Energie manko nestáhla, všechny body míří do šťastnějšího Brna

HC Energie – HC Kometa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Nebyla to pro energetiky veselá neděle. Úvodní tlak Západočechů uťal už po šesti minutách tvrdou ranou od modré Bičánek. Jeho střela si našla cestu do sítě kuriózním způsobem. Nastřelený kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo do betonu brankaře Sáblíka, který si jej smolně sklepl za záda. Hned po minutě navíc využil zaváhání obrany Hubáček. Přes tuhou obranu Brňanů a výborného Trvaje se Karlovarští dostávali jen velmi těžko. A když už se jim to povedlo, jako na konci první třetiny po ráně Gřegořka, překazila jim radost závěrečná siréna. Puk prošel do sítě jen o pár setinek později, než by bylo záhodno. Ve druhé třetině už to vypadalo po Veselého dorážce na definitivní knock-out. Jenže Pech a později Kumstát (na snímku) vrátili Energii do hry. Kousek od úspěchu byl znovu Pech, jehož ránu zblokoval Trvaj jen těsně vedle tyče. Naděje domácích nakonec zahubil další nešťastný moment. Dej v souboji zasáhl hokejkou soupeře v obličeji a v dlouhé přesilovce skóroval Radim Hruška.
Tipsport extraliga, 44. kolo, ne 23.1.2011, KV Arena
Kometa Brno
2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 38. Pech (Sailer) - 6. Bičánek (Veselý, Erat), 7. Hubáček (Širokovs, Procházka R.), 35. Veselý (Bičánek), 54. Hruška (Erat, Veselý). Vyloučení: 6:7, navíc Lukáš Klíma a Čutta 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 4370. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bláha, Jílek.
Karlovy Vary: Sáblík - Gřegořek, Dobroň, Nosek, Čutta, Sloboda, M.Rohan, Prošek, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Skladaný, Kuběna, Dej - L. Klíma, T. Klíma, T. Rohan
Kometa Brno: Trvaj - Houdek, Stehlík, Bičánek, Protivný, Mojžíš, Malec, Kempný - Erat, Dopita, Veselý - Svoboda Jakub, Hruška, Kvapil - Procházka, Širokovs, Hubáček - Dlouhý, Brabenec, Huml

V souboji o osmé místo se dnes utkala karlovarská Energie s Brnem. Všechny předchozí zápasy vyhráli Západočeši, a tak se do zápasu dle očekávání opět obuli. Skvělou příležitost měl již v první minutě utkání Pech. Nejdříve přihrál Zaťovičovi, jehož střelu vyrazil Trvaj před sebe, kde se kotouče ujal znovu Pech, ale ani jeho dorážka si do brány cestu nenašla.

Jenomže poté se karty obrátily ve prospěch hostů. Již z protiútoku vystřelil Stehlík a jeho střelu nebezpečně dorážel Dopita. V šesté minutě byli Brňané přesnější a především šťastnější. Při přesilové hře vystřelil od modré Radim Bičánek a kotouč se odrazil od mantinelu zpátky k Sáblíkovi, který si jej nešťastně srazil do vlastní sítě – 0:1.

Uplynula minuta a už musel karlovarský brankář tahat kotouč ze sítě znovu. Petr Hubáček si nabruslil do mezikruží, odkud poslal svižně kotouč do brány – 0:2. Brněnští hokejisté byli ve svém živlu. Další branku mohl přidat Veselý, který ujel společně s Eratem do přečíslení, ale Sáblík jeho střelu vyrazil bleskovým skluzem k druhé tyči.

Do druhé třetiny si hráči obou týmů zvolili spíše volnější tempo. První infarktová situace nastala až po pěti minutách. Nahozený kotouč poskakoval Sáblíkovi v brankovišti. Několik brněnských hráčů se ho snažilo doklepnout, do bezpečí jej odklidil až Gřegořek. Další obrovskou příležitost si hosté vytvořili o dvě minuty později, kdy se do přečíslení dostali Hubáček se Stehlíkem. Kotouč po střele zůstal ležet u levé tyče, kde ho mohl lehce dorazit druhý jmenovaný a jen těsně minul.

Ve třicáté páté minutě doplatili karlovarští hráči znovu na svou nedisciplinovanost. Vyloučení Tomáše Klímy potrestalo Brno již po půl minutě. Bičánkovu střelu od modré tečoval před brankářem Ondřej Veselý - 0:3.

Jenže Karlovarští nehodlali zápas vzdát tak snadno. Ve třicáté osmé minutě využili i oni svou přesilovou hru. Lukáš Pech si nabruslil do pravého kruhu, odkud přesně zamířil nad Trvajovo rameno, čímž snížil skóre na 1:3.

Ve třetí třetině se snažili domácí ze všech sil vyrovnat. Za svým cílem vykročili po sedmi minutách. V přesilové hře poslal po modré Čutta kotouč na Noska, který ho svou klasickou dělovkou poslal na bránu. Tam puk ještě tečoval Petr Kumstát a snížil na 2:3.

Jenže Brňané si dvoubrankový náskok rychle vzali zpět. V jednapadesáté minutě dostal Rastislav Dej za krvavé zranění čtyřminutový trest, který po skvělé kombinaci potrestal Radim Hruška, když bekhendem dorazil Veselého střelu. Ani konečná power play energetikům ovoce nepřinesla, a Energie tak poprvé v sezoně přenechala Brnu všechny tři body.

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): Po prohraném zápase se Zlínem jsme sem jeli s jediným cílem, neprohrát. Jsem šťastný, že se nám to povedlo. Všem našim hráčům bych chtěl poděkovat za trpělivý, zodpovědný a bojovný výkon.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Kometu jsme dnes snadno pustili do vedení. Výsledek 0:3 už se těžko otáčí. Nám se přesto podařilo snížit na 2:3 a předváděli jsme v těchto fázích obrovské úsilí. Naše hra má v součané době několik problémů. Za prvé nám v mužstvu chybí vyložený střelec, který při hře 5 na 5 dokáže chladnokrevně zakončit. Dále je to nedůraz před naší brankou, dva góly jsme dnes dostali z dorážek, ať už tam byl Michal Dobroň nebo Kuba Čutta. Problémem jsou také zbytečné fauly. Naši mladí hráči jsou snaživí, hrají na svém maximu, ale pokud způsobí hned několik oslabení, je to špatné.