Energetici dvakrát vedli, přesto body nevezou

HC Litvínov - HC Energie 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Když se energetici v podkrušnohorském derby ujali hned ve druhé minutě vedení zásluhou premiérové branky Františka Skladaného (na snímku), zdálo se, že se změny zaměřené na produktivitu neminuly s účinkem. Jenže následující minuty opět přinesly střelecké trápení, a třebaže po domácím vyrovnání poslal hosty opět do vedení Kristek, Karlovarští si z ledu Litvínova neodvezou. Chemici dvěma rychlými brankami zvrátili utkání na svou stranu a své vítězství korunovali trefou do prázdné branky.
O2 extraliga, 5. kolo, pá 19.9.2008, Zimní stadion Litvínov
4:2
0:1, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 21. Reichel (Kubinčák, Šlégr), 46. Černý (Kroupa), 48. Lukeš (Šlégr), 60. Kubinčák (Reichel) - 2. Skladaný (Bílek), 45. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5225. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Litvínov: Hübl - Walter, Šlégr, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Kubát, Vobořil, Švarný - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, Branda, Jenáček - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Mach
Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Dobroň, Duben, Grof, Jiří Hanzlík, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Kuběna, Dej

Domácí hned v úvodu nestačili na rychlý nástup Energie. Brejk Kumstáta ve 20. vteřině ještě brankou neskončil, ale další akce po střele Bílka z pravého kruhu končí důraznou dorážkou Skladaného a marnými protesty domácího brankáře. Ten byl sice atakován, ale stalo se tak mimo vymezené území. První třetina dále pokračovala za mírné převahy Energie, ale další branku už diváci neviděli. Další tutovku hostujícího celku totiž Melenovský s Procházkou v přečíslení spálili a ani za domácí nedokázala dvojice Reichel - Kubinčák uklidit puk do branky přes nataženého Mensatora.

Do druhé třetiny nastoupili naopak aktivněji domácí a hned po vhazování se po střele Šlégra a dorážce Kubinčáka k volnému puku dostal Reichel a bez větších obtíží vyrovnal skóre na 1:1. Nejvýraznější šance druhé dvacetiminutovky se dostalo Dobroňovi, v přesilové hře pálil jen těsně vedle od modré Duben. S postupujícím časem se opět vytrácel nápad z hokejek obou celků a poslední minuty druhé části sledovali diváci tvrdý boj o každý kousek ledu ve středním pásmu s absencí jakékoli větší šance.

Třetí část začala přesilovou hrou Energie, ale i když si Karlovarští vypracovali několik střeleckých příležitostí, jejich snahu vždy zmařil pohotový Hübl. Necelou minutu po skončení výhody se v nejhezčí akci zápasu blýskl Jaroslav Kristek, který si pohrál se dvěma obránci domácích u hrazení, uvolnil se do prostoru mezi kruhy a krásnou střelou švihem mezi betony poslal hostující celek do vedení.

Pak už ale pro energetiky přicházela jen samá zklamání. Ve 46. minutě bylo opět vyrovnáno. Na trestné lavici pykal Košťál a Mensatora střelou z úhlu překvapil Černý. Celý tým Karlových Varů byl nemile překvapen po odehrání dalších dvou minut, když podle hesla „Když nevíš co s pukem, vystřel“ jednal Lukeš a s nepatrnou tečí přes nohy jednoho z obránců prostřelil Mensatora ze středního pásma. Stoupající nervozitu obou celků zdokumentovaly i zbytečné fauly ostřílených beků Šlégra a Řezníčka, kteří krátce po sobě usedli na trestnou lavici. V závěru třetiny pak domácí ještě jednou rozezněli tyč za Mensatorovými zády. Oba trenéři rovněž sáhli k oddechovému času, když trenér Energie vysvětloval závěrečný zámek a kouč Litvínova nechával odpočinout klíčovým hráčům. Dvanáct vteřin před koncem zápasu pak pečetil výhru chemiků po přesné přihrávce Reichela Kubinčák.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Hráli jsme hrozně, hlavně v první třetině, kdy jsme nebruslili. Vary hrály lépe než my, měly šance. Druhou třetinu jsme dělali obrovské chyby. Vary jely čtyřikrát samy na bránu. Musím poděkovat brankářovi, který nás podržel. Ve třetí třetině jsme to ubojovali. Jsem rád za body, ale ne za výkon. Hráče jsem nepochválil. Musíme hrát jinak, více bruslit, lépe bránit. Výkon nebyl dobrý, ale body jsou zlaté.

Josef Paleček (Karlovy Vary): Převažuje velké zklamání. Nezasloužili jsme si dnes prohrát. Hráli jsme dobře, vytvořili jsme si řadu šancí, měli jsme čtyři samostatné nájezdy. V první třetině jsme měli obrovskou převahu, ale bohužel naše koncovka byla opět žalostná, což rozhodlo o výsledku.