Dorostenci zvládli utkání s Opavou na výbornou

Dorost: HC Energie - HC Opava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
To, že karlovarští mladíci jsou aktuálně na vedoucí příčce tabulky, není rozhodně náhoda. Přesvědčit se o tom mohli návštěvníci zápasu s Opavou. Rozhodnuto bylo již po první třetině za stavu 2:0, kdy domácím výrazně pomohl nesoustředěný výkon hostujícího brankáře. Na druhé straně se blýskl energetický strážce klece Václav Endal, který pochytal mnoho šancí, trestné střílení a navrch si připsal již třetí nulu v této sezoně.
Extraliga dorostu, 11. kolo, ne 7.10.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Opava
5:0
2:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Flieger (Sýkora), 8. Hampl (Vaněk), 25. Vaněk (Hampl), 28. Schusser (Hampl, Vaněk), 57. Vachovec (Fusek, Chocholáč). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 5:0.
Karlovy Vary: Endal – Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk – Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.
Opava: Orčík – Roupec, Kysela, Rýpar, Zacpálek, Chvostek Filip, Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Zona, Trčka, Fišara, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Chvostek Michael.

Otevření skóre přišlo v době, kdy na světelné tabuli svítil čas 3:38. Obrovskou minelu předvedl hostující brankář Filip Orčík. Jaroslav Flieger se dostal až k Orčíkově brance, ten u své levé tyčky přikryl puk lapačkou, kotouč mu ale vyklouzl a dojel až za brankovou čáru. Opava nemohla dlouhou dobu najít recept k vytvoření šancí. První výrazné šance přišly až po prvních pěti minutách, ty ale nebyly nikterak nebezpečné. Druhá radost domácích přišla v čase 7:20. Po nahrávce Dominika Vaňka se z prostoru levého kruhu trefil střelou zápěstím pod lapačku Andreas Hampl. Ke konci prvního dějství se začali Opavané probouzet ze svého spánku a více se tlačili do útočného území domácích. Za zmínku stojí například šance hostujícího Koschatzkého. Ten vypálil mezi nohama karlovarského beka ostrou střelu, kterou však Endal pohotově vyrazil. Do konce utkání se již nic dramatického nestalo, a tak Energetici odešli do šaten s příjemným pocitem dvoubrankového náskoku.

Druhá třetina začala zbytkem půlminutového trestu domácího Ondřeje Dlapy. Slezané za tu malou chvíli stihli poměrně hodně šancí. Naštěstí pro domácí bez gólového výsledku. Dvě minuty po úvodním buly byl vyloučen hostující Zacpálek za podražení a dvacet vteřin před koncem Dominik Vaněk potrestal toto vyloučení. Stav zápasu byl už 3:0 pro domácí. Nedlouho poté stál ve slibné šanci opavský Novák, který dva metry od Endalovy brány vypálil. Bohužel pro něj, domácí brankář však ukázal pohotovost svého pravého ramena. Šance na druhé straně ukázala opět Andrease Hampla, který se vinou špatné opavské obrany ocitl ve slibném brejku, ten však nezakončil. Nemusel ale smutnit dlouho. Zanedlouho poté, konkrétně v čase 27:52, vybídl ke skórování Adama Schussera, který jeho nabídku přijal a rozvlnil už tak po čtvrté opavskou síť. Tři minuty před koncem druhé třetiny přišla nenadálá situace. Jeden z Energetiků zfauloval hostujícího hráče tak, že bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil Pavel Baďura, zkusil pohotovou kličku do bekhandu, ta se mu ale nevydařila, jelikož Václav Endal v poslední chvíli strčil do jeho záměru svůj pravý beton. Ukázal, že je velkou oporou týmu a velkou karlovarskou nadějí.

Slezané jako by se nemohli smířit se svou pravděpodobnou porážkou. Zpočátku v jednom kuse tlačili na domácí obranu, a však nepřálo štěstí v koncovce. Pro oko diváka určitě bylo nač se dívat a svižný rytmus celého zápasu vše jen podtrhával. První důležitější šance třetí třetiny přišla až téměř v její polovině. Putyera ani Záhora nedokázali ale Nováka, nového muže ve slezské kleci, přelstít. Karlovy Vary si od této doby vytvořily velký tlak a Slezany téměř k ničemu nepustily. Velice blízko k pátému zásahu byl Martin Frk, který mohl skórovat do odkryté klece, jenže rychlou přihrávku ideálně netrefil. Poslední zářez do opavského svědomí učinil Michal Vachovec, kdy brankář Novák už nedosáhl na dorážku mezi nohy. Karlovy Vary se proto mohly radovat z vítězství 5:0 a z dalších, jistě důležitých tří bodů.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: Já myslím, že soupeř hrál v první třetině velmi dobře, dali jsme dvě branky po chybách soupeře. Ve druhé třetině soupeř odpadl a otěže zápasu jsme si vzali pevně do svých rukou. V první třetině hrál soupeř velmi agresivně a měli jsme trošku problémy v obranném pásmu. Rozhodující pro vývoj utkání byly však první dvě branky.

Zdeněk Konečný, trenér Opavy: Naše mužstvo nehrálo špatně, velký rozdíl byl akorát ve výkonnosti našich brankářů, dostali jsme dva hloupé góly a to se tedy odrazilo na celém vývoji utkání. Pravdou také je, že tentokrát naši střelci opět selhali.