Dorostenci přehráli Liberec a udrželi třetí příčku

K a r l o v y V a r y - HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Po úspěšných juniorech nastoupili v sobotu odpoledne na karlovarský led dorostenci a ani mladší hokejoví reprezentanti Karlových Varů nezaváhali. Po většinu utkání s předposledním Libercem byli o něco lepším týmem a hlavně efektivnějším v koncovce. Nejlepší muž zápasu, Tomáš Sláma, si připsal branku a nahrávku a i díky jeho příspěvku Energie udržela lichotivé třetí místo v české skupině.
Extraliga dorostu, 45. kolo, so 26.2.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky: 20. Rohan (Sláma, Zmeškal), 32. T. Polák (Boguský), 55. Sláma (Dudek), 59.Záhora (Smolík, Schmidt) - 45. Kajínek (Bacovský). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Karlovy Vary: Benda - J. Novák, Přindiš, Schmidt, Děkan, Boguský, Satora, Zmeškal - Šnajdr, Sláma, Smolík, Dudek, Záhora, Majer, Klcso, Rohan, Topinka, T. Polák.
Liberec: Švajda - Kolmann, Jaroměřský, Seidl, Kajínek, Hodač, Zákoutský, Čejka, Sládek - Zeman, Mizerík, Kopic, Bacovský, Smetaník, Peřina, Pochobradský, Ropický, Langr, M. Novák, Duda, Tondr.

Hned po úvodním vhazování se hra přestěhovala před libereckého brankáře Švajdu a po několik minut se hrála prakticky jednostranná partie. Už v závěru 1. minuty našel Dudek prudkou nahrávkou rozjetého Slámu, ten ale zamířil těsně vedle. Ve 3. minutě zkoušel štěstí po okružní jízdě kolem branky Smolík, ale ani ten Švajdu nepřekonal, stejně jako o tři minuty Záhora při spolupráci s Majerem. Po chybě libereckého Kajínka se do další příležitosti dostal Klcso, branka hostů však zůstávala uzamčena. Teprve v polovině 9. minuty si na puk pořádně sáhl i karlovarský gólman Benda, když Pochobradského střelu zpoza obránce ukryl ve své lapačce. První vážnější šanci si hosté vypracovali když seděl na trestné lavici domácí Majer, Benda ale několika dorážkám odolal.

V plném počtu se ke své převaze vrátila Energie, při Liberci však stálo štěstí. Na přelomu 11. a 12. minuty nejprve Sláma nepropasíroval kotouč pod sedícím Švajdou, hned po buly ten samý hráč překonal gólmana mezi betony, jenže od těch se puk odrazil do brankoviště a odklouzal mimo. Karlovarští pak nesehráli účinně svou první přesilovku a na začátku poslední minuty první třetiny tvrdě pálil osamocený Majer opět nepřesně. V závěru však ještě hákoval Čejka a šest sekund před první sirénou Rohan poprvé prostřelil Švajdu.

Celých šest minut druhého dějství se odehrálo ve znamení tuhého boje a minima práce pro oba brankáře. Až na začátku 27. minuty nezakončil přesně samostatný nájezd liberecký obránce Kajínek a z protiútoku vystřelil Smolík jen do dobře postaveného Švajdy. Benda se předvedl v polovině zápasu, kdy vyrazil betonem prudkou střelu Dudy z levého kruhu. O pár sekund později spálil stoprocentní šanci Smolík, když po Záhorově přihrání netrefil z hranice brankoviště odkrytou část liberecké svatyně. V půli 32. minuty se skóre přece jen změnilo ve prospěch Karlových Varů, když Boguský zadovkou uvolnil Tomáše Poláka, ten před prázdnou brankou nezaváhal a zvýšil na 2:0.

Nepříznivý stav donutil mladé Bílé Tygry k většímu úsilí a zbytek prostřední třetiny se odehrával podle jejich not. Ropický křížně hledal spoluhráče Tondra, ten však v dobré pozici nevystřelil, a o chvilku později odzbrojil znovu Ropického ukázkovým obranným zákrokem Zmeškal. Hosté si vynutili přesilovou hru, ve které byli v 38. minutě nejblíže gólu, jenže Zeman ani Ropický nedokázali přehodit už bezmocně ležícího Bendu.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky nabídl svým faulem Šnajdr Liberci další početní výhodu, v ní Benda řešil jediný nebezpečnější pokus, jenž na něj vyslal z dálky Jaroměřský. Když už se hrálo v plném počtu, vyrobila karlovarská obrana chybu, kterou trestal vražedným výpadem obránce Kajínek a zamířil přesně mezi Bendovy betony. Znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl chtěl aktivní Sláma, trefil ale Švajdovu lapačku. V 50. minutě mohlo být vyrovnáno, Smetaník našel ideálně Čejku, jenže proti byl famózní Benda. Vzápětí se do samostatného nájezdu málem dostal Peřina, jeho tažení však skončilo neúspěšně. A tak střelecké štěstí dál pokoušel neúnavný Sláma, Švajda si mezeru mezi betony pohlídal. Rozuzlení minisouboje Sláma - Švajda přinesla 55. minuta, ve které karlovarský útočník po Dudkově příhře přes brankoviště zacinkal na dvě tyče a zvýšil na 3:1. Vítr v libereckých plachtách utichl, naopak o čtvrtou branku se pokoušel v přesilové hře ranou od modré Zmeškal, úspěšný ale byl až minutu před koncem Záhora, který zblízka využil překvapivé Smolíkovy přihrávky zpoza branky a podtrhl konečný účet zápasu.