Dorostenci si poradili s vedoucím Třincem

K a r l o v y V a r y - Velký karlovarský večer pokračoval i po utkání A týmu mužů. Na ledě Energie nastoupil v dorostenecké extralize vedoucí Třinec. Utkání nepřineslo příliš hokejové krásy, ale výsledek byl podstatnější! Karlovy Vary si poradily s lídrem tabulky 3:1, když vítěznou branku vstřelil Pavel Kuběna.
Extraliga dorostu, 27., pá 28.11.2003
Oceláři Třinec
3:1
0:0; 2:1; 1:0
Branky: 27. Kalousek (Račanský), 36. Kuběna (Bauer), 49. Mašek (Mrkvička) - 32. Polák M. (Petrek). Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.
Karlovy Vary: Závorka - Boguský, Chotaš, Mašek, Schmidt, Štryncl, Změškal, Bauer, Dudek, Hájek, Hartman, Kuběna, Pfistr, Petružálek, Račanský, Sláma, Slovák, Smolík, Kalousek, Mrkvička.
Oceláři Třinec: Janiczek - Jurdič, Vydra, Petrek, Polák M., Capcara, Hegegy, Adamiec, Zeliska, Drábek, Haas, Hoďa, Razska, Samiec, Maruna, Kopecký, Behdík, Říman, Bursík, Toman, Vavro.

Podle postavení v tabulce obou týmů, se předpokládal boj kočky (Třinec) s myší (Karlovy Vary). Vždyť Moravané vedou dorosteneckou extraligu a mají prakticky dvojnásobný počet bodů (Třinec 43, Energie 23). Za celou sezónu prohráli Třinečtí pouze jednou a to na ledě momentálně pátého Zlína, navíc již třikrát deklasovali soupeře dvojciferným výsledkem. Síla kočky byla nesporná, ale jak tomu je v příbězích Toma a Jerryho, vždy vítězí vychytralá myš. Vychytralost a píle rozhodně karlovarské obraně i celému mužstvu nechyběla.

Úvod začal oboustranně opatrně. Počáteční oťukávání ukončilo až vyloučení Jana Bauera v polovině třetí minuty. Poprvé v zápase výborně zafungovala domácí defenzíva. Třinec se dostal do útočného pásma teprve po minutě přesilové hry a ani poté se nezmohl na nic lepšího, než dvě střely obránce Hegegyho od modré čáry. Po návratu Bauera na led dostala výhodu muže v poli i Energie. Vyloučen byl Hoďa, ale než si karlovarští stihli vytvořit tlak, poměr sil se srovnal. Až do začátku desáté minuty se promrzlá stovka diváků na tribuně spíše nudila. Do varu jí poprvé v zápase dostala výborná kombinace po ose Bauer – Kuběna – Sláma. Posledně jmenovaný vyslal z mezikruží střelu přes obránce. Hostující brankář však selhání obrany napravil. Domácí dorostenci najednou uviděli, že proti silnému Třinci se dá hrát a rázem jich byl plný led. Překonat brankáře Janiczka se pokoušeli Štryncl a z vynikající kombinace nakonec přesně netrefil Kuběna. Až do konce třetiny si Energie udržovala mírnou převahu k čemuž jí dopomáhala nedisciplinovanost hostující hráčů v podobě vyloučení.

Již od prvních sekund prostřední části si Třinec udržoval optickou převahu. Té reálné ale zabraňovali vynikající beci Karlových Varů. První branku viděli diváci až po 26 minutách. Od zadního mantinelu Petr Račanský přesně našel Jana Kalouska který v nelehké situaci bekhendem prostřelil hostujícího Petra Janiczka – 1:0. Na dalších pět minut se hra přemístila do středního pásma. Karlovarští se nadále soustředili na pečlivou defenzívu, naopak Oceláři byli první brankou viditelně zaskočeni a rozehrávka jim vázla. Z hokeje se tak stala poměrně nudná záležitost. Tu ukončil na začátku 31. minuty Marek Polák, který přijal přesnou přihrávku od Petreka a vyrovnal – 1:1. Vyrovnaný stav probudil oba týmy. Pěkný bodyček předvedl domácí Hájek, jemuž se na záda lepil Hoďa. V polovině 14. minuty měli vedení na hokejkách Mašek a dorážející Kalousek, ale neuspěli. Na druhé straně Kopecký trefil tyč! V čase 15:40 se již červené světlo přeci jen rozsvítilo. V závaru před brankou hostů se nejlépe zorientoval Pavel Kuběna - 2:1. Stejně světlo svítilo i o dvě minuty později. Jednalo se však pouze o unáhlenost brankového rozhodčí. Martin Hartman se ocitl zcela osamocen před klecí Ocelářů, pokusil se udělat kličku, ale přetáhl ji.

Do poslední třetiny vstoupily oba týmy velmi defenzívně. Nikdo se do útoku nehrnul a tak si hráči v podstatě jen předávali navzájem puk. Hrál se nezáživný hokej a hrstce diváků jistě muselo srdce zaplesat ve 48. minutě, kdy rozhodčí potrestal hostující hráčskou lavici dvouminutovým trestem. Konečně byla naděje na oživení hry. A to také nastalo, jelikož o minutu později byl vyloučen Jurdič za vražení na hrazení a hrálo se 5 na 3. Takovou příležitostí nemohli dorostenci Energie pohrdnout a po 33 vteřinách vstřelil gól od modré čáry Ondřej Mašek. Očekávaný nápor Třince na sebe nenechal dlouho čekat, ale v pohodě hrající domácí již nepřekvapilo nic. Naopak před koncem zápasu ještě mohly Karlovy Vary zvýšit. Pečlivá obrana Energie natolik hosty zdeptala, že neudrželi nervy na uzdě. V polovině 58. minuty putoval na trestnou lavici Polák, jen 14 vteřin po něm na 5 + do konce utkání po hrubém a nebezpečném podražení Jana Bauera Jiří Raszka. Místo bezhlavého útočení naordinovali trenéři klidný konec závěru a dorostenci si tak mohou připsat další dva body do průběžné tabulky.