Dorosteneckou jízdu nezastavili ani rebelové, junioři podlehli Šumperku

Dorost: HC Energie - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Junioři: Mladí Draci Šumperk - HC Energie 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Dorostenci Energie prodloužili svou vítěznou šňůru již na pět zápasů, když v páteční podvečer s přehledem porazili své vrstevníky z Havlíčkova Brodu. Základ svému vítězství položili již v první třetině, ve které skórovali hned třikrát. Dva kanadské body si připsali Martin Frk (2+0), Tomáš Sýkora (2+0), Marek Švec (1+1) a Daniel Záhora (0+2). Bez bodu naopak zůstali junioři, kteří v souboji celků ze spodních pater tabulky prohráli v Šumperku, přestože po první třetině vedli 2:1.
Extraliga dorostu, 9. kolo, pá 3.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Havlíčkův Brod
6:3
3:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Sýkora (Záhora), 17. Kubáč (Kverka), 17. Švec (Záhora), 21. Sýkora (Švec), 23. Frk (Hluchý), 48. Frk (Valeš), - 7.Kubát (Zdražil, E.Novák), 34.Zdražil (E.Novák), 52.Ondráček (M.Novák). Rozhodčí: Svoboda. Vyloučení: 11:7. Využití: 3:0. Diváci: 56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
Karlovy Vary: Honzík - Lintemer, Hluchý, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Frk, Švec, Winkler, Sýkora, Táborský, Vrána, Vachovec, Kubáč, Tomeček, Kverka, Zadražil, Záhora
Havlíčkův Brod: Hamal (od 23. Dolejš) - Bancíř, Ambrož, Hejna, Borek, Pecen, Richter, Tverďak - Matěj Novák, Matis, Zmek, Vaněček, Szilva, Zdražil, Kubát, J.Doležal, Honza, O.Doležal, Havel, Ondráček, Erik Novák

Hned první minuty naznačily, že střetnutí Karlových Varů s Havlíčkovým Brodem bude plné nedovolených zákroků, a obě mužstva si brzy vyzkoušela hru v nestandardním počtu na ledě. Ta se lépe dařila energetikům, kteří narozdíl od klasických přesilovkových kombinací hrozili spíše z akcí individuálních. Frkův odvážný průnik ještě úspěch nepřinesl, ujala se až střela nad vyrážečku v podání Tomáše Sýkory, kterému obrana hostí trestuhodně dovolila projet až před branku. Ještě ve stejné minutě ale bylo vyrovnáno, když Zdražilův pas před branku stoprocentně zužitkoval Jan Kubát.

Možná klíčová chvíle celého zápasu přišla ve 14. minutě. Rychlonozí útočníci hostů činili domácím takové potíže, že ti byli nuceni v krátkém sledu dvakrát faulovat a Havlíčkobrodským se naskytlo 108 vteřin dvojnásobné početní výhody. Hostům se však příliš nedařilo karlovarskou trojici rozhýbat a všechny pokusy včetně Tverďakovy střely z úhlu a následné Zdražilovy dorážky skvělými zákroky pochytal gólman Honzík. O část této výhody se pak hosté připravili nedovoleným zákrokem Zdražila. Oslabení Energie se tak po chvíli přeměnilo v její přesilovou hru, ve které po Kverkově nahrávce poslal Ondřej Kubáč domácí zpět do vedení. Černou chvíli hostujícího mužstva ve stejné minutě dokonal Marek Švec, který Záhorův pas od zadního mantinelu poslal střelou z první do branky.

Ani do druhé části nevstoupili hosté zcela koncentrovaní a Tomáš Sýkora s Markem Ševcem jim předvedli efektní řešení situace dva na jednoho. Když se pak ve 23. minutě Martin Frk od mantinelu prodral až před bránu a v pádu poslal puk do šibenice, přenechal brankář hostí Hamal místo svému kolegovi Danielu Dolejšovi.

Zlepšený výkon nového muže v masce povzbudil i jeho spoluhráče, kteří se konečně uklidnili a po delší době opět začali ohrožovat Honzíka. Kubát ale pěknou zadovkou u tyčky trefil jen nastavený beton a smůla se hostům lepila na paty i v další dlouhé přesilovce 5 na 3. Filip Ondráček v ní mířil do horního růžku, síťka se dokonce zavlnila, puk však záhy vyletěl mimo branku a rozhodčí rezolutně rozpažil. Let kotouče byl tak rychlý, že regulérně by celou situaci rozsoudilo snad jen video. Hosté se nakonec mohli radovat v 34. minutě, kdy přesnou Novákovu přihrávku do jízdy zužitkoval Michal Zdražil a puk poslal odrazem o horní tyčku do branky. Kromě Vachovcova úniku v oslabení, který Dolejš zlikvidoval stejně jako následnou Kverkovu dorážku, se zbytek třetiny odehrál v poklidném tempu.

Plynulost třetí třetiny narušila řada nedovolených zákroků, velké šance se však paradoxně rodily i v oslabení. V jednom takovém ujeli hostující Ondráček a Matěj Novák na jediného karlovarského obránce, druhý jmenovaný zakončoval bekhendovým blafákem, ale puku v cestě stál Honzíkův beton. Příležitost ke skórovaní měli hosté dokonce i v oslabení dvojnásobném, ve kterém si velice aktivně počínal Szilva. Nedisciplinovanost soupeře se domácím nakonec podařilo přece jen potrestat, když se v 48. minutě individuální akcí v přesilové hře 4 na 3 prosadil Martin Frk.

V závěru utkání se pak často hrálo před karlovarskou brankou, hosté i za rozhodnutého stavu nepřestávali bojovat a vynutili si i několik faulů. Odměnou jim byla trefa Filipa Ondráčka na konečných 6:3.