Dorostenci v přestřelce nakonec prohráli s Pískem

St. Dorost: HC Energie KV - IHC Komterm Písek 7:8pp (1:2, 2:3, 4:2 - 0:1)
Zajímavý zápas mohli shlédnout diváci v KV Areně. Bylo k vidění patnáct branek, tři trestná střílení, čtyři brankáři a hat-trick hostujícího Cibocha. Energie nikdy v utkání nevedla, ale ani tak se mladíci nevzdali a bojovali až do poslední minuty utkání. Domácí dokonce prohrávali o tři branky, ale i s tím si svěřenci Václava Eismanna poradili. Velký podíl měl na jednom bodu Šimon Bečka (na snímku), který dvě branky dal a na jednu přihrál. Nutno říct, že domácí nastoupili v řádně okleštěné sestavě. Další zápas čeká dorostence v sobotu od 16 hodin v KV Areně proti Českým Budějovicím.
Extraliga staršího dorostu, II.15, pá 2.3.2012
Písek
7:8p
1:2, 2:3, 4:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 6. Vrána (Molnár, Bečka), 21. Csamango (Vrána), 38. Csamango (Veverka, Priškin), 41. Bečka (Molnár), 44. Gorčík (pen.), 48. Vrána (Csamango, Vaněk), 57. Klíma (Ziegler, Jirušek) - 3. Ciboch (Indrák, Hřebíček), 13. Ciboch (Indrák, Hanus), 23. Reiniš (pen.), 24. Indrák (pen.), 36. Ciboch (Indrák), 43. Vlk J. (Vlk D.), 52. Hanus (Bernad, Vlk J.), 61. Bernad (Hanus, Indrák). Rozhodčí: Kostourek - Belko, Hynek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 51. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8.
Karlovy Vary: Fečo (24. Kutnar) - Rulík, Veverka, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma - Molnár, Csamango, Bečka, Rubeš, Čápek, Klíma, Gorčík, Petrov, Jirušek, Ziegler, Vrána
Písek: Mazuch (48. Škuta) - Švanda, Banci, Žáček, Hřebíček, Bernad, Hanus, Janásek - Březina, Schwamberger, Indrák, Ciboch, Vlk D., Dudák, Vlk J., Reiniš, Volf, Novotný

Do utkání vstoupily oba týmy dobře. Počáteční tlak ale využil Písek. David Ciboch se radoval přesně po třech minutách hry. O chvíli později ale bylo vyrovnáno. Trefil se Jakub Vrána, který zpoza obránce překonal Mazucha. Ve 12. minutě se znovu prosadili hosté. Vyloučen byl domácí Bečka, a tak měli hosté přesilovku. Tu využil gólem z úhlu znovu David Ciboch. Do konce třetiny pak už oba týmy příliš akce nanabídly.

Vstup do třetiny s pořadovým číslem dvě vyšel Energii náramně. Hned po čtyřiceti vteřinách se chytře trefil Štěpán Csamango. Domácí se pak snažili na výkon navázat, ale jejich šance rychle přerušil faul Sturmy na Reiniše, který byl v samostatném úniku. Bylo nařízeno trestné střílení, které Kevin Reiniš proměnil střelou mezi Fečovy betony. A po 41 sekundách se situace opakovala. Tentokrát za záchrannou brzdu tahal Rulík. I druhé trestné střílení bylo proměněno, tentokrát z hole Miroslava Indráka. Ten svou brankou vyhnal Feča z branky, protože to bylo zakončení hodné poklony. Hostující hráč si prostrčil hokejku mezi brusle a vymetl pavučinky. Do branky se postavil Kutnar. Energie se pak snažila, ale v zakončení se jí nedařilo. A tak přišla studená sprcha od Písku. V 36. minutě se prosadil David Ciboch svou třetí brankou v utkání. Do konce třetiny se ještě stihl prosadit domácí kapitán Šimon Bečka.

Třetí perioda nabídla krásný hokej od obou týmů. Domácím se znovu povedl vstup do třetiny. Po necelé minutě se trefil Šimon Bečka. Domácí si však snížení příliš neužili. O 82 sekund později se totiž trefil Dominik Vlk. Necelou minutu později bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Sebastiána Gorčíka. Ten v nájezdu nezklamal a znovu snížil na rozdíl jediné branky. Energie pak byla ve dvou akcích hodně blízko vyrovnání, ale Petrov trefil pouze spojnici a Vránův únik zastavil obránce Bernad. Domácí se však přece jen dočkali. 48. minuta a střela Jakuba Vrány pod břevno. Na kostce svítilo neskutečných 6:6. Tato trefa vyhnala z branky hostujícího golmana Mazucha. Toho přišel nahradit Matěj Škuta. V 52. minutě přišla pro domácí pohroma. V přesilovce po faulu Čápka se prosadil Vladimír Hanus. Škuta perfektně zasahoval ve vlastním oslabení, ale poté udělal osudovou chybu. Necelé čtyři minuty do konce se vhazovalo po jeho pravici a puk se k němu odrazil. Golman Písku chtěl kotouč dostat za branku, ale puk mu sjel po hokejce přímo k Josefu Klímovi, a ten z úhlu srovnal. Třetí třetina se pak dohrávala, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Nakonec ale musel domácí Michálek faulovat. Hosté chtěli dát branku ještě ve třetí třetině, což se jim nepovedlo. A tak po 34 sekundách prodloužení rozvlnil popatnácté v utkání síť ránou od modré David Bernad. Hosté si tak odvezli i bonusový bod za výhru v prodloužení.