Dorostenci prohráli doma po více než třech měsících

K a r l o v y V a r y - Dorostenci HC Energie našli po více než třech měsících na domácím ledě přemožitele. Byly jím HC České Budějovice, když po gólu z akce nedáš - dostaneš udržely po zbytek zápasu nejtěsnější vedení a po třetinách 0:1, 0:0 a 0:0 si odvážejí na jih Čech cenné dva body za vítězství 0:1 na karlovarském ledě.
Extraliga dorostu, 47., čt 19.2.2004
České Budějovice
0:1
0:1, 0:0, 0:0
Branky: 3. Ježek (Černý) Rozhodčí: Vilt - Koskuba, Mašek. Vyloučení: 4:7, navíc Petružálek, Hartman, Pfistr, Štryncl, Zmeškal (všichni KVA) 5+DKU - Slavík, Marek, Bílek, Předota, Salák (všichni CEB) 5+DKU . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99.
Karlovy Vary: Závorka - Tollinger, Mrkvička, Štryncl, Zmeškal, Boguský, Schmidt, Chotaš - Kalousek, Hájek, Dudek, Petružálek, Smolík, Sláma, Kuběna, Pfistr, Račanský, Hartman
České Budějovice: Salák - Parýzek, Klíma, Předota, Zíb, Zourek, Bílek, Chrt - Navrátil, Černý, Slavík, Nedvěd, Ježek, Marek, Rod, Dolina, Matušík

Hned ze začátku se do prudkého útoku vrhli domácí, již v první minutě střílel po Dudkově přihrávce Jan Kalousek. Hostující brankář Salák však jeho pokus zlikvidoval levým betonem. Několik vteřin na to se pokoušel švihem otevřít skóre karlovarský útočník Hartman, ovšem brankář Jihočechů opět vymrštil své betony a se střelou si zkušeně poradil. Ihned z protiútoku se dostali hosté do bezprostřední blízkosti gólmana Energie Závorky a byla z toho první branka utkání. Českobudějovický Jakub Černý několika pokusy rozhodil brankáře domácích a pro Ondřeje Ježka už bylo snadnou úlohou prostrčit puk mezi betony dezorientovaného Závorky. Nikdo v tuto chvíli nemohl tušit, že tato branka již na začátku třetí minuty první třetiny rozhodne o konečném výsledku zápasu. V páté minutě to byli opět hosté, kteří měli šanci svůj náskok zvýšit. Bravurní sólo mezi karlovarskými tyčkami, které by se dalo přirovnat k čisté jízdě Štěpánky Hilgertové na divoké vodě, si vychutnal kapitán hostí Jakub Černý. Poslední tyčka v podobě Pavla Boguského se však projet nenechala a nádhernou rybičkou akci Černého zneškodnila. V osmé minutě mohlo být vyrovnáno, když se domácí Dudek snažil vystihnout chybu brankáře Saláka. Tomu se však napodruhé podařilo odpálit puk do bezpečí. O dvě minuty později si vyjel na výlet českobudějovický obránce Parýzek a dělovkou z levého kruhu vystrašil Závorku, jenž stačil na poslední chvíli rychle vymrštit vyrážečku a vyrazit puk mimo hrací plochu. V polovině první dvacetiminutovky se opět vytáhl brankář Energie Závorka, když parádním semaforem zlikvidoval střelu Černého z mezikruží. O minutu později našel domácí Petružálek před brankou krásně najetého Hájka, ten se již chystal dopravit puk do poloodkryté branky, když mu v poslední chvíli puk přeskočil hokejku. Ve třinácté minutě přišlo první vyloučení. Výhodu jednoho muže v poli dostali domácí, avšak za celé dvě minuty dokázali na hostujícího Saláka vyslat pouze jedinou střelu. V sedmnácté minutě se na branku hostí sesypalo hned několik střel, ale jak dorážku varského Kuběny po skrumáži, střelu Boguského od modré, tak i švih Kalouska z bezprostřední blízkosti zastavil výtečný Salák. Poslední šancí prvního dějství bylo objetí branky a pokus o překvapení jihočeského gólmana, o které se pokusil domácí, v první třetině velmi aktivní, Dudek.

Do druhé části vstoupili útočněji opět domácí a téměř po čtyři minuty hosty k ničemu nepustili. Ve čtyřiadvacáté minutě přišlo vyloučení varského Štryncla a Jihočeši tak dostali šanci svůj náskok zvýšit. Střelou do Závorkovy masky se prezentoval hostující Ježek a bekhendovou tečí, která směřovala těsně vedle západočeské svatyně, se pokoušel zvýšit obránce Předota. To bylo ale ze strany hostů v přesilovce vše. Po nevyužité početní výhodě se Karlovy Vary opět dostaly do tlaku, ale zastavilo je znovu vyloučení. V polovině utkání byl vyloučen na dvě minuty Kuběna za hrubý faul kolenem a to jako by byl podnět pro Jihočechy, aby přitvrdili. Ve třiatřicáté minutě dostali šanci v podobě přesilové hry i domácí, ale nevytvořili si jedinou kloudnou šanci. Dvě minuty na to trestuhodně promarnil šanci domácích Račanský, když ze dvou metrů minul odkrytou bránu hostí. V sedmatřicáté minutě byl za hákování vyloučen budějovický Klíma. Největší šanci v přesilové hře měl varský Smolík, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. Druhou třetinu ukončila šance Jihočechů. Po vyhraném vhazování se bleskurychle pokoušel překvapit bekhendem Slavík, ale Závorka reflexivně nastavil lapačku a touš ztlumil.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupila obě mužstva vlažně. Po prvních pět minut se hrálo bez šancí. V pětačtyřicáté minutě dostali domácí opět šanci přesilové hry, ale pouze střela Štrycla mohla ohrozit hosty. Příklep varského kapitána však Salák zneškodnil lapačkou bez sebemenších problémů. V osmačtyřicáté minutě zůstal ležet na ledě po zákroku jednoho z českobudějovických hráčů domácí Kuběna, rozhodčí však zákrok posoudil jako čistý. O šest minut později se Karlovy Vary dostaly do obrovské šance. Dudek se snažil protlačit kotouč mezi pravým Salákovým betonem a tyčkou, ale byl odstaven obránci. Ihned po něm však do úlohy pokusitele o vyrovnání nastoupil Račanský, stáhl si puk k sobě a snažil se puk zvednout pod horní tyčku. Jeho střelu však na poslední chvíli excelentně zblokoval jeden z jihočeských obránců. Od poloviny třetí třetiny následovalo několik vyloučení, hra se velmi zostřila a šancí na obou stranách ubylo. V sedmapadesáté minutě měl na holi rozhodnutí hostující Ježek, jenž jako namydlený blesk proklouzal kolem varského obránce a řítil se sám na Závorku. V tváří v tvář však karlovarský gólman odolal, když bravurně vystihl úmysl budějovického forvarda. Poté přišla tři vyloučení, jedno na straně domácích a dvě na straně hostů. Domácí odvolali Závorku z klece a téměř minutu hráli pět na tři. Domácímu Štrynclovi však zhruba patnáct vteřin před koncem třetí třetiny utekl puk do středního pásma a to byl poslední hřebíček do karlovarské rakve. České Budějovice uhájily jednobrankový náskok téměř po celé utkání.

Zápas ještě ozdobila hromadná bitka, která se strhla po závěrečné siréně. Zapojilo se do ní na deset hráčů a českobudějovický brankář. Dorostencům Karlových Varů se tak nepodařilo odskočit Jihočechům na tři body, nýbrž však pustit České Budějovice do náskoku jednoho bodu. Smutný fakt pro domácí může být navíc ten, že doma prohráli poprvé po téměř čtyřech měsících.