Energie šesti brankami ve druhé třetině zničila Vítkovice

ELH: HC Energie – HC Vítkovice Steel 8:3 (2:1, 6:0, 0:2)
Povedené gólové představení si užili všichni, kdo dorazili netradičně ve středu do KV Areny na extraligový zápas. Energie svého konkurenta v boji o předkolo zničila šesti brankami ve druhé třetině a zaznamenala vítězství 8:3. Dvěma góly se blýskli Martin Zaťovič a Vojtěch Polák.
Tipsport extraliga, 47. kolo, st 13.2.2013
Vítkovice
8:3
2:1, 6:0, 0:2
Branky a nahrávky: 2. Drtina (Zaťovič, Prošek), 13. Doležal (Grman), 26. Zaťovič (Kumstát), 30. V. Polák (Skladaný, Pohl), 31. Skuhravý (J. Látal, Bicek), 32. Zaťovič, 35. V. Polák (Pohl), 38. Grman (Pech, Kumstát) - 2. Kudělka (Káňa), 42. Huna (Roman, Svačina), 60. Bartánus (Rehák, R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Polák - Pešek, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 3069. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:3.
Karlovy Vary: Závorka - Drtina, Prošek, Gulaši, Grman, J. Látal, Kloz, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, V. Polák, Skladaný - Bicek, Skuhravý, Doležal - Košťál, Vachovec, Zucker - Vlach
Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Voráček, Malík, R. Stehlík, Lučka, Rehák, L. Kovář - Húževka, Burger, Klimek - Svačina, Roman, Huna - Strapáč, R. Hruška, Ujčík - J. Káňa, Szturc, Bartánus

Hokejisté Vítkovic po reprezentační přestávce sehráli už jedno utkání, spekulace o jejich lepší rozehranosti však vzaly rychle za své. Už na startu druhé minuty z dálky skóroval obránce Jiří Drtina, když na trestné lavici seděl vítkovický Kudělka. Rychlá trefa v přesilovce se pak povedla i hostům, karlovarské vedení už po 25 vteřinách smazal Tomáš Kudělka. Rychlé branky na obou stranách předznamenaly otevřenost utkání. Domácí těžili především z obnovené spolupráce formace Kumstát, Pech, Zaťovič, ani hosté se ne však neuchýlili pouze k defenzivě a snažili se tvořit hru. Situaci jim však zkomplikovala dvě vyloučení okolo desáté minuty. Oslabení ve třech hosté ještě ustáli, po návratu do plného počtu však inkasovali z hole Jiřího Doležala. Vedení 2:1 si energetici přenesli i do první přestávky, protože zbytek první třetiny už mnoho zajímavých momentů nenabídl.

Po přestávce se hosté prezentovali zlepšeným výkonem, dostávali Energii pod tlak a o to krutější vystřízlivění pro ně přinesly pozdější minuty. Karlovarskou kanonádu v prostřední části načal Martin Zaťovič, který před brankou díky nedůslednosti protihráčů dvakrát dorážel. Laxní přístup Vítkovických stál na začátku dalších karlovarských gólových akcí. Branky Vojtěcha Poláka a Václava Skuhravého v polovině utkání poslaly Romana Málka na střídačku, aby gólové uvítání pro Šindeláře po chvíli svou druhou trefou zařídil Martin Zaťovič. Energie byla na koni a především Pechova formace si v útočném pásmu dělala doslova, co chtěla. Branky Vojtěcha Poláka a Michala Grmana stanovily skóre po druhé třetině 8:1.

Jak to v podobných zápasech často bývá, další třetina už předchozí euforické okamžiky připomínala jen vzdáleně. Ostravané se vyvarovali chyb v obraně a energetici už se spíše soustředili na dohrání utkání v poklidném tempu a bez zranění. Sedmi brankový náskok jim zaručoval, že i po inkasování z hole Rudolfa Huny mohli domácí zůstat v klidu. Hosté se do dalších větších šancí nedostávali, pouze v poslední minutě korigovali skóre na konečných 8:3 díky Marku Bartánusovi.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Začali jsme velice dobře a už v první třetině jsme si vypracovali moře šancí. Napadalo nám to tam až ve druhé části. Doslova do čeho jsme plácli, to skončilo gólem. Kluci makali na sto procent a musím jim poděkovat. Náš cíl je stále předkolo, ale tímto zápasem jsme udělali teprve první krok. Co se týče třetí třetiny, tak se dohrávala už jen z povinnosti. Myslím si, že ty dvě branky jsme dostat nemuseli.

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): Náš záměr byl úplně jiný, než jak dopadl výsledek. Chtěli jsme hrát úplně něco jiného, než to co jsme předvedli ve druhé třetině. Tento výsledek je pro nás hodně zlý.