Dorost: Zápas obratů rozhodla až poslední desetiminutovka

HC Slezan Opava - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)

O p a v a - Nejprve vedli opavští dorostenci, poté karlovarší, nakonec to však jsou domácí hokejisté, kteří si ze zápasu odnášejí vítězství. Útočný a kombinační hokej, který už od začátku preferovaly oba týmy, přinesl množství gólů i nevyužitých šancí. Vítězství se nakonec přiklonilo na hokejky Opavy, která nejprve šťastně vyrovnala a poté rozhodla v přesilovkách. Západočeši tak čekají na výhru už pět zápasů v řadě.

Extraliga dorostu, 21. kolo, čt 17.11.2005
Opava
6:3
2:1, 0:2, 4:0
Branky: 3. Vítek (Koschatzký), 4. Blaga (Mlýnek), 47. Szewczyk (Gulda), 50. Kukla (Gulda, Szewczyk), 51. Herman, 59. Herman (Čermák) - 11. Topinka (Rohan), 31. Mareček (Polák, Ryžuk), 37. Majer. Rozhodčí: Klimecký - Chytil, Šimčík. Vyloučení: 3:8, navíc Blaga 10 min OT. Využití: 3:0. Diváci: 96.
Opava: Kroček - Mrkva, Plánovský, Gulda, Žídek, Kukla, Michálek, Čermák, Gorčák - Hudečka, Koschatzký, Kotala, Vítek, Hegedüš, Szewczyk, Fišara, Mlýnek, Blaga, Herman.
Karlovy Vary: Zrza (6. Hruška) - Novák, Tollinger, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Rohan - Chocholáč, Mareček, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Záhora, Majer, Rohan, Topinka, Polák.

Přestože do utkání vstoupili s větší chutí po vstřelení branky Opavští, úvodní střelu vyslal hostující Topinka. Prvního gólu však dosáhli domácí, a to už ve 3. minutě, když Koschatzký zpoza branky naservíroval puk Vítkovi, který neměl problém zamířit mimo dosah brankáře Zrzy. Neuběhla ani minuta a inkasoval znovu po pohotové dorážce Blagy. Na to zareagovala karlovarská střídačka jeho střídáním náhradníkem Hruškou.

Západočeši ze sebe však úvodní studenou sprchu rychle setřeli a vrhli se do usilovného útočení, z něhož horký pot poléval naopak domácí hráče. Ofenzivy se hosté nevzdávali ani ve vlastním oslabení, v němž zakončení Topinkova úniku pouze rozeznělo konstrukci Kročkovy svatyně. V 11. minutě se varský útočník už dočkal. Od pravého mantinelu dostal příhru mezi kruhy, zkušeně naznačil střelu, elegantně potáhl puk doleva a přesně zamířil do odkryté části domácí branky. Se snížením se Karlovy Vary nespokojují a dál útočí. Jejich tlak umocňuje přesilovka, v níž také Záhora trefuje tyčku. Vzápětí ujíždí po křídle Mlýnek, ale svůj blafák do forhendu přetáhl. Hosté stále útočí, ale poslední slovo první třetiny řekla Plánovského střela od modré.

Aktivita obou týmů se po přestávce trochu vytratila, a tak zranění domácího kapitána Mlýnka a bekhendový pokus Hermana do spojnice byly na dlouho jediné zaznamenáníhodné události. Až najednou vyrovnal zblízka ve 31. minutě Mareček. Obrat mohl dokonat Rohan, to by ale musel proměnit trestně střílení nařízené za podražení Mistolera Hegedüšem. Na 2:3 otočil až v 37. minutě Majer.

Slezané hráli hodnou chvíli jako opaření a zdálo se, že se z dokonalého obratu nevzpamatují. Z útlumu je probudilo až nahození Szewczyka, které šťastně objevilo skulinku v Hruškově výstroji - 3:3. V 50. minutě přišla rozhodující trefa podvečera; v přesilové hře se na modré mocně napřáhl Kukla a jeho projektil roztřepetal síť karlovarské branky. Dvougólové vedení nabídla Opavě sama západočeská obrana svou chybou, kterou potrestal Herman. Hosté vrhli všechny síly do honby za vyrovnáním, ovšem šanci na bodový zisk jim vzala vlastní nedisciplinovanost. V jedné ze dvou závěrečných přesilovek potvrdil opavskou výhru opět Herman.

Karel Suchánek (trenér Opavy): Vítězství se rodilo těžce, protože se nám v průběhu utkání kvůli zranění a osobního trestu rozdrobila sestava. Díky trpělivosti jsme ale zápas nakonec zvládli.

Karel Mlejnek (trenér Karlových Varů): Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem, ale myslím si, že domácí pravděpodobně vyhráli zaslouženě. Sami jsme jim to svou nedisciplinovaností umožnili.