Dorostenci porazili Pardubice

K a r l o v y V a r y - HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice 4:2 (0:1, 3:1, 1:0). Do zápasu vešli lépe hosté, kteří již od třetí minuty zásluhou Ladislava Jindřicha vedli 1:0. Ve druhé části domácí vývoj otočili, když vstřelili dva góly v jedné minutě v rozmezí jednačtyřiceti vteřin. Pardubice však záhy vyrovnaly z přesilové hry. Tři minuty nato však využil karlovarskou početní výhodu Tomáš Sláma, jenž v zápase zaznamenal dvě branky, z nichž ta druhá byla vítězná. Výhru 4:2 zpečetil v osmačtyřicáté minutě Libor Dudek.
Extraliga dorostu, 46. kolo, čt 3.3.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
4:2
0:1, 3:1, 1:0
Branky: 32. Sláma (Zmeškal), 32. Budínský (Smolík, Satora), 36. Sláma (Zmeškal, Boguský), 48. Dudek (Satora) - 3. Jindřich (Nykl), 33. Jindřich (Poskočil). Rozhodčí: Bartoš. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Přindiš, Schmidt, Děkan, Boguský, Zmeškal, Satora - Budínský, Majer, Topinka, Sláma, Dudek, Záhora, Šnajdr, Smolík, Klcso, Rohan
Pardubice: Čaladi - Kučera, Drtina, Popler, Poskočil, Šnejdr, Raszka, Šindler - Svoboda, Jindřich, Paučin, David Salava, Zadina, Jakub Salava, Semorád, Dobiáš, Nykl

Pardubičtí měli již v první minutě obrovskou šanci, když domácí brankář Benda podklouzl v brankovišti. Hosté však trestuhodně netrefili odkrytou branku. Ve třetí minutě se však hosté již radovali ze vstřelené branky. Po přihrávce Petra Nykla zasunul kotouč za Bendu Ladislav Jindřich a otevřel skóre zápasu. O minutu později se naskytla Moelleru velká příležitost v podobě přesilové hry pěti proti třem po celou minutu a čtyřiadvacet vteřin. Brankář Benda však začaroval pásmo kolem své svatyně a všechny šance hosté zlikvidoval. Také domácí si mohli zkusit zahrát s výhodou dvou mužů v poli, avšak stejně jako jejich protihráči nedokázali najít recept na výtečného brankáře Čaladiho. V deváté minutě se před brankářem hostí zjevil zcela sám Majer, ale ani natřikrát se mu nepodařilo skórovat. V jedenácté minutě jeli Majer s Topinkou na jednoho obránce, několikrát si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný nebezpečně vypálil přízemní střelu. Brankář Čaladi však reflexivně vyškrábl puk lapačkou. V osmnácté minutě se do samostatného úniku dostal Tomáš Sláma, zvolil kličku na bekhend a pokusil se zavěsit pod horní tyč. Brankář Čaladi však famózně zakročil svou lapačkou. Minutu před koncem prvního dějství se před Bendou ocitl Michael Paučin, ale gólman Energie jeho střelu po zemi zneškodnil efektním skluzem. Tři vteřiny před sirénou tečoval Martin Šindler puk před karlovarskou brankou, Benda však stačil zareagovat lapačkou. Po první třetině tak prohrávaly Karlovy Vary s Pardubicemi 0:1

Ve druhé třetině snad na jedinou minutu nezůstala trestná prázdná. Obě mužstva však nedokázali využít své přesilové hry. Domácí však přecejen protrhli střeleckou smůlu a ve dvaatřicáté minutě vyrovnali. Zmeškalovu střelu od modré doklepl za Čaladiho záda Tomáš Sláma. Hosté se ještě ani nestačili probrat z inkasované branky a za jednačtyřicet vteřin obdrželi další. Střelou z pravého kruhu zvýšil na 2:1 pro domácí Vít Budínský, asistovali mu Smolík a Satora. Ve třiatřicáté minutě se pokoušel srovnat Marek Svoboda, ale jeho střela z mezikruží šla těsně vedle. Několik vteřin nato obdržel domácí obránce Děkan dvě minuty za hrubost a hosté chopili šanci za pačesy. Lukáš Poskočil načasoval přesně přihrávku pro Ladislava Jindřicha, který se u pravé tyče Bendovy branky nemohl mýlit. O minutu později měl šanci hostující Paučin, ale Bendův levý beton uzavřel puku cestu za brankovou čáru. V pětatřicáté minutě byl vyloučen hráč Pardubic Jakub Salava na dvě minuty za podražení. Domácí přesilovku využili okamžitě, když Zmeškal poslal přihrávku Tomáší Slámovi mezi kruhy a ten se zblízka nemýlil. Od šestatřicáté minuty se hra vyrovnala, obě mužstva se tlačila dopředu, avšak nevytvářela si žádné vyložené šance. Po čtyřiceti minutách tak vedla Energie nad Moellerem 3:2.

Třetí část začali hosté útočně, ale naráželi na výborného Bendu. Ve čtyřiačtyřicáté minutě měl velkou příležitost Lukáš Poskočil, ale tváří v tvář karlovarskému brankáři neuspěl. V osmačtyřicáté minutě přišla další trefa domácích. Zbyšek Satora přihrál Liborovi Dudkovi do pravého kruhu, ten si povyjel před brankáře Čaladiho a střelou mezi jeho tělem a levou tyčí procedil puk za brankovou čáru. V jednapadesáté minutě spáchali hosté obrovský závar před Bendou, ale karlovarský nebeský štít dokázal všechny šance hostů zneškodnit. Domácí hráli uvolněně a především si hlídali dvoubrankový náskok. V osmapadesáté minutě byl vyloučen domácí obránce Tollinger za hákování. Hosté odvolali gólmana a pokusili se tak při hře šesti proti čtyřem alespoň zkorigovat stav. Největší šanci Moelleru měl Jiří Raszka, ale z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul. Domácí ještě pět vteřin před koncem měli šanci upravit konečný stav zápasu na 5:2, ale Libor Dudek, který měl již stoprocentní příležitost skórovat, takticky vyčkal na přijíždějícího Tomáše Slámu, aby mu čestně věnoval možnost skórování třetí branky v zápase. Domácí útočník se však jakoby zalkekl hattricku a nastřelil pouze tyč.

Domácí tak zvítězili nad hosty z Pardubic 4:2 po třetinách 0:1, 3:1 a 1:0, připisují si plný počet tabulkových bodů a udržují si tak třetí příčku s jednobodovým náskokem na pražskou Spartu.