Energie porazila Salzburg i potřetí za sebou

MHL: HC Energie - Red Bull Salzburg 7:6sn (3:3, 1:1, 2:2 - 0:0)
Ve čtvrtek v podvečer se utkala domácí Energie s rakouským soupeřem ze Salzburgu. Předchozí dvě utkání energetici vyhráli a ve vítězné šňůře chtěli pokračovat. V utkání bylo k vidění mnoho branek a šancí na obou stranách. Po infarktovém závěru nakonec rozhodli energetici v samostatných nájezdech.
MHL, 21. kolo, čt 30.10.2014, KV Arena
Salzburg
7:6sn
3:3, 1:1, 2:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 2. Osmík (Zadražil, Dvořák), 9. Harkabus (Dvořák, Zadražil), 19. Zadražil (Gríger, Šimek), 38. Táborský, 52. Kohout (Táborský, Osmík), 57. Harkabus (Dvořák, Šimek), rozh sn Harkabus - 5. Eder (Pozgay. Kammerer), 19. Filin (Kammerer, Duller), 19. Filin (Pýcha, Kammerer), 26. Hudeček (Pospíšil, Hochkofler), 42. Kammerer (Eder, Widén), 60. Pospíšil (Eder, Hudeček). Rozhodčí: Děmura – Gerát, Hynek. Diváci: 700. Vyloučení: 5:12, navíc Pospíšil, Hochkofler a Duller (všichni SLZ) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:20. Vhazování: 34:33.
Karlovy Vary: Fučík – Dvořák, Šafář, Röthlisberger, Weinhold, Michálek, Šimek, Běhal – Osmík, Beránek, Gríger, Táborský, Orság, Harkabus, Kohout, Vrána, Gorčík, Hroch, Zadražil, Rubeš.
Salzburg: Šaripov – Pozgaj, Pýcha, Lindner, Duller, Jakubitzka, Widén – Hochkofler, Gollenbeck, Kainz, Filin, Kammerer, Pospíšil, Sille, Hudeček, Pavlu, Kondradsheim, Eder.

První třetina začal ze strany domácího týmu velice dobře. Hned po půl minutě dostali energetici možnost přesilové hry, kterou využil po dobré práci okolo brankoviště Martin Osmík. Jenže vyloučit se nechali i domácí a čtyři vteřiny před vyprením trestu se po dobré kombinaci prosadil Lukas Pozgaj. S rychlou odpovědí ale přispěchal opět v přesilové hře Tomáš Harkabus. Celá první část se nesla v duchu vyloučení na obou stranách. Další gólovou akci diváci viděli až v 19. minutě, když se opět v přesilové hře prosadil nejproduktivnější energetik Matěj Zadražil. Následně však přišly horké chvilky domácího týmu. Uběhlo pouhých sedm vteřin a na rozdíl jedné branky snižoval z úniku Vladislav Filin. Aby toho nebylo málo, tak vyrovnávací trefu si připsal o dalších dvacet vteřin později opět Vladislav Filin. Za nerozhodného stavu se tedy odcházelo do šaten.

Druhá třetina začala ve stejném duchu, jako skončila ta první. Po úvodním buly fauloval Kammerer a nabídl Energii další početní výhodu. Tu již ale nezahráli domácí borci příliš dobře, a tak přišel trest v podobě vedoucí branky Salzburgu, kterou vstřelil po velkém tlaku před Fučíkem Jan Hudeček. Zbytek druhé třetiny jsme toho příliš neviděli. Jedinou větší příležitost měl Harkabus, ale na Šaripova nevyzrál. Vyrovnávací branky se diváci přeci jen dočkali. Znovu v přesilové hře se po krásné individuální akci Oty Táborského odcházelo opět do šaten za nerozhodného stavu.

Třetí část začali velice aktivně hosté, kteří šli po minutě a půl opět do vedení. Po krásné spolupráci se k puku dostal Maximilian Krammerer a pohotově zasunul za Fučíka. Odpověď přišla v 52. minutě, kdy trojice Osmík, Táborský a Martin Kohout vyšachovala hostující obranu a třetí jmenovaný zakončoval téměř do prázdné brány. O pět minut později byl dokonán obrat. To si puk na hokejku vzal Tomáš Harkabus a nechytatelnou střelou propálil Šaripova. Již to vypadalo, že energetici budou brát tři body, ale minutu před koncem se nechal hloupě vyloučit Běhal a Red Bull nezaváhal. Jedenáct vteřin před koncem třetiny se k odraženému kotouči dostal Lukas Pozgaj a nekompromisně zavěsil.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, ve kterém toho příliš k vidění nebylo. Domácí měli možnost početní výhody, ale šanci zahodili. V nájezdech se prosadili všichni tři domácí střelci ( Harkabus, Táborský, Zadražil ) a dva body navíc nakonec tedy brala Vlčí smečka.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Já vidím klíčový moment utkání v tom, že jsme si nedokázali pohlídat rychle získané vedení v první třetině a během jedné minuty jsme o něj přišli. Vedli jsme 3:1 a dovolili jsme soupeři vrátit se do utkání a to se nesmí stávat. Hráčům však patří velký dík za to, že se zase dokázali vrátit do utkání. Dali jsme gól v oslabení, který nás nabudil a dokázali jsme vydolovat dva body. Myslím, že asi nejlepší fáze našeho utkání byly výborně provedené nájezdy. Takže s dovednostní soutěží jsme spokojeni, ale s průběhem utkání už tolik ne.