Dorost má první body, junioři stále s nulou

Dorost: HC Energie - HC Havířov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Junioři: HC Třinec - HC Energie 4:0
Z důvodu malování reklam v Dolní Kamenné odehráli dorostenci svůj zápas v Ostrově nad Ohří a jejich dočasný azyl jim v dalším utkání proti slezskému soupeři přinesl štěstí. Dvě branky včetně té vítězné zaznamenal útočník Michal Vachovec (na snímku), třetí úspěch mladých energetiků zařídil Martin Frk. Naopak junioři na své úvodní tažení polským příhraničím nebudou vzpomínat nejlépe, třineckým Ocelářům dnes nevstřelili ani branku.
Extraliga dorostu, 2. kolo, so 6.9.2008, Zimní stadion Ostrov
Havířov
3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 27. Vachovec (Valeš), 42. Vachovec (Liška, Valeš), 53. Frk (Kverka). Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Nechvátal, Honzík, Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška, Frk, Švec, Vachovec, Winkler, Sýkora, Formánek, Vrána, Táborský, Kubáč, Kverka, Záhora.
Havířov: Mísař, Něměc, Pilch, Grigel, Muller, Deutsch, Jaroch, Lešiga, Bezuška, Bálint, Foukal, Kubic, Kocan, Puffer, Mráz, Fúzik, Jurko, Loupal, Čaja, Číp, Miczek, Bezuška, Mach, Suchý, Herman.

Mladí energetici naskočili do zápasu s tím, že včerejší smůla se nemůže opakovat. Hráli tedy hned naplno. Ovšem soupeř nezůstával pozadu, tudíž byl hokej po celou první část spíše přestřelkou bez požadovaného gólu. Brankáři se činili, varský Nechvátal dělal všechno pro to, aby se dnes hoši mohli radovat z výhry.

Ve druhé třetině bylo potřeba udělat něco s nulovým brankovým stavem, ale vydat se jinou cestou než v předešlém souboji s Třincem. Proto energetici šli ještě více do soupeře a ještě více kombinovali. To se vydařilo a v sedmadvacáte minutě se už Energie mohla radovat z Vachovcova gólu. Varští šli do vedení, ale pouhý jednobrankový náskok mohl vše opět "zazdít". To se ale nestalo, jelikož energetici dobře bránili a v bráně měli spolehlivý zátaras, který se rozhodl, že kotouč za sebe do konce hry prostě nepustí.

Ve třetí třetině přišly ještě další dvě pojistky varské výhry. Druhou branku zařídil opět Michal Vachovec. Trefil levý horní roh "havířovského území". Probíhala 42. minuta, takže se vše mohlo ještě změnit. Havířov měl snahu dohnat soka, ale nepodařilo se mu dostat puk za brankovou čáru. Několikrát z toho gól být mohl, ale energetici dobře bránili. Pro dnešek poslední, v havířovské bráně koulející se puk obstaral v 53. minutě Frk. Karlovarské dílo bylo dokonáno. Soupeři se už nepodařilo prosadit si alespoň branku na útěchu, takže se domácí mužstvo mohlo radovat.