Dorostenci otočili utkání s Mountfieldem

St. dorost: HC Energie - HC Mountfield 5:3 (0:3, 4:0, 1:0) Vstřelili si smolnou vlastní branku, prohrávali už 0:3, přesto dokázali starší dorostenci Energie zvítězit i v dalším utkání druhé části extraligy. K zisku tří bodů nad Českými Budějovicemi dvěma brankami přispěl i Sebastian Gorčík (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, II.2, so 12.1.2013
České Budějovice
5:3
0:3, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: 21. Osmík (Rubeš), 23. Gorčík (Rubeš), 26. Hroch (Gorčík), 27. Gorčík, 42. Janata (Veverka) - 1. Krátoška, 6. Matoušek (Samohejl, Krátoška), 10. Samohejl (Matoušek). Rozhodčí: Valenta - Schopf, Martinec. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 0:3, 5:3.
Karlovy Vary: Frček - Šafář, Vaněk, Bláha, Michálek Rulík, Kodl, Veverka - Klíma, Beránek, Dimitrov, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Čejka
České Budějovice: Trelc - Malovec, Klimecký, Kadlec, Matoušek, Piegl, Kutiš, Žáček - Prokeš, Panáček, Ruda, Smejkal, Ondráček, Michálek, Samohejl, Krátoška, Vácha, Suchánek, Šafář, Koupal

Starší dorostenci karlovarské Energie dokázali v sobotní odpoledne porazit českobudějovický Mountfield. Za zmínku stojí situace hned ze začátku utkání, kdy si domácí hráči při signalizovaném vyloučení vstřelili vlastní branku do prázdné klece. Zřejmě nejjednodušší branky své minulé i budoucí kariéry dosáhl Aleš Krátoška. Hosté z jihu Čech přidali do konce první třetiny další dvě branky, skórovali Josef Matoušek a Pavel Samohejl a s domácími to vypadalo opravdu bledě. Vedení hostů bylo zasloužené, energetici se v úvodu k ničemu nedostali. Trenéři Energie v přestávce v kabině zvýšili hlas a výsledkem byl další unikátní počin jejich svěřenců. Nevídanou kanonádu v podání Martina Osmíka, Sebastiana Gorčíka a Daniela Hrocha v čase 26:11 zpečetil opět Sebastian Gorčík a Energie rázem vedla. Ve třetí třetině přidal domácí Jiří Janata pátý gól Energie. Žádný závěrečný tlak hostí se nekonal, hosté se o něj připravovali vlastní nedisciplinovaností. Z utkání plného překvapení si tak 3 body odnáší Karlovy Vary.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Utkání ovlivnila kuriózní situace hned z úvodu, kdy jsme si při signalizovaném vyloučení vstřelili vlastní branku. Tato situace byla premiéra jak pro mě, tak pro všechny dnes zúčastněné. Následovaly další dva góly, kvůli čemuž jsme upadli do obrovského chaosu. Nedařilo se nám. Neměli jsme pohyb, nebojovali jsme. To všechno se zlepšilo až ve druhé třetině. Několik chyb jsme si v kabině vytkli, musím říct, že jsme trochu zvýšili hlas. Přidali jsme na pohybu, začali jsme soupeře víc forčekovat, a chtěli jsme hrát daleko agresivněji, než v první třetině. Hráči v sobě dokázali najít morálku na obrat. Současně nám velice pomohl soupeř svojí nedisciplinovaností. Poměrně se nám také dařily přesilovky, i když v nich máme ještě veliké rezervy. V závěru nás podržel brankář Frček.