Dorostenci podlehli Spartě, junioři mají alespoň bod

S.dorost: HC Energie - HC Sparta Praha 1:3 (0:2, 1:0,0:1)
Junioři: HC Mountfield - HC Energie 3:2p (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Po včerejším překvapivém vítězství na Slavii dnes dorostenci hostili druhý z pražských extraligových celků. Spartu se jim však v KV Areně o body obrat nepodařilo, celý zápas jen dotahovali její náskok. Jedinou branku Energie zaznamenal Pavel Valeš. Mnohem lépe měli rozehraný svůj duel na jihu Čech junioři. Dvě minuty před koncem jim však Mountfield sebral jednobrankový náskok a v prodloužení dokonal obrat utkání.
Extraliga staršího dorostu, 13. kolo, so 10.10.2009, KV Arena
Sparta
1:3
0:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 33. Valeš (Švec) - 1. Přibyl (Dvořáček), 16. Rybalkin (Dvořáček), 60. Matějček (Přibyl, Dvořáček). Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. Diváci: 47 . Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Konečný, Gombár - Táborský, Švec, Winkler, Sýkora, Kubáč, Zadražil, Svoboda, Tomeček, Vrána, Beran, Bečka, Záhora
Sparta: Bílek - Skřivánek, Kolář, Kliment, Žovinec, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek - Přibyl, Hudec, Matějček, Rybalkin, Brzobohatý, Brém, Dvořáček, Teubner, Procházka, Hampl

Do utkání vstoupil lépe tým hostujících, který se ihned po začátku první třetiny ujal vedení. Z počátečního buly odešel vítězně a po přihrávce Davida Dvořáčka se k puku dostal Daniel Přibyl a propálil domácího gólmana Honzíka mezi betony. Domácí se z úvodního gólu snažili rychle vzpamatovat a při první přesilovce zkoušeli připravenost hostujícího Bílka. Ve druhé minutě si musel ohlídat dorážky z hokejky Konečného. Šestá minuta přinesla výhodu Spartě v podání vyloučeného Vrány, jejich veškerá snaha ale končila u karlovarské obrany. O chvilku později se zapotil opět Bílek, když se ke kotouči dostal Tomáš Sýkora , svou střelou si z brány Bílka vytáhl a po odražení puku od výstroje brankáře se k šanci dostal Daniel Záhora, jeho snaha ale skončila mimo bránu. Necelou minutu nato musel zpozornit Honzík, když proti němu vybruslili Jakub Teubner s Ondřejem Hamplem, ani jejich příležitost ale neskončila podle jejich představy. Čas Spartě přišel až v 15.minutě, kdy se k odraženému kotouči dostal Artur Rybalkin a zvýšil tak náskok na 2:0. Oslabení týmu v šestnácté minutě už stav první třetiny neovlivnilo.

Na začátku druhé třetiny dostali šanci domácí, aby se na ledě vzpamatovali a pokusili se srovnat náskok pražského týmu. Jejich snahu si ale hostující pohlídali. Po řadě vyloučeních na obou stranách se k příležitosti dostali i domácí. Ve 32.minutě byl za nedovolené bránění potrestán Aleš Bodnár a Energie tak využila přesily a po přihrávce z kruhu Marka Švece se k puku dostal Pavel Valeš, který svou vychytralou střelou snížil vedení. Ve 37.minutě se opět v přesilovce k příležitosti srovnat dostal Daniel Záhora s Markem Švecem, jejich kombinace ale skončila v lapačce Bílka. Puky z hokejek domácích hráčů končili v lapačce brankáře nebo se o ně postarala obrana červených. Ani na druhé straně se ale stav během druhé třetiny už nezměnil a tak se karlovarští mladíci i po druhé dvacetiminutovce vraceli do kabin se ztrátou jednoho gólu.

Do poslední části nastoupili Karlovarští se znatelnou snahou vyrovnat. Od prvních minut zaměstnávali pražského Bílka nepříjemnými puky, ani jednomu se však nepodařilo přejít brankovou čáru. Ani situace dva na jednoho, do které se dostal Valeš se Záhorou, neskončila gólově. V šesté minutě se pokusil překvapit Bílka střelou od modré Tomáš Sýkora. Snaha však skončila v ochranné síti za bránou. I Středočeši překvapili obranu situací tři na dva, ale i ve dvou hráčích si dokázali s trojicí Hampl, Procházka, Žovinec, poradit. V 56.minutě si gólmana šikovně položil Tomeček, ale puk se odrazil od vnější strany branky. V čase 58:20 si domácí družstvo zažádalo o oddechový čas. Pár vteřin na to se před brankou Bílka strhla šarvátka, za kterou rozhodčí jednoznačně vylučoval jen na jedné straně a proto Energie dohrávala pouze ve třech. Toho Sparta využila a střelila závěrečnou branku utkání, o kterou se zasloužil Martin Matějček a uzavřela tak zápas stavem 1:3.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nám se nepodařil vstup do zápasu, kluci byli "ospalí" a málo agresivní. Sparta se hrozně rychle dostala do vedení, ve druhé třetině jsme se zlepšili, šli jsme víc do hry, bohužel jsme to zúročili jenom jednou. Konečné vyloučení pak kluky připravilo o možnost hrát o tři body.