Dorostenecké derby ovládli indiáni

HC Plzeň 1929 - HC Energie 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Plzeň a Karlovy Vary jsou v západní skupině extraligy staršího dorostu dvěma nejúspěšnějšími celky, jejich vzájemné zápasy přesto zatím končívají jednoznačným skóre. Stejně jako před měsícem inkasovala Energie od soupeře pět branek, sama se radovala pouze jednou po střele Miroslava Jiruška (na snímku). Indiáni si tak upevnili své postavení lídra tabulky.
Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, so 22.10.2011
Plzeň
5:1
1:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 18. Moravčík (Zimmerman), 28. Kubalík (Tulačka, Němeček), 33. Šimandl (Zimmerman), 52. Přikryl (Kepka, Holý), 60. Holý (Kepka, Přikryl) - 34. Jirušek (Ziegler). Rozhodčí: Sýkora - Černý, Vavruška. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Plzeň: Karafiát - Andrlík, Holý, Kubík, Lobo, Moravčík, Němeček, Polívka, Šmíd - Kepka, Kubalík, Mašek, Přikryl, Ryba, Sladký, Tulačka, Uhlík, Vlček, Zimmerman, Šimandl
Karlovy Vary: Fečo - Červenka, Michálek, Priškin, Vaněk, Veverka, Vrána, Šafář - Bečka, Csamango, Čápek, Gorčík, Hroch, Jirušek, Krejsa, Molnár, Petrov, Vrána, Ziegler

Začátek zápasu patřil jednoznačně domácím. Indiáni mohli jít do vedení již ve 2. minutě, když Uhlík při přečíslení šikovně uvolnil Přikryla. Tomu ale v zakončení samostatného nájezdu sjel puk z čepele a karlovarského gólmana vážněji neohrozil. K cíli nevedla ani následná dorážka Kepky. V 7. minutě domácí na dlouhou dobu uzavřeli Karlovarské v jejich obranné třetině a střela Šmída od modré zazvonila o tyčku. Potom se hra na dlouhou dobu uklidnila a vážnější ohrožení branky nepřinesla ani jedna z přesilovek, které si zahráli domácí i hosté. Další nebezpečná střela přišla až v 15. minutě opět z hole domácích. Ale Fečo našel puk po střele Holého mezi svými betony. V 17. minutě měl velkou šanci Šimandl, ale na hranici brankoviště se nedokázal prosadit a dotlačit puk do odkryté branky. Domácí se nakonec gólu ale přeci jenom dočkali. Vyloučení Gorčíka potrestal střelou od modré Moravčík. 17:45 - 1:0.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale další branku z ní nevytěžili. Ve 24. minutě se tak málem z vyrovnání radovali hosté. Po nedorozumění v plzeňské obraně se k puku dostal Ziegler a trefil tyčku za ležícím Karafiátem. Domácí si navíc pomohli faulem. Z následné přesilovky ale hosté kromě střely Šafáře od modré nic nevytěžili. Ve 28. minutě uvolnil Tulačka na pravém křídle rozjetého Kubalíka a ten střelou zápěstím překonal Feča. 27:49 - 2:0. Ve 33. Minutě hráli domácí přesilovku. Domácí útočník s číslem 10 se nejprve připomněl, když z dorážky těsně přestřelil branku. Při další akci dostal poměrně těžkou přihrávku od Zimmermana, přesto Šimandl puk přesně napálil z první a ten skončil až v síti za karlovarským gólmanem. 32:49 - 3:0. Jenže domácí poté zřejmě usnuli na vavřínech. Karlovarští předvedli rychlý brejk, který zakončil Jirušek a snížil náskok indiánů. 33:16 - 3:1. Po sérii vyloučení se potom hostům naskytla velká šance k dalšímu ukrojení náskoku Plzně - téměř minuta přesilovky 4 na 3. Energetici dokonce dopravili Karafiátem vysoko vyražený puk do plzeňské branky, ale gól nebyl uznán pro sevření puku rukou. Ani další přesilovka v závěru třetiny hostům ke snížení nepomohla. Domácí tak ve druhé třetině navýšili své vedení na dvě branky.

Poslední třetina už žádný zvrat ve vývoji zápasu nepřinesla. Domácí si sice situaci komplikovali častými vyloučeními, ale hosté nedokázali nedisciplinovanost Plzně potrestat. Naopak v polovině třetiny se z pravého křídla natlačil do karlovarského brankoviště Kepka a jeho akci dokončil dorážkou Přikryl. 51:22 - 4:1. Hosté se ještě mohli vrátit do zápasu v 55. minutě, kdy jim Kepka nabídl svým faulem na půl minuty dvojnásobnou přesilovku. Ale tato herní disciplína dnes hostům žádný úspěch nepřinesla. V poslední minutě zápasu ještě navíc ujeli Kepka s Přikrylem. Ten sice po křížné přihrávce trefil pouze boční síťku branky, ale nevyužitá šance jej příliš mrzet nemusela. Puk se totiž dostal na pravý kruh k Holému, který jej tvrdou ránou z první poslal do karlovarské branky. 59:47 - 5:1. Domácí tak potvrdili svoji jednoznačnou výhru.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): Zápas jsme celkem jednoznačně vyhráli. Úvod byl poměrně opatrný. Poslední dobou dost vyhráváme a je těžké kluky zvláště v tomhle věku přinutit k zodpovědné hře, aby si nemysleli, že to půjde samo. Takže hráče nabádáme, aby takto hráli. Ale je to těžké, znám to i ze své kariéry.