Energie podlehla Vítkovicím letos i napodruhé

ELH: HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
V pátečním utkání se nepodařilo energetikům oplatit Vítkovicím vysokou prohru z jejich ledu a doma jim taktéž podlehli. Z počátku to vypadalo vyrovnaně, rozhodla ale jedna jediná branka, na kterou se už nepodařilo domácím najít odpověď.
Tipsport extraliga, 23. kolo, pá 27.11.2015
Vítkovice
1:3
1:2, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Duda (Kůs, Benák) – 6. Balán (Kucsera, Němec), 20. Szturc. Rozhodčí: Martin Fraňo, Štěpán Souček – David Jelínek, Tomáš Pešek. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2538. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek "C", Tomeček, Sičák, Benák, Dvořák, Rodney, Redlihs – Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Duda – Vachovec, Bulík, Bartek – Gorčík, Osmík, Kohout
Vítkovice: Dolejš – Kudělka, Čerešňák, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger "C", Balán, Němec – Húževka, Hlinka, Tomi

S Radkem Dudou v sestavě a bez Michala Gulašiho se energetici v pátek večer vydali odčinit vysokou prohru z Vítkovic, na karlovarský led totiž přicestoval právě ostravský celek. Ten dorazil již ve čtvrtek, na utkání se tak mohl plnohodnotně připravit. V úvodu mu to ale nebylo moc platné, jelikož domácí tým byl opravdu velmi aktivní a první minutky patřily jen jemu, dokud je nepřerušilo vyloučení Vladimíra Sičáka. Téměř celé dvě minuty bránili domácí velmi dobře, Vítkovice měly problémy dostat se do útočného pásma, až dvě vteřinky před vypršením trestu si vybruslil od mantinelu bývalý produktivní energetik Stanislav Balán, který nenápadnou, ale skrytou střelou prostřelil Závorku.

Domácí ale tato rychlá branka nepoložila, naopak je spíše nakopla. Hned poté totiž mohl vyrovnat Jaroslav Kůs, který se dvakrát zjevil před bránou, brankář Dolejš ale předvedl výborné zákroky. Možná právě jimi si ale vybral až moc štěstí, o chviličku později předvedl velikou chybu. Navrátilec do sestavy Radek Duda vybojoval puk za bránou, z velikého úhlu vypálil a trochu nepozorného brankáře prostřelil. Hra se poté trochu uklidnila, s ubývajícím časem se ale opět vystupňovala, až přišel závěr třetiny. Bičánkova střela se odrazila do jízdy Romanu Szturcovi, který byl faulován, nařízené trestné střílení následně ale proměnil střelou mezi betony.

V první periodě viděli diváci sice dvě branky v domácí síti, s předvedeným výkonem ale museli být spokojeni, hokej se hrál opravdu hezký. Oproti tomu ve druhé části se museli chvílemi nudit, až na zákroky domácího brankáře, ten předváděl kvalitní výkony a diváci s ním byli spokojeni. K vidění byly také dvě přesilové hry Energie, avšak ani jedna neskončila vyrovnávací brankou. Celkově ale byla druhá perioda vyrovnaná, jak na statistiky, tak na předvedený výkon. Jediná vážnější akce přišla před koncem třetiny, kdy se ke střele dostal Ölvecký, avšak Závorka ho dokázal vychytat.

Nudná prostřední část prospěla začátku třetí periody, do které oba celky vstoupily velmi aktivně. Hosté se snažili odskočit do dvoubrankového vedení, proti byl ale Tomáš Závorka, který stále držel šance energetiků na body. Do dobré příležitosti se dostal karlovarský Bulík, puk prošel pod brankářem Dolejšem, objevil se nakonec těsně vedle tyčky. O chvíli později mohl skórovat Martin Bartek, který za bránou čistě okradl Dolejše o puk. Zahrál ale velmi zbrkle, nahodil totiž puk do brankoviště doufajíce, že se kotouč nějak odrazí, k jeho smůle ho ale Dolejš stihl chytit. Domácí byli i nadále mnohem aktivnější, neurčitá křeč v jejich hře jim ale bránila ve střelení vyrovnávací branky. Domácí dostali dvě minutky před koncem předčasný vánoční dárek od rozhodčích, darovali jim totiž přesilovou hru, v té se odhodlali i ke hře bez brankáře, v té se jim ale vůbec nedařilo, a inkasovali tak do prázdné branky třetí branku, přes celé hřiště se trefil Roman Szturc.

Peter Oremus (HC Energie Karlovy Vary): Už jsme to říkal minule, pokud nebudeme bodovat, nemůže se posunout v tabulce. Hráči, kteří jsou u nás, neočekávám od nich o moc více, než dnes předvedli, ale čest výjimkám. To se potvrdilo také dnes v zápase, kdy se mančaft musí zlepšit, nejen v dnešním, ale i v dalších zápasech. Je třeba si sáhnout do svědomí, s jedním gólem se doma nevyhrává. My v této fázi jsme v těžké situaci, ale jednoduše musíme zvednout hlavy a pracovat dál. Nejlepším hráčem byl dnes Radek Duda, přístup na ledě, nebyl vylučovaný, odevzdal týmu to, co potřebuje. Je to ale strašně málo, když se k němu nikdo nepřidá.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Porovnám to s minulým utkáním se Zlínem, kdy jsme sice brali dva body za vítězství, ale byl jsem hodně kritický. Hráči dnes předvedli solidní výkon, plnili herní plán, se kterým jsme do utkání šli. Nestává se to příliš často, ale je to radost pro trenéra, když to alespoň ve většině utkání plní. Pro fanoušky to asi až tak atraktivní duel nebyl, ale měli jsme rytmus hry bez kotouče, solidní forčekink. Byly tam hluché fáze v první a ke konci druhé třetiny, ale takticky to bylo dobře odehráno. Z naší strany je dnes z vítězství určitě spokojeno.