnického hokeje další vyloučení, tentokrát to s důrazem přehnal hostující Mistoler. Za tento kousek jej trenér určitě nepochválil, protože na straně Sparty se jako správný kapitán kotouče ujal Jan Hanzl a od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později jej mohl napodobit spoluhráč Pekárik, ale jeho nájezd Zrza vyrazil lapačkou. Karlovarský brankář předvedl další skvělý zákrok v třicáté minutě, kdy reflexivně vyrazil betonem pokus Karpova z pozice mezi kruhy. Zdálo se, že přes velký tlak domácí v druhé třetině již neskórují, ale deset vteřin před sirénou vrátil diváky do sedaček Petr Kafka. Ten bez váhání zužitkoval přihrávku obráncem tísněného Karpova a poslal tím Karlovarským branku do šatny.

Ze hry energetiků byla na počátku třetí dvacetiminutovky znát snaha o korekci výsledku, tu však zmařila hloupá chyba, po které se do samostatného úniku dostal Petr Kafka. Přesný zásah do horní poloviny branky znamenal čtvrtý gól v Zrzově síti. Přesto se hosté nevzdali a dobře sehranou přesilovou hrou v 51. minutě se jim podařilo snížit. Přes clonící hráče prošla střela Jiřího Nováka až do branky, a vnesla tak naději na střídačku hostí. O minutu později tuto naději ještě umocnila vtipná souhra dvojice Polák a Jan Topinka, která snížila náskok Sparty na pouhou branku. Té se již ale Karlovarští nedočkali, naopak dvakrát inkasovali. V 56. minutě se Tomáš Karpov nejprve stahovačkou zbavil obránce a následně nekompromisní střelou rozvlnil síťku v brance hostí. Poslední branku dnešního zápasu zaznamenal Petr Morkes, pro něhož nebyl problém zasunout kotouč do prázdné branky Energie.

HC Sparta Praha tak po třetinách 1:1, 2:0 a 3:2 porazil HC Energii Karlovy Vary 6:3 a po pěti zápasech tak opět poznává sladkou chuť vítězsví.

Karel Holý (trenér Sparty): Dnešní utkání pro nás bylo hodně pozitivní, po pěti zápasech jsme vyhráli. Před sezonou jsem předeslal, že máme hodně kvalitní mužstvo, a doufám, že se hráči z dnešního utkání poučili. Bude to pro ně snad velká vzpruha a začnou si opět věřit.

Zdeněk Houdek (asistent trenéra Energie): Dali jsme první branku a hráči si mysleli, že to půjde samo. Přestali jsme bruslit, nedohrávali jsme souboje. Jako rozhodující moment utkání vidím gól do šatny na 3:1.