Dorost: zasloužená remíza.

Dorost: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)

K a r l o v y  V a r y - V 17. kole extraligy dorostenců remizovala na svém ledě karlovarská Energie s týmem HC Sparta Praha 1:1. Hosté, kteří byli po většinu utkání lepším mužstvem, zaslouženě vedli od jedenácté minuty brankou Martina Fialy. Zlepšený výkon domácích ve třetí třetině podpořil vyrovnávací brankou Jakub Mareček. Energetici tak zaznamenali již sedmou remízu v sezóně.

Extraliga dorostu, 17. kolo, čt 27.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Sparta
1:1
0:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: Mareček (Tollinger, Mistoler) - Fiala (Hanzl). Rozhodčí: Šín - Brejcha, Černý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 26:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Karlovy Vary: Zrza - Novák, Tollinger, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Rohan Martin - Osladil, Mareček, Kellner, Mistoler, chaljavin, záhora, Majer, Rohan tomáš, Topinka, Polák.
Sparta: Michalec - Vošmik, Hanzl, Bessonov, Cicvárek, Dvořák, Vrána, Malý, Čížek, Trojan - Kudláček, Pacovský, Pekárik, Karpov, Morkes, Ivanov, Pekárek, Sladký, Slaba, Fiala.

Souboj dvou sousedů v tabulce začal svižně a už ve druhé minutě se v mezikruží zjevil karlovarský Tomáš Rohan, ale skákavý kotouč netrefil. Hned z protiútoku si první zákrok připsal i Zrza v brance domácích. Sparťané se viditelně lépe pohybovali, Energie odpovídala zvýšením důrazu při napadání v útočném pásmu. Rezultátem obého byl urputný boj ve středním pásmu, bez výraznějších příležitostí. Změnu skóre nepřinesly ani dvě početní výhody, po jedné na každé straně. A tak první gól utkání padl až v 11. minutě. Po pravém křídle unikl Jan Slaba, jeho střelu Zrza vyrazil před sebe, touše se zmocnil Jan Hanzl, přihrál Martinu Fialovi, který nezaváhal - 0:1. Po vhazování ve středovém kruhu si karlovarská obrana opět vybrala slabší chvilku a může děkovat štěstěně, že úplně volný Sergey Ivanov před odkrytou brankou minul výbornou příhru. Konec první části hry se nesl ve znamení dobré defenzivy Sparty a nepřesností na straně Energie.

Kdo by čekal, že se hra domácích po změně stran zlepší, musel být zklamán. Říká se ovšem, že každý celek hraje to, co mu soupeř dovolí a Pražané toho svým sokům příliš nedovolili. Naopak, sami byli častými hosty před Zrzovým brankovištěm, zejména pak v přesilových hrách. Ve hře pěti proti pěti toho však hráči obou celků oku diváka příliš nenabídli. Není tedy divu, že nejdramatičtějším momentem druhé třetiny byla téměř minutová početní výhoda Sparty pět na tři. Ani ta však brankou neskončila. Hosté se v ní dokonce nedostali k vážnějšímu ohrožení svatyně karlovarských.

Do třetí dvacetiminutovky nastoupilo mužstvo Energie jako vyměněné. Lépe bruslilo a hráči se individuálně i kombinačně prosazovali před Michalce ve sparťanské kleci. Šance Majera a Topinky vyřešil mladý gólman s přehledem. Ustál i dvě přesilovky domácích. Při té druhé se dokonce dostal hostující útočník Martin Fiala do brejku, ale vyprášil pouze Zrzovy betony. Promarnil tak asi největší šanci svého družstva ve třetí třetině. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. V 53. minutě tečoval nechytatelně, v další početní výhodě, střelu Michala Tollingera od modré čáry Jakub Mareček. Vyrovnáno 1:1. A s hosty mohlo být ještě hůř. Ihned po buly se po pěkné kombinaci v obrovské šanci neprosadil karlovarský Majer. A protože se ve zbytku střetnutí vedlo podobně i dalším střelcům na obou stranách, skončil zápas smírně téměř fotbalovým výsledkem 1:1. Energie se stává remízovým králem extraligy dorostenců, Spartu může mrzet, že nezúročila převahu z prvních dvou částí utkání.

Karel Mlejnek (trenér HC Energie Karlovy Vary): Remíza je asi spravedlivá. Byli jsme první dvě třetiny horším týmem, ale v té třetí jsme dominovali. Pozitivem je, že se dokážeme postavit nepříznivému vývoji utkání.