Dorostenci doslova rozstříleli Písek

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 11:2 (4:1, 7:1, 0:0)
Starší dorostenci odehráli první zápas druhé části extraligy. Na svém ledě přivítali hráče Písku, kteří skončili v skupině - Střed na třetím místě. Svěřenci Václava Eismanna utkání zcela ovládli a nakonec svého soupeře rozstříleli 11:2.
Extraliga staršího dorostu, II.1, čt 10.1.2013, KV Arena
Písek
11:2
4:1, 7:1, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Petrov (Janata, Dimitrov), 11. Hroch, 16. Janás (Osmík, Šafář), 20. Rubeš (Vaněk), 24. Gorčík (Hroch), 29. Beránek, 35. Beránek (Vaněk, Osmík), 35. Klíma (Šafář), 37. Rubeš (Bláha), 38. Dimitrov, 40. Dimitrov (Petrov, Janata) - 10. Točík (Vlk), 31. Schwamberger (pen.). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 11:2.
Karlovy Vary: Harakal - Šafář, Vaněk, Binias, Bláha, Michálek, Rulík, Veverka (C) - Klíma, Beránek, Dimitrov, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Janás
Písek: Pechek (29.Petřík) - Hájek, Hřebíček (C), Červniský, Sýbek, Holub, Koutenský, Hanus - Schwamberger, Suchan, Vlk, Dudák, Volf, Rod, Březina, Duchoň, Šuhaj, Točík

Domácí dorostenci vlétli do zápasu jako uragán a už po dvou minutách se dostali do vedení. Na přihrávku z pravé strany si výborně najel Daniel Petrov, který z bezprostřední blízkosti překonal píseckého brankáře. Po devíti minutách hry se usadili před brankou Energie hráči Písku a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Po rychlé akci se prosadil Dominik Točík, který prostřelil Harakala. Jenže o dvě minutky později už vedli opět domácí. Krásnou individuální akcí se prezentoval Daniel Hroch, který objel několik hostující hráčů, dostal se před branku Písku a zavěsil pod horní tyčku. V 16. minutě podnikli Energetici rychlou akci. Na jejím konci byl David Janás, který tečoval střelu od modré a zvýšil vedení svého celku. Na konci první třetiny byl vyloučen hostující Jakub Volf a domácí si zahráli přesilovou hru. Energie měla obrovský tlak, který vyústil ve čtvrtou branku. Po několika střelách se dostal k puku Tomáš Rubeš, který propálil brankáře Písku, a Energie vedla po dvaceti minutách 4:1.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji opět domácí, kteří si vytvořili několik šancí. Pátou branku vstřelila Energie ve 24. minutě, kdy se prosadil Sebastián Gorčík. Šestou branku domácích vstřelil kapitán Ondřej Beránek, který se ujal puku před brankou Písku a prostřelil hostujícího brankáře. Ve 31. minutě jeden z domácích hráčů fauloval a Písek jel trestné střílení. K puku se postavil Daniel Schwamberger, který rozhýbal Harakala a vstřelil druhou branku svého týmu. Ve 35. minutě se Energetici radovali hned dvakrát. Nejdřív střílel od modré čáry Ondřej Beránek a puk prošel píseckému brankáři mezi betony. O pouhých patnáct vteřin později byl na konci rychlé akce Josef Klíma a domácí vedli 8:2. Ve 37. minutě vymysleli karlovarští mladíci další pohlednou akci, na jejímž konci byl Tomáš Rubeš, který z blízka prostřelil Petříka. O chvíli později chyboval obránce Písku, puku se zmocnil Marek Dimitrov, který vstřelil desátkou branku Energie. Jedenáctka branka padla 31 vteřin před druhou sirénou. V přesilové hře se před brankou hostů zjevil opět Marek Dimitrov, který se štěstím překonal Petříka podruhé.

Ve třetí třetině měli domácí několik dobrých šancí, ale další gól už nedali a vyhráli tak 11:2.

Václav Eismann (Karlovy Vary): V první třetině byl obraz hry vyrovnaný, ale nám se víc dařilo v koncovce a vstřelili jsme čtyři branky. Celé utkání zlomila pátá branka. Po té soupeř rezignoval, nám se podařilo vstřelit další branky a utkání jsme už zcela ovládli. Hráčům jsem ale hned po zápase říkal, že je potřeba na tento duel co nejrychleji zapomenout a pořádně se připravit na dalšího soupeře, tedy na České Budějovice.

Roman Heindl (IHC Písek): K tomuto zápasu není co říci. Jsme rádi, že zápas skončil a že nám domácí hráči ukázali, jak se hraje hokej.