Dorostenci body z Hradce Králové nevezou

HC VČE Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
HRADEC KRÁLOVÉ - Po vyrovnané první dvacetiminutovce zaváhali dorostenci na hradeckém ledě zejména ve druhé třetině, kdy inkasovali tři branky během necelých třech minut. Do sirény už hosté snížit nedokázali. To se jim povedlo až v 54. minutě, kdy snížili zásluhou Tomáše Mistolera. Karlovarský kanonýr měl v závěru nejvíce příležitostí, ale využil pouze jedinou. Dorostenci tak odjíždějí z hradeckého ledu s prázdnou, prohráli 2:4.
Extraliga dorostu, 25. kolo, čt 30.11.2006
Hr.Králové
4:2
1:1, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Březina (Stehno), 27. Němeček (Stehno, Kufr), 28. Zmítko, 30. Zmítko (Vaněk, Hadrava) - 14. Chaljavin (Kellner), 54. Mistoler (Rohan). Rozhodčí: Stolín - Maštalíř, Petr. Vyloučení: 8:8, navíc Hudák (KVA) 10 min OT a Špila (KVA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:36.
Hr.Králové: Blažek - Svoboda Ludvík, Vaněk, Karlík, Pánek, Kufr, Svoboda Adam - Zörkler, Vlček, Březina, Zmítko, Jankovský, Němeček, Stehno, Javůrek, Hadrava.
Karlovy Vary: Hruška (od 30. Habal) - Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Jemelyanov, Rohan, Funk, Špila - Sýkora, Baar, Fusek, Chocholáč, Kellner, Chaljavin, Hudák, Mistoler, Flieger, Putyera, Záhora, Vaněk.

Úvod utkání příliš hokejové krásy nepřinesl. Hradečtí zvolili obrannou taktiku a Karlovarští byli nejspíše ještě vyvedeni z míry dlouhým cestováním. První vážnější šance zápasu tak přišla až v deváté minutě, kdy se před Blažka natlačil Martin Choholáč. Hradecký gólman ale jeho příležitost zlikvidoval. O čtyři minuty později už se však skóre měnilo. Kapitán hostů David Kellner našel už z velkého úhlu přesnou přihrávkou hokejku Valerije Chaljavina, jenž střelou z první nedal Blažkovi šanci. Radost hostů trvala pouze 17 vteřin. V tu chvíli totiž vystřelil Ondřej Březina a Hruška vyrazil kotouč do výše, který se mu z nenadání skutálel po zádech až za brankovou čáru. O dvě minuty později mohl Březina skórovat podruhé, ale Hruška tentokrát efektivně zasáhl lapačkou.

Druhá třetina jednoznačně patřila hradeckému týmu. Karlovarští se dostávali do útočného pásma velmi zřídka, a tak byl nejzaměstnanějším mužem na hřišti Petr Hruška. Ten však na ledě pobyl pouze deset minut. V čase 26:59 totiž odstartoval hradecký obrat Pavel Němeček, když volně odražený kotouč dorazil za záda hostujícího brankáře. Šest vteřin na to udeřil Hradec znovu. Hned po vhazování se ke kotouči dostal Petr Zmítko, zatáhl do pásma k pravému mantinelu a tvrdě vypálil. Jeho dělovka, při které zlomil hůl si našla místo mezi Hruškovými betony. Ten samý hráč se o dvě minuty později ujal nepovedené střely Pavla Vaňka a jméno Petra Zmítka se na listině střelců objevilo podruhé. Hostující kouč Karel Mlejnek si po čtvrté inkasované brance vybral oddechový čas a vystřídal brankáře. To hradecký útok přibrzdilo, jenže žádné šance ke snížení se hostům nenaskytly.

Posledních dvacet minut bylo přesně v opačné režii. Hradečtí se až příliš naivně uspokojili a místy to dokonce vypadalo, že se spoléhají na dobře postavené tyče. Drtivý tlak Karlových Varů odstartovala ve 43. minutě střela Adama Fruska, která minula prázdnou hradeckou klec. O minutu později svižně vypálil Daniel Záhora, ale Blažek jeho sřelu chladnokrevně schoval v rukavici. Za nedlouho se hosté branky dočkali, konkrétně Tomáš Mistoler. Hlavní rozhodčí ji však po nepřehledném boji v brankovišti neuznal. Karlovarský kanonýr se i přesto později radoval. Při přesilovce z velkého úhlu vystřelil do horní brankové konstrukce odkud puk odrazem zamířil do rohu kluziště. Hru až po chvíli přerušil hvizd hlavního rozhodčího, který k překvapení i hostujících hráčů uznal střelu Tomáše Mistolera jako gólovou. Útočník Karlových Varů byl opravdu při chuti. O pár okamžiků později jeho dvě rychlé dorážky zneškodnil výborný Blažek. Při hradeckém gólmanovi stálo i potřebné štěstíčko, když se v 58. minutě střela Martina Choholáče zastavila o pravou tyčku hradecké svatyně. Z následného protiútoku mohl zvýšit hradecké vedení Martin Hadrava, ale Ladislav Habal si s jeho nájezdem poradil. Hosté to ještě v samotném závěru zkoušeli v power-play, ale bez úspěchu. Z Hradce Králové tak odjeli s prázdnou, Hradec si do tabulky připisuje velmi důležité tři body.