Dorostenci prohráli brankou z předposlední minuty

St. dorost: HC Energie - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Hokejisté Energie jakoby převzali scénář reprezentačního A-týmu z utkání se Švédskem. Brankou Daniela Hrocha se bleskově ujali vedení a v úvodu utkání udávali tempo. Aktivitu však postupně přebrali jejich třinečtí soupeři, kteří zápas otočili. Na první vedoucí branku hostů ještě rychle odpověděl Csamango, Třinečtí si přesto 3 body zajistili brankou v čase 58:29.
Extraliga staršího dorostu, II.1, pá 16.12.2011
Oceláři Třinec
2:3
1:0, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 1. Hroch (Molnár, Zikmund), 45. Csamango (Čápek) - 29. Pastrňák (Foltýn), 45. Růžička (Pisarik, Zahradníček), 59. Pastrňák. Rozhodčí: Grech - Belko, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Fečo - Červenka, Šafář, Veverka, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma - Molnár, Csamango, Bečka, Zikmund, Čápek, Rubeš, Gorčík, Petrov, Ziegler, J. Vrána, Hroch
Oceláři Třinec: Němec - Pasarik, Samek, Mičulka, Valíček, Zahradníček, Foltýn - Cienciala, Růžička, Kovařík, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Rataj, Heider, Ohera, Pastrňák, Malyjurek, Jaroš

Vstup do utkání vyšel domácím skvěle a 14 sekund po úvodním buly šli do vedení, když do sítě prošla bekhendová střela Daniela Hrocha nad lapačku. Třinecké inkasovaný gól psychicky poznamenal a zhruba do desáté minuty tahali za kratší konec provazu. Energetici dobře forčekovali, narušovali třineckou rozehrávku a při Heiderově vyloučení mohli své vedení dále navýšit. Zikmund před brankou našel Molnára, jeho okamžitou střelu musel Němec zastavit betonem. Třinečtí pookřávali pozvolna. Poprvé o sobě dali výrazně vědět v 12. minutě. Proti spolupráci Pastrňáka s Kofroněm se do té doby nevytížený Fečo přesunul včas. Závěr třetiny narušila série vyloučení, hra se kouskovala a mnoho zajímavých okamžiků nenabídla.

Prostřední třetina herně i výsledkově patřila Třinci, který aktivněji bruslil a několikrát sevřel energetiky na desítky vteřin v jejím pásmu. Výrazné varování pro domácí střídačku přinesla už 27. minuta, ve které nikým nehlídaný Kasal zblízka přestřelil. Po dalších dvou minutách už bylo srovnáno. Na trestné lavici seděl Sturma a mezi Fečovými betony propadla skákavá střela Davida Pastrňáka. Následovala vyloučení Rataje a Veverky, která stejně jako nepříliš pohledný průběh zbytku třetiny se skóre nic neudělala. Opticky navrch měli hosté, kterým však při pobytu v útočném pásmu chyběla častější střelba.

Souvislý tlak proměnili Třinečtí v branku až ve 45. minutě. Pisarikovu střelu z pravého kruhu Fečo vyrazil k druhé tyči, odkud pohodlně skóroval Marek Růžička. Když ale po 20 vteřinách důsledný Štěpán Csamango za čáru dotlačil už zdánlivě ztracený kotouč, vrátili se Karlovarští do zápasu výsledkově i herně. Aktivitu jako z úvodu první třetiny však opět postupně ztráceli. Když už se zdálo, že si bodový zisk oba soupeři pohlídají, rozhodl zápas velký nápor Třince, kterému domácí nedokázali odolat. Hosté domácí defenzivu zcela rozebrali a přes překonaného Feča se v čase 58:29 pod víko trefil David Pastrňák. Domácí ve zbývajícím čase zkusili i hru bez brankáře, ke gólové šanci už se ale nedostali.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Z pohledu 60 minut soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme často působili příliš nervózním dojmem, chyběla nám agresivita ve hře a schopnost udržet se delší dobu na kotouči, hráli jsme ve velkém kontaktním odstupu od soupeře. Hru jsme vyrovnali až ve třetí části, ve které však Třinec paradoxně dvakrát skóroval. Pro naše mladé mužstvo je konfrontace se špičkou extraligy staršího dorostu potřebným zrcadlem našich rezerv.

Roman Cienciala (HC Oceláři Třinec): Byl to krásný aktivní zápas, který se musel líbit. Kluci hráli aktivně, tvrdě a do těla. Rozhodlo, že jsme v závěru měli více štěstí. Ne, že bychom v závěru chtěli vstřelit branku za každou cenu. Říkali jsme si, že nebudeme hrát žádného zanďoura a bránit bod, chtěli jsme hrát stejně jako po celý zápas. Gólová situace tedy prostě vyplynula ze hry.