Dorostenci mají konečně důvod k radosti

K a r l o v y  V a r y - Neúspěšnou sérii osmi zápasů, ve kterých získali pouze dva body, dnes ukončili na domácím ledě dorostenci HC Energie. V útočně laděné bitvě pokořili po třetinách 2:2, 2:0 a 1:1 stejně starý výběr Vítkovic 5:3. Třemi asistencemi se pod vítězstvím podepsal Tomáš Štryncl (na snímku).
Extraliga dorostu, 24., čt 20.11.2003
Vítkovice
5:3
2:2, 2:0, 1:1
Branky:2. Boguský (Račanský), 14. Račanský (Mašek, Kalousek), 31. Dudek (Štryncl), 37. Hartman (Štryncl), 55. Kalousek (Štryncl) - 8. Káňa (Tejkl), 12. Uhlár (Káňa, Mocek), 49. Velecký (Šedivý, Petr Polák). Diváci: 98.
Karlovy Vary: Benda - Boguský, Chotaš, Mašek, Schmidt, Štryncl, Zmeškal, Jan Bauer, Dudek, Hájek, Martin Hartman, Kuběna, Pfister, Račanský, Sláma, Slovák, Smolík, Kalousek, Mrkvička
Vítkovice: Iláš - Petr Polák, Palík, Beránek, Prokop, Adam Falter, Lyčka, Werner Hartman, Bacul, Uhlár, Smeták, Heidler, Velecký, Tejkl, Mocek, Hrubý, Káňa, Šedivý, Hanke

Energetici vlétli na soupeře ve velkém stylu. Již v první minutě nastřelil Ilášovu tyčku Jan Bauer. Při další vážné šanci se už červené světlo rozsvítilo. V přesilovce vypálil od modré čáry Boguský, obránce Vítkovic kotouč nešťastně tečoval. Brankář jen naprázdno promáchl.

Vítkovická odpověď přišla záhy. Po nenápadné akci dostal za Bendova záda puk Jan Káňa. Stejný hráč si v 11. minutě odstavil dotírajícího obránce domácích, parádní přihrávkou našel najíždějícího Uhlára, který neměl s otočením skóre na stranu Moravanů sebemenší práci.

Přestřelka první třetiny nebrala konce ani ve 14. minutě. Vyrovnání zajistil Energii zužitkováním Maškovo vybídnutí od pravého mantinelu Petr Račanský.

Nezvykle útočný hokej pokračoval až do závěrečných vteřin úvodního dějství. Individuální akce varského Slámy i kličky Heidlera na druhé straně skončily těsně vedle tyček.

Druhé dějství pokračovalo v nastoleném útočném trendu. Hlavní rozhodčí zvolil pro dnešní utkání velmi přísný metr. Trestné lavice snad ani nemohly vychladnout. Jejich četnějšími nájemníky byli hosté, v jednu chvíli se Západočechům dokonce naskytla příležitost hrát ve dvojnásobné početní výhodě a to hned v rozsahu dvou minut. Karlovarští se však potřetí prosadili až v momentě, kdy oba vyloučení hokejisté skákali na led. Rozhozenou defenzívu překonal přesnou ranou Libor Dudek.

Ve 37. minutě se naopak bojovalo jen ve čtyřech mužích na obou stranách. Většího prostoru využil k dokonalému načasování přihrávky Tomáš Štryncl. Střelci Martinu Hartmanovi stačilo jen nastavit hůl a poté dosyta vychutnat svůj úspěch. Blízko k zvýraznění náskoku byli v závěru Smolík a Kuběna. Obě dělovky zastavila až tyčka hostující svatyně.

Podruhé poslal sudí hosty do tří na začátku poslední části. Ohrozit Iláše se pokoušel Kalousek a Bauer, v plném počtu spálil svou možnost Petr Račanský. Trest přišel vzápětí. Šedivého křižný pokus Benda s vypětím všech sil ještě vyrazil, na osamoceného Veleckého byl již krátký.

Sníženým povzbuzeným Ostravanům sebral myšlenky na bodový zisk pět minut před sirénou Jan Kalousek. Šestnáctiletý forvard se od mantinelu natlačil až před brankáře, kterého přesnou bekhendovou ranou mezi betony překonal naposledy.

Zajímavý oslavný rituál potvrdil zisk dalších dvou bodů do karlovarské dorostenecké sbírky.