Dorostenci nestačili na Slavii

SDO: HC Energie - HC Slavia Praha 1:5 (0:2, 1:1, 0:2) Dorostenci nenavázali na poslední domácí výhru nad Chomutovem a s pražskou Slavií prohráli na svém ledě vysoko 1:5. Mladíkům se nedařilo hlavně v zakončení a s pražským celkem prohráli už potřetí v této sezoně.
Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, út 23.10.2012, KV Arena
Slavia
1:5
0:2, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 35. Dimitrov (Beránek, Vaněk) - 6. Kellerstein (Fortelka, Andres), 15. Suda (Patzelt, Josefus), 26. Suda (Patzelt, Josefus), 49. Červený (Krejčí), 60. Fortelka (Andres, Kellerstein). Rozhodčí: Pražák - Belko, Černý. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:3, 1:5.
Karlovy Vary: Frček (26.Harakal) - Vaněk, Šafář, Bláha, Priškin, Michálek, Rulík, Veverka - Klíma, Hubáček, Beránek, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Hroch (C), Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Kozák
Slavia: Frodl (Sochůrek) - Kottek, Saňa, Adam, Krejčí, Drahorád, Bureš - Červený (C), Hyršl, Josefus, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres

Oba celky začaly hodně zostra. Hráči se od úvodních vteřin tlačili do zakončení a na první velkou šanci se čekalo do čtvrté minuty, kdy se před hostujícím brankářem zjevil Ondřej Beránek, který ale Dominika Frodla z bezprostřední blízkosti nepřekonal. O minutu později vidělo několik desítek diváků první branku tohoto duelu. Ihned po vhazování pálil Michal Fortelka, domácí Jakub Frček puk vyrazil před sebe, kde byl nejrychleji Adam Kellerstein, který neměl problém poslat hosty do vedení. Po inkasované brance se domácí mladíci tlačili dopředu, ale nedokázali si vytvořit žádnou vyloženější příležitost. Naopak na začátku patnácté minutě udeřili opět hosté. Za brankou Energie míchal s pukem Martin Patzelt, který poté přihrál před karlovarskou svatiny, kam si najel Martin Suda a ten propálil Jakuba Frčka. Snížit mohl dvě minuty před koncem první třetiny Alexandr Molnár, ale puk poslal pouze do břevna slávistické branky. První periodu tedy ovládli mladíci z hlavního města.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí. To největší spálil Michal Fortelka, který z blízkosti nepřekonal Jakuba Frčka, který skvěle zasáhl lapačkou. O minutu později se ale hosté prosadili potřetí. Po rychlé akci se vzal puk Martin Suda, který dělovkou z mezikruží propálil karlovarského brankáře Frčka. Ten po této brance opustil ledovou plochu a své místo přenechal Janu Harakalovi. Po této brance se domácí mladíci snažili, ale v útočné fázi se jim příliš nedařilo. Na začátku 34. minuty byl vyloučen hostující Luboš Adam a domácí měli možnost snížit. A to se jim také povedlo. Po minutě a půl se před brankou hostů dostal k puku Marek Dimitrov, který překonal výborně chytajícího Dominika Frodla. Ve druhé třetině se už nic důležitého nestalo a hosté z Prahy tak vedli stále o dvě branky.

Začátek třetí třetiny měli lepší domácí hráči, ale kontaktní branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak na rozdíl tří branek zvýšil kapitán Patrik Červený, který jel sám na Harakala a nemýlil se. Další šanci měl hostující Martin Patzelt, ale ten karlovarského brankáře nepřekonal. Na druhé straně měl výbornou příležitost Josef Klíma, ale toho vychytal výborný Dominik Frodl. Poté měli domácí možnost zkorigovat, protože hráli víc jak minutu přesilovou hru pět na tři. Největší šancí měl Daniel Hroch, který ale trefil pouze břevno. Minutu před koncem podnikli mladíci z hlavního města rychlý brejk, na jehož konci byl aktivní Michal Fortelka, který pečetil výhru Slavie.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme předvedli výkon, se kterým jsem velice nespokojený. Měli jsme slušný vstup do utkání, ale ve zbytku zápasu se nám vůbec nedařilo a soupeř vyhrál zaslouženě. Od první inkasované branky jsme tahali za kratší konec, protože soupeř byl daleko pohyblivější a vyhrával naprostou většinu osobních soubojů. Hráči Slavie byli i zarputilejší a zapálenější do hry, což je pro mě velkým zklamáním.