Dorostenci remízovali s Třincem

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:2 (0:0, 0:2, 2:0)

K a r l o v y V a r y - Dorostenci nastoupili během dvou dní ke svému druhému domácímu utkání. Brankářská jednička Marek Benda byl povolán do kádru juniorů, a proto dostal v brance příležitost Tomáš Zrza. Hosté se ve druhé třetině ujali dvoubrankového vedení a zdálo se, že směřují za vítězstvím. Na začátku třetí třetiny však snížil Topinka a vyrovnání dokonal kapitán Energie Tomáš Rohan. Karlovarské mladíky nyní čeká čtyřzápasové turné po moravských městěch, přejme jim tedy do příštích zápasů mnoho štěstí!

Extraliga dorostu, 24. kolo, čt 24.11.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
2:2
0:0, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 44. Topinka (Chocholáč), 49. Tomáš Rohan (Majer) - 28. Böhm (Kania, Maruna), 31. Pánek (Böhm, Maruna). Rozhodčí: Svoboda. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 76. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Karlovy Vary: Zrza - Novák, Tollinger, Přindiš, Čižniar, Tomeček, Martin Rohan - Chocholáč, Mareček, Osladil, Topinka, Hudák, Záhora, Majer, Polák, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Tomáš Rohan
Oceláři Třinec: Švajda - Vojta, Hoďa, Kania, Špaček, Kundrátek - Zadina, Böhm, Kubiš, Michal Toman, Pánek, Válek, Řezáč, Jakub Toman, Bartošek, Maruna

Začátek první dvacetiminutovky se hrál ze strany na stranu, ale ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvořit gólové šance. V 5. minutě překonal Švajdu Jan Topinka, ale třineckého brankáře zachránila levá tyč. V osmé minutě si k předešlému vyloučenému přisedl domácí útočník Tomáš Rohan a hosté měli patnáct vteřin výhodu dvou mužů v poli. Nevyužili ji však, Zrza ani dokonce nemusel řešit příliš ošemetné situace. V 16. minutě se do slibné příležitosti dostal karlovarský forvard Tomáš Rohan, když si najel mezi kruhy a tvrdě vypálil. Jeho střela však byla sražena vysoko nad branku. Několik vteřin před před koncem první části byl vyloučen hostující útočník Válek za držení, a domácí se tak poprvé v zápase dostali do početní výhody. Přesilovka byla přerušena přestávkou za stavu 0:0.

Domácí pokračovali ve druhé třetině načatou přesilovou hru, vytvořili si několik slibných šancí, ale brankář Švajda vychytal gólovky Poláka i Marečka. Ve 23. minutě ujeli dva na jednoho třinečtí Maruna s Pánkem, ale druhý jmenovaný netrefil branku. O dvě minuty později byl vyloučen hostující Jakub Toman za hákování, ale šance měli paradoxně Třinečtí, když opět dva najednoho ujeli Maruna s Böhmem, ale druhý jmenovaný mířil těsně vedle. V 28. minutě se již však hosté radovali. Při signalizovaném vyloučení překonal Zrzu nenápadnou střelou zpoza hráčů Lukáš Böhm, a otevřel tak brankový účet. Domácí působili zaraženě a nestačili se divit, když v 31. minutě překonal Jiří Pánek domácího brankáře podruhé. Oceláři se po druhé vstřelené brance dostali na koně a jasně na ledě dominovali. V 33. minutě vyslal na Zrzu pumelici od modré obránce Kania a domácí gólman mohl děkovat všem hokejovým bohům, že tato střela neskončila jeho zády. Těsně před koncem měl na hokejce zvýšení hostující Kubiš, ale trestuhodně ze stoprocentní šance netrefil bránu. Po čtyřiceti minutách tak Karlovy Vary prohrávali s Třincem 0:2.

Na začátku třetího dějství byl vyloučen domácí útočník Mareček za nedovolenou hru vysokou holí, ale Třinec se do pásma dostával spíše sporadicky. Ve 43. minutě se před Zrzou zjevil osamocený Řezáč, ale brankář Energie jeho střelu po ledě vykopl pravým chráničem. V čase 43:46 domácí zkorigovali stav na 1:2. Po střele Martina Chocholáče pálil do odkryté klece Jan Topinka a vykřesal tak pro energetiky špetku naděje. Od této chvíle se západočeši utrhli ze řetězu a hosty doslova slisovali di jejich obranného pásma. V 46. minutě ujeli dva na jednoho Mareček s Polákem, ale první jmenovaný trefil pouze boční síť Švajdovy svatyně. O dvě minuty si zpoza branky najel před třineckého gólmana Mistoler, ale jeho střelu Švajda výborně zlikvidoval lapačkou. V 49. minutě však byl hostující strážce brány velice překvapený z bleskové střely domácího kapitána Tomáše Rohana, jenž přesně trefil puk do jeho protipohybu. V 53. minutě byl vyloučen třinecký Böhm za držení. Vary si v přesilové hře vytvořily obrovský tlak, ale nedokázaly jej zužitkovat v branku. Poté na obou stranách došlo k několika vyloučením především díky osobním potyčkám. Tři minuty před koncem zápasu měl obrovskou příležitost Jan Topinka, ale Švajda podržel své spoluhráče výtečným zákrokem. O minutu později přišlo další vyloučení na straně ocelářů, ale ti zabetonovali prostor před brankou téměř neprodyšně a domácí se jen horko těžko dostávali před Švajdu. Se závěrečným hvizdem proto zářil na světelné tabuli nerozhodný stav 2:2 po třetinách 0:0, 0:2 a 2:0.

Karel Mlejnek, trenér HC Energie Karlovy Vary

První třetinu dominovali obrany obou týmů, oba mančafty hrály velmi vyrovnaně. Ve druhé třetině jsme po chybách dostali dvě branky, nicméně utkání vyvrcholilo ve třetí třetině, dky jsme dokázali vyrovnat. Po včerejší výhře nad Ostravou a s dnešní remízou jsem celkem spokojen. Potřebujeme teď každý bod a doufám, že na Moravě se nám teď podařá nějaké ty bodíky urvat.

René Mucha, trenér HC oceláři Třinec

První dvě třetiny jsme hráli velice dobrý hokej, ve třetí části jsme však obdrželi góly po vlastních hrubicích. Před utkáním bych bod bral všemi deseti, ale po takovémto výkonu mě trošku ztráta dvoubrankového vedení mrzí.