Dorost přehrál Opavu v posledních pěti minutách zápasu

K a r l o v y V a r y - Dorost: HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Energetici vstoupili do zápasu evidentně lépe a hosty z Opavy téměř k ničemu nepustili. Slezané tak mohli být rádi jen díky žalostné koncovce domácích, že několikrát v první třetině neinkasovali. Ovšem, když už se domácím podařilo vsítit branku, Opava bleskurychle odpověděla. Rozuzlení tak přinesla 55. minuta, kdy se neviditelnou střelou zpoza obránce trefil Martin Šnajdr a zaznamenal vítěznou branku Karlových Varů.
Extraliga dorostu, 31. kolo, čt 16.12.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Opava
3:1
0:0, 1:1, 2:0
Branky: Dudek (Sláma), 55. Šnajdr (Topinka, Polák), 59. Budínský (Šnajdr) - 38. Vlašánek (Trefil). Vyloučení: 5:5, navíc Schmidt, Záhora (oba KVA) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Karlovy Vary: Benda - Tollinger, Přindiš, Schmidt, Děkan, Boguský, Satora, Zmeškal - Budínský, Topinka, Sláma, Dudek, Záhora, Polák, Šnajdr Smolík, Rohan
Opava: Zatloukal - Plachký, Gulda, Čermák, Tichý, Trefil, Plánovský - Blaga, Herman, Szewczyk, Vlašánek, Grofek, Mlýnek, Vimmer, Jurdič, Wolf, Tošenovjan

První střelu zápasu vyslal na domácího gólmana Bendu hostující obránce Trefil, brankář Karlových Varů však neměl s jeho střelou problémy. O minutu později se tlačil před branku hostí Karlovarský Polák, jeho následnou střelu však vytěsnil gólman Opavy Zatloukal. Ve čtvrté minutě vyslal na brankáře Opavy jedovatou střelu Smolík, jeho rána se však pouze otřela o levou tyčku. V páté minutě měli obrovské šance Karlovarští Smolík, Budínský a Rohan, avšak ani jeden z nich se trestuhodně nedokázal prosadit ve své vyložené šanci. V sedmé minutě vystrčili hosté opatrně růžky, Tošenovjan přihrával Wolfovi před brankoviště, druhý jmenovaný pohotově vypálil, ale Benda byl proti. Ve třinácté minutě přišlo oprvní vyloučení v zápase. Na dvě minuty si šel odpočinout Energetik Děkan. Opava vytěžila z přesilové hry pouze jednu střelu, ale tvrdou dělovku z pravého kruhu vykopl Benda levým betonem. V patnácté minutě dvakrát pokoušel štěstí obránce hostí Tichý, ale napoprvé pálil na Bendu, který měl zcela odkrytý výhled a napodruhé trefil pravou tyčku. V devatenácté minutě si několikrát v útočném pásmu vyměnili kotouč domácí Šnajdr s Topinkou. Druhý jmenovaný však po finální přihrávce přestřelil zcela odkrytou opavskou branku. Do kabin se tak šlo po dvaceti minutách za nerozhodného stavu 0:0.

Ve dvaadvacáté minutě byl vyloučen hostující Čermák za držení a tento prohřešek se hostům nevyplatil. Tomáš Sláma poslal puk Liborovi Dudkovi do prostoru mezi kruhy a karlovarský forvard otevřel skóre duelu. Domácí dostali Opavany pod tlak a snažili se svůj náskok zvýšit, ale ani Sláma, ani Šnajdr nedokázali překonat výborného Zatloukala v brance hostů. Na druhé straně v sedmadvacáté minutě trestuhodně minul osamocený kotouč před zívající odkrytou brankou domácích Petr Wolf. V jednatřicáté minutě byl vyloučen hostující Plánovský za podražení. Domácí však zachybovali a Vlašánek s Jurdičem jeli sami na jednoho obránce. Druhý jmenovaný pak po přihrávce pálil pod břevno, ale Benda se blýskl famózním zákrokem a ve skluzu efektně chytil kotouč do lapačky. Také Zatloukal v brance Opavy se chtěl předvést a ukázal zhruba padesátičlennému publiku, že umí skvěle pracovat s betony. Topinka přihrál puk Šnajdrovi, jenž tvrdě vypálil. Zatloukal však bleskurychle zareagoval svou levou nohou a puk vykopl do rohu kluziště. V osmatřicáté minutě se již mohli hosté radovat ze vstřelené branky. Po chybě obrany a špatném vyhození si vyjel před Bendu hostující Radim Vlašánek a poslal puk jako vláček tunelem mezi Bendovými betony. O minutu později pálil nebezpečně zpoza obránce domácí Šnajdr, ale jeho střela šla těsně mimo tyče brankáře Zatloukala. Po čtyřiceti minutách byl stav opět nerozhodný, tentokráte však 1:1.

Do třetího dějství vstoupili hosté z Opavy velmi útočně a odhodlaně. Po celé čtyři minuty drželi karlovarské hráče, kteří si museli několikrát vypomoci zakázaným uvolněním, v jejich obranném pásmu. V pětačtyřicáté minutě se zjevil sám před Zatloukalem domácí Topinka, ale minul. Domácí se z náporu Opavanů otřepali a úlohu si s hosty vyměnili. Nejprve se dostal do šance karlovarský Rohan, ale Zatloukal ho výborně vychytal. Poté napálil z pravého kruhu tyč útočník Dudek. Po něm dvakrát zasáhl skvělě Zatloukal proti gólovým příležitostem Budínského a Smolíka. Karlovarští si vyvinuli obrovský tlak, ale Opava stále odolávala. Ojedinělá šance hostů z čtyřiapadesáté minuty v podobě střely Tošenovjana Bendu nerozhodila, a tak se karlovarský gólman, a nejen on, mohl radovat ze zvýšení na 2:1. Zčistajasna se zpoza obránce trefil Martin Šnajdr. Brankář Zatloukal nemohl proti střele, která byla spíše sázkou do loterie, nic dělat. Střelec branky se tak mohl radovat ze svého úspěchu. Karlovy Vary poté zklidnily hru a stále si udržovaly mírnou převahu. V sedmapadesété minutě byl vyloučen domácí Záhora na 2+10 minut za vražení zezadu a hostům se tak naskytla příležitost na vyrovnání. Opavané spáchali před brankářem Bendou obrovský závar, ale domácí odolali a v čase 58:37 se radovali z dalšího úspěchu. Střelu Šnajdra od modré čáry s klidem dorazil do odkryté brány Vít Budínský a zvýšil na 3:1. Hosté se však ještě pokusili alespoň o zkorigování stavu. V devětapadesáté minutě obdržel další hráč Karlových Varů trest na 2+10 minut za vražení zezadu, ale hosté nedokázali proměnit největší šance, které měli Herman a Grofek. Energie si tak připsala další body to extraligové tabulky za výhru nad Slezanem Opava 3:1 po třetinách 0:0, 1:1 a 2:0.