Energetici přišli o body tři minuty před koncem

HC Ustí - HC Energie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Potřetí v řadě energetici na ledě soupeře zvítězit nedokázali. V ústecké aréně nevyužili dvě dlouhé dvojnásobné přesilovky, a tak nerozhodný stav strhli v závěru utkání na svou stranu domácí. Jedinou brankou zraněními a nemocemi zdecimovaných Karlových Varů vyrovnával ve druhé třetině na 1:1 kapitán Václav Skuhravý (na snímku). Se starým rokem se tak Energie loučí porážkou.
O2 extraliga, 35. kolo, ne 30.12.2007, Zlatopramen aréna
Ústí n. L.
2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 22. Špirko (V. Novák), 57. A. Novotný (V. Novák) - 23. Skuhravý (Dobroň). Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 4517. Střely na branku: 29:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Ústí n. L.: Přikryl - Pojkar, Gýna, Zeman, Zápotočný, A. Novotný, J. Evan - Čaloun, T. Martinec, F. Mrázek (7. Klobouček) - Havel, Pazourek, Hašek - V. Novák, Špirko, Šaffer
Karlovy Vary: Mensator (41. Sáblík) - Dobroň, Hanzlík, Němec, Řezníček, Ustrnul, Grof, Mudroch, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Zucker, Pech, M. Procházka - Tvrdek, Bauer, Zaťovič - Kristek, Skladaný.

V úvodních vteřinách měli více času puk na hokejkách domácí, avšak k první vážnější střele se po zaváhání Lvů v obranném pásmu dostal ve 2. minutě karlovarský Procházka, Přikrylův beton byl na místě. Další chvíle patřily hostům, kterým se krátce poté naskytla přesilovka, i v té si největší šanci připsal Procházka, který svou dělovkou z pravého kruhu těsně minul branku. V dalším dějství mohli diváci sledovat mírnou převahu domácího týmu, Mensator však musel řešit pouze střelu Šaffera z pravého křídla. Lvům příliš nevyšla následná přesilovka, když si jediné ohrožení Mensatora připsal Šaffer, od kterého se nebezpečně odrazilo vyhození jednoho ze hráčů hostí. Krátce po skončení ústecké přesilovky se před Přikryla natlačil Zaťovič, jeho bekhendová střela přeletěla horní tyčku. V 9. minutě se Energii naskytla další početní výhoda, se kterou už tým trenéra Venery naložil lépe, Skuhravý však dvěma dělovkami Přikryla nepřekonal. V 11. minutě se v největší šanci objevil Pojkar vracející se z trestné, ten dostal přesnou přihrávku za obranu, v nájezdu na Mensatora však s přízemní tvrdou střelou neuspěl. V 15. minutě uzamkli Lvy Vary v obranném pásmu, svými pokusy od modré neuspěl Zeman ani posléze Zápotočný. Převaha přinesla pouze další přesilovku pro Lvy, ve které si paradoxně vytvořil největší šanci karlovarský Procházka, který využil nepřesné rozehry a vyzkoušel Přikrylovu pozornost střelou od levého mantinelu. Na začátku závěrečné minuty si v další přesilovce po Čalounově nahrávce připsal střelu Novák, ten však mezikruží namířil nad.

Na záčátku druhé části dohrávali Lvi přesilovku, šance si však vytvořili až po jejím skončení. Střely Pojkara a Havla však gólem neskončily. Ve 22. minutě už se domácí dočkali, Novák si zpoza brány nabruslil až na prostor mezi kruhy, jeho tvrdou střelu vyrazil Mensator pouze před sebe a pro Rastislava Špirka nebylo problémem zasusunout puk za bezmocného gólmana. O minutu později bylo vyrovnáno. V přesilové hře střílel od modré Skuhravý a Michal Dobroň před Přikrylem tečoval do brány. Domácí proti gólu protestovali, domnívali se, že byl dosažen vysokou holí, rozhodčí se však prohlédnuti videa přesvědčit nenechal. Domácí obdržený gól vyburcoval k ještě větší aktivitě, proti Mensatorovi neuspěl Šaffer, puk přes gólmanův beton neprotlačil Pazourek a v další akci se neprosadil ani Novák. Ve 26. minutě proti Přikrylovi neuspěli na druhé straně Tvrdek s Procházkou. 28. minuta přinesla více jak minutovou dvojnásobnou výhodu pro Energii. Na jejím začátku skončil puk v Přikrylově lapačce po dělovce exústeckého Grofa do horního růžku, v další přesilovkových šancích neuspěli ani Kumstát a Procházka. Na konci přesilovky ještě musel domácí gólman vymrštit levý beton proti přesné střele Dubna. Ve 33. minutě projel podél mantinelu až za bránu Mensatora Gýna, přihrál Havlovi, který však v tísni nepropasíroval puk za karlovarského gólmana. V další akci neuspěl ani Čaloun a po něm od modré Pojkar. Lvi byli při chuti, po přesné přihrávce Nováka zakončil jen do gólmana Šaffer. Po následném buly neusměrnil puk za Mensatora ani Martinec. Ve 38. minutě se zahrávali další přesilovku domácí, po pěkné přihrávce Martince zpoza brány jen těsně minul Čaloun, následně po krásné kombinaci Nováka se Špirkem netrefil puk Šaffer. Na konci přesilovky ústecké ještě ujeli Skuhravý s Košťálem, první jmenovaný však zakončil pouze do hrudi domácího gólmana. Poslední minuta znamenala pro Slovan velkou šanci v podobě dvojnásobné přesilovky, po přesné kombinaci zakončil z mezikruží nad Mensatorovu bránu Špirko.

Do třetí části vstoupili Karlovarští v bráně s Lukášem Sáblíkem. Hned po 36 sekundách hry ve třetí části už měli ústečtí hráči ruce na hlavou, puk po střele Nováka se však odrazil pouze od tyčky, což posvětil až videorozhodčí. V další šanci, už se čtyřmi hráči hostí, vystihl Sáblík přihrávku Čalouna na Nováka. Na konci Procházkova čtyřminutového trestu zachránila Karlovarské od gólu po střele Šaffera opět tyč. Ve 45. minutě při přesilovce Energie vyrazil Přikryl puk po tvrdé střele Řezníčka od modré pouze před Tvrdka, který skákající puk nedopravil za gólmana, který efektním zákrokem gólovku zneškodnil. V následujích minutách se dvojnásobná početní výhoda naskytla i hostům, Grofovu dělovku vytěsnil Přikryl ramenem, následně neuspěl ani Řezníček střelou mezi betony. Střely této obranné dvojice znamenaly hlavní nebezpečí pro branku Přikryla, ani jeden z beků však úspěšný nebyl. V závěru oslabení ještě předvedl Přikryl zákrok z říše snů proti dorážce Kumstáta. V 50. minutě ujeli tři hráči Energie proti dvě ústeckým obráncům, Mudrochovu dělovku Přikryl uklidil do své lapačky. O minutu později musel domácí gólman vytasit beton po střele Němce, na druhé straně následně neuspěl Havel z mezikruží. Další zákrok si Sáblík připsal vzápětí, když zpoza brány najíždějící Pazourek zkusil gólmana Varů překonat samostatně. Pět minut před koncem se proti bránícímu Havlovi rozjela trojice karlovarských hráčů, ústecký forvard však před Přikrylem situaci zachránil. Na druhé straně se pak při Ústecké přesilovce několikrát vyznamenal Gáblík proti střelám Novotného a Pazourka. Pět vteřin před koncem výhody už se však ústecký bek prosadil, rána Anderej Novotného od modré čáry se zastavila až v síti za Sáblíkem! Karlovarští se ale nevzdávali, v 58. minutě neuspěl před Přikrylem tečující Skuhravý, následně byl vyloučen Novotný a hosté měli před sebou v posledních dvou minutách výhodu jednoho muže v poli. Nepomohlo jim však ani následné power-play a všechny tři body zůstaly v Ústí!

Miroslav Mach (Ústí nad Labem): Naši hráči dnes podali obětavý výkon, měli jsme i trochu štěstí a dosáhli cenného vítězství. V průběhu zápasu nám odstoupili pro zranění Mrázek s otřesem mozku a Zápotočný, který má zlomený prst.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): Připravili jsem se dnes o vítězství vlastní neschopností, když jsme nedokázali využít přesilovku pět na tři a dostali rozhodující branku po chybě a vyloučení. Brankář Mensator nenastoupil do závěrečné třetiny ze zdravotních důvodů.