Dorost áčko v Plzni nenapodobil

P l z e ň - Jen pár dní po úspěšném západočeském derby nejstarších kategorií, zamířili k "prameni" Berounky i karlovarští dorostenci. Stejně skvěle jako A tým si ale nevedli. Nedokázali se totiž přes výborného brankáře Francouze ani jednou prosadit, a navíc hned pětkrát inkasovali. Do play-off tak povede i jim pěkně strastiplná cesta.
Extraliga dorostu, 42. kolo, čt 2.2.2006, Zimní stadion Plzeň
Plzeň
5:0
1:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 1. Kovář (Novák, Besonov), 24. Kubalík (Stránský), 42. Špiler (Kovář, Besonov), 56. Růžička (Špiler), 57. Stránský (Pitule, Boháč). Rozhodčí: Bacílek - Frühauf, Řešátko. Vyloučení: 11:10. Využití: 3:0. Diváci: 43. Zásahy brankářů: 23:51. Průběh utkání: 5:0.
Plzeň: Francouz - Boháč, Pour, Rutta, Zeman, Růžička, Špiler ("A") - Stránský, Kubalík (od 42. Šimek), Trojan - Besonov, Kovář, Novák ("C") - Roušal, Pitule ("A"), Urbánek
Karlovy Vary: Benda - M. Rohan, Novák, Čižniar, Tollinger ("A"), Ryžuk, Tomeček, Jemelyanov, Přindiš - Topinka, Polák, Mistoler - Mareček, Záhora, T. Rohan ("C") - Chaljavin, Chocholáč, Kellner - Hudák, Vaněk.

Už po 41 sekundách se Jan Kovář trefil z mezikruží přesně pod pravou ruku brankáře Bendy - 0:1. Karlovarský gólman svůj tým naopak podržel v 7. minutě, kdy se vleže natáhl k levé tyči a lapačkou chytil Špilerovu střelu od modré čáry. V poloze ležmo se ocitl o dvě minuty později po samostatném průniku i domácí útočník Roušal, jenž při zakončení snad ani nemohl zvednout puk. Příliš gólových šancí k vidění nebylo, jen v 17. minutě trefil Kubalík z ostrého úhlu boční konstrukci odkryté branky a Francouz na druhé straně lapačkou zneškodnil Mistolerův nájezd.

Hned první hezký okamžik druhé třetiny skončil gólem v síti hostí. Stránský ve středním pásmu přihrál Tomáši Kubalíkovi, který se šikovnou kličkou dostal před branku a do její horní části zavěsil - 2:0. Při následné přesilovce Karlovarských si Francouz bez problémů poradil se dvěma střelami Nováka. Ve 34. minutě se proti Trojanovi blýskl Benda zákrokem na zádech po vzoru Dominika Haška. Poslední vážnou příležitost měl 40 sekund před pauzou Novák, svůj nájezd z levé strany však zakončil střelou nad branku Karlových Varů.

Plzeňští hráči se radovali už 24 sekund po zahájení třetí části hry, ale puk přešel brankovou čáru až po hvizdu píšťalky rozhodčího. Chvíli nato už dali domácí regulérní gól, když při přesilové hře využil zacloněného výhledu Bendy Radek Špiler - 3:0. Ve 46. minutě měl možná trochu štěstí Francouz - Novákovu střelu vyrazil ramenem nad sebe. V 54. neprostřelil Bendu z rychlého protiútoku Besonov, ale v následné přesilovce 4 na 3 se puk do karlovarské branky dostal. Dan Růžička se trefil polovysokou střelou ke vzdálenější tyči - 4:0. Skóre uzavřel při další početní výhodě pod padajícím Tollingerem Jan Stránský - 5:0.

František Černý (asistent trenéra Plzně): "Rychlé vedení klukům zvedlo sebevědomí, každý takový gól v podobně těžkém zápase týmu pomůže. Soupeř měl dobrého gólmana, jinak by byl rozdíl ve skóre po dvou třetinách vyšší. Nás Francouz také podržel, ve vypjatých okamžicích uklidnil své spoluhráče. Třetí třetina už vyzněla jasně pro nás."