Dorostenci proti Dynamu dokonali obrat a berou dva body

ESD: HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 3:2 sn (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Starší dorostenci se v sobotu po obědě snažili odčinit páteční neúspěch a i přes špatný začátek se jim to nakonec podařilo velmi dobře. Dvě brzké branky je nezastavily a díky zlepšujícímu se výkonu nakonec dokázali Karlovarští celé utkání otočit a zvítězit po samostatných nájezdech. Dvěma brankami se blýskl obránce František Klejna, vše podpořil dobrým výkonem brankář Adam Beran (na fotografii).
Extraliga staršího dorostu, II. 10, so 21.1.2017
Pardubice
3:2sn
0:2, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 45. Hotěk (Holub, Klejna), 59. Klejna (Zavřel), rozh. náj. Klejna – 1. Pochobradský (Sýkora, Matýs), 2. Antoníček (Zeman). Rozhodčí: Grech - Sládek, Kopáš. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Karlovy Vary: Beran – Cankov, Zavřel, Štaif, Kořán, Kala, Klejna, Tureček – Holub, Habr, Maydl, Křemen, Bečka, Fečo, Šik, Halberštát, Hotěk, Petrov.
Pardubice: Vlk – Dubovči, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Blažej – Pochobradský, Zeman, Antoníček, Kostka, Chára, Koffer, Černý, Bucek, Matýs, Rozlílek.

Dorostenci se po pátečním neúspěchu postavili v sobotu po obědě pardubickému Dynamu. Do zápasu šli zcela určitě s pocitem, že chtějí odčinit předešlou prohru, na začátku to tak ale příliš nevypadalo. První dvě minuty, první dvě akce a první dvě inkasované branky. Pardubice do zápasu nastoupily skvěle, ihned rozebraly karlovarskou obranu a v pohodě vstřelily dvě branky. Z podobných pozic se prosadili nejprve Michal Pochobradský a po něm Petr Antoníček. Dynamo první třetinu jasně ovládalo, drželo domácí v obraně a neustále se pokoušelo překonat Berana, ten ale předváděl stále lepší a lepší zákroky.

Druhá perioda nabídla úplně jiný hokej, domácí byli od začátku aktivní, nechtěli dopadnout jako v první třetině. Energetici se celou dobu snažili, na soupeře tlačili, dokonce si vytvořili i několik šancí, ani jednu se jim ale nepodařilo zužitkovat. Pardubice zabraly až ke konci prostřední části, kdy Karlovarské dostaly na chviličku pod tlak, branku se jim z toho ale vytěžit nepodařilo, i přesto to byl pohledný hokej, hrálo se velmi rychle a také tvrdě.

Do poslední části si oba celky schovaly to nejlepší. Domácí opět nepodcenili začátek, především jeden z nich. Michal Hotěk si během pár minut vytvořil tři šance, z nichž tu poslední dokázal využít, a nakopl tak energetiky k obratu. Sám Hotěk měl během třetiny několik šancí, vše hrál ale sám na sebe, občas chyběla nějaká ta pěkná přihrávka. Už to vypadalo, že Pardubice odjedou z karlovarského ledu s plným počtem bodů, v předposlední minutě ale dokázal František Klejna vyrovnat při hře bez brankáře.

V prodloužení si oba celky opět vytvořily několik šancí, hře ale chyběl pohyb, do přečíslení se moc nedostávaly, a tak se během pěti minut skóre nezměnilo. V samostatných nájezdech se dokázal prosadit opět jen František Klejna, který tak sám dokonal obrat, a přiřkl tak domácímu celku bod navíc.