Energetici si v Chabarovsku připisují 3 body po těsné výhře

MHL: Amurští Tygři - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Po dlouhé cestě až do vzdáleného Chabarovsku se karlovarské juniorce podařilo dobře aklimatizovat a v prvním utkání na východě Ruské federace vyhrát 2:1. Do vedení poslal Západočechy na začátku druhé třetiny Tomeček, druhou brankou Energie pak vítězství na stranu týmu trenéra Karla Mlejnka strhnul navrátivší kapitán Jaromír Kverka v 54. minutě. Další na Dálném východě odehrají junioři v pátek, znovu od 9:00 středoevropského času.
MHL, 37. kolo, čt 6.12.2012
Chabarovsk
1:2
0:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 26. Abramov (Tislenko) - 21. Tomeček (Kverka), 54. Kverka (Tomeček). Rozhodčí: Alexejev - Afanasenko, Semjonov. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 783. Střely na branku: 33:30. Vhazování: 26:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Chabarovsk: Ivandikov - Čelyšev, Namestnikov, Těslenko (C), Pronin, Těrjajev, Zub, Lesnikov, Migranov - Smurov (A), Omeljaněnko (A), Stoljarenko - Remov, Tislenko, Abramov - Išajev, Tymčenko, Voronoj - Kopijenko, Jakovlev, Alexejev
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Troška, Chalupa, Dvořák, Šik (A), Gombár - Flek, Kverka (C), Tomeček - Koblasa, Jurák (A), Vaněk - Švec, Sýkora, Zadražil - Harkabus, Vrána, Kohout - Novák

Do utkání vstupovaly oba týmy bez rozdílu kvalit. Všechnu výhodu, kterou měla Energie mít, totiž vzal Západočechům dlouhý vysilující transfer až do vzdáleného Chabarovsku. Samotné utkání načala střela Jaromíra Kverky, tu však Ivandikov dobře zneškodnil. Pak ale tlačili domácí, z čehož vyústila až jejich přesilovka v 10. minutě. Tu si ale tygři zkrátili faulem. Šik s Kverkou pak znovu Ivandikova pozlobili, ten byl však velmi pozorný. V 17. minutě se proti Kopijenkovi činil Habal, když vytáhl dobrý pokus domácího hráče. Největší šanci první třetiny pak ale spálil Tomeček necelou minutu před sirénou, když nevyužil dobrou přihrávku Klimíčka k překonání domácího brankaře.

Mrzet ho to však nemuselo dlouho. Uběhlo třicet sekund druhé třetiny a střelou nad Ivandikovo rameno poslal právě Vojtěch Tomeček Karlovy Vary do vedení. Domácí s odpovědí ale vůbec neotáleli. Ve 26. minutě byl vyloučen Šik a Sergej Abramov po 167 minutách utnul Habalovu neprůstřelnost. Domácím stačilo na využití přesilovky jen 28 sekund. Troška chtěl přijít s rychlou odpovědí, ale Ivandikov kryl jeho přesilovkový pokus od modré. Oba týmy se pak střídaly na trestných lavicích, branka už ale do druhé přestávky nepadla.

Třetí perioda mohla začít pro hosty velmi nepříjemně. Ve vlastním oslabení ujeli domácí Jakovlev a Kopijenko. Druhý jmenovaný ale naštěstí pro Energii promáchl spoluhráčův pas, a tak byl stav stále nerozhodný. Jakovlev se vůbec ve třetí třetině hodně činil. Habal měl s jeho pokusy plné ruce práce. Nabídnutou šanci v podobě přesilovky v 54. minutě po faulu Kopijenka energetici nepohrdli. Po pěkném pasu Tomečka zavěsil Jaromír Kverka a poslal tak Západočechy do vedení. Šance domácích na srovnání pak ještě klesly, když Těslenko fauloval Švece a sudí Alexejev zkřížil ruce nad hlavou. Útočník Energie ale trestné střílení nevyužil, Chabarovští už se k žádné velké příležitosti nedostali a Energie si tak z prvního utkání na ledě Amurských Tygrů odnáší tři body do tabulky Západní konference MHL.