Dorostenci podlehli Sparťě, junioři je pomstili

S.dorost: HC Energie - HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Junioři: HC Energie - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Dvě nejstarší mládežnické kategorie dnes v rámci posledního domácího utkání základní části na svém ledě přivítaly vrstevníky pražské Sparty. Starší dorostenci se v KV Areně představili jako první a utkání ztratili především ve druhé části, kdy jim Pražané rychle odskočili na dvoubrankový náskok a zaslouženě zvítězili. Naopak junioři si ve večerním utkání v polovině utkání dokázali vytvořit rozhodující náskok, který navzdory hodně vyhrocenému závěru dokázali přetavit v zisk tří bodů. O vítěznou branku se postaral Jakub Mareček (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 21. kolo, pá 5.3.2010, KV Arena
Sparta
2:5
1:1, 1:3, 0:1
Branky a nahrávky: 13. Urbančok, 37. Beran (Hluchý, Matyáš) - 2. Dvořáček (Hanták), 27. Eis (Rubeš, Doležal), 29. Rubeš (Žovinec), 30. Rubeš (Eis), 47. Merta (Rubeš, Eis). Vyloučení: 8:5, navíc Lintemer (KVA), Kniazev (SPA) oba 5 min. + DKU za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Vilhelm, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Winkler, Sýkora, Bečka, Lintemer, Svoboda, Tomeček, Kubáč, Formánek, Beran, Záhora
Sparta: Bílek - Veselí, Kolář, Müller, Žovinec, Bodnár, Dvořák, Vítek - Hanták, Přibyl, Kniazev, Doležal, Hudec, Merta, Rybalkin, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Hampl

Vstup do předposledního kola základní části dorostenecké extraligy se lépe vyvedl hostům. Už po minutě a půl musel domácí brankář Honzík ze sítě lovit střelu Davida Dvořáčka. Díky své úvodní aktivitě si hosté vynutili také vyloučení Lintemera, nepovedená početní výhoda ale paradoxně přispěla k jejich dočasnému útlumu. To domácím se přesilová hra vydařila podstatně lépe. Celé dvě minuty z trestu Veselého sice hosté velký tlak Energie zvládali, vteřinu po návratu hráče na led však tečovaná střela Jana Urbančoka skončila v síti. Vyrovnané skóre vydrželo až do první přestávky, přestože například v 18. minutě stačilo Kniazevovi u tyčky trochu více zvednout kotouč, aby Spartě vrátil vedení.

Pražané se dočkali až v části prostřední a pro morálku domácích si připravili opravdu tvrdý úder. Kuriózní počin v podobě tří branek během tří minut odstartovala trefa Stanislava Eise během Gombárova vyloučení, po dvaatřiceti vteřinách z mezikruží nad lapačku zamířil Tomáš Rubeš a stejný hráč kanonádu završil těsně před polovinou utkání. To se energetici dopustili dvou souběžných faulů a v kompletní výhodě 5 na 3 tečoval Rubeš Žovincovu střelu od modré přesně do růžku. Domácím nezbývalo nic jiného než útočit a ve zbytku třetiny se sympaticky pokusili o několik zajímavých kombinací. Při úniku dvou na jednoho ještě Bečka u tyčky Táborského nahrávku promáchl, v 37. minutě ale vyloučení Kniazeva dokázal potrestat Matěj Beran.

Dvougólový náskok hostů se před poslední dvacetiminutovkou nezdál být nepřekonatelný, chuť útočit jako by ale hráči obou celků nechali v kabinách. Sparťané pečlivým bráněním dbali především na udržení svého náskoku a své západočeské vrstevníky před Bílka příliš nepouštěli. Když pak v 47. minutě Rubeš objel branku a předložil puk Davidu Mertovi k zakončení do odkryté klece, bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Pokud ve zbylé části utkání některý z týmů mohl ještě pohnout se skóre, byli to hosté. Slibné příležitosti ale neproměnili Brzobohatý ani Hanták, na druhé straně v poslední minutě tváří v tvář Bílkovi selhal Táborský. Závěr třetiny rozkouskovala řada vyloučení a drobných šarvátek. Bojovnou náladu si po zaslouženém vítězství Sparty Lintemer s Kniazevem přenesli i před kabiny, za což byli dodatečně oceněni trestem do konce utkání.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): S velmi silnou Spartou jsme do poloviny zápasu stačili držet krok. Pak ale Sparta potrestala naše chyby, získala dvoubrankový náskok a v přesilovce 5 na 3 dokonce tříbrankový. Tím hosté získali křídla, hráli agresivně, sebevědomě a my s tím měli problémy. Hráčům nelze upřít snaha, ale Sparta dnes byla kompaktnější, silnější v osobních soubojích. Podle mě je to jeden z kandidátů na boj o titul.