Energie si z Liberce odváží debakl

Bílí Tygři Liberec - HC Energie 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Domácí pohodu i střeleckou produktivitu potvrdili hokejisté Liberce i proti Karlovým Varům. Pověst jednoho z nejnebezpečnějších celků na ledech soupeřů si tentokrát energetici do Tipsport Areny nepřivezli a umožnili Tygrům postupně navyšovat skóre. Sedmibrankový příděl opticky vylepšila pouze trefa Lukáše Pecha.
Tipsport extraliga, 41. kolo, ne 16.1.2011
Liberec
7:1
1:0, 3:0, 3:1
Branky a nahrávky: 11. Kudrna (Nedvěd, Hunkes), 21. Bartovič (Trončinský, Čakajík), 25. M. Hořava (Podkonický, Bartovič), 26. Vantuch (Špaček, Ondřej), 42. M. Hořava (Moravec), 50. Ondřej (Špaček), 56. Nedvěd (Hunkes) - 44. Pech (Dobroň). Rozhodčí: Fraňo, Smitka - Pešek, Jelínek.. Vyloučení: 4:6, navíc Sailer (KVA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5447. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Pavlů, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Víšek, Vak, Klimenta - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Ondřej, Vantuch, Špaček
Karlovy Vary: Sáblík - Nosek, Čutta, Gřegořek, Dobroň, M. Rohan, Sloboda, Prošek, Kokko - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Pech, Zaťovič - T. Klíma, Melenovský, Dej - Sailer, Vachovec, L. Klíma

Zápas začal poměrně vlažně a Tygrům nepomohla ani rychlá početní výhoda po faulu Deje a Sáblík si první ostrý zásah připsal až ve čtvrté minutě po střele Bartoviče. Hosté odpověděli o chvíli později, když Kumstát zatáhl puk do útočné třetiny, šikovně ho předal na rozjetého Čuttu, jehož bekhendový pokus pořádně vystrašil Pince, kterému musel pomoci i vracející se Čakajík. Pak to ještě jedovkou zkusil Sailer, ani jeho pokus ale brankou neskončil.

První gól tak padl až v jedenácté minutě, když se po poměrně nenápadné akci obtočil kolem hostující klece Jaroslav Kudrna a rychle zasunul puk pod beton Sáblíka. Západočeši mohli odpovědět v přesilovce, ale střely Rohana a Gřegořka skončily těsně vedle, a tak šli do kabin po první dvacetiminutovce s těsným náskokem domácí.

Nástup do prostřední části rychle přinesl druhý gól Libereckých, když si Milan Bartovič nabruslil do útočné třetiny a střelou švihem na vyrážečku překvapil Sáblíka. Karlovarští mohli snížit po zaváhání Pince, který nahození Vachovce vyrazil jen před Deje, opět mu ale pomohl vracející se bek Čakajík, a tak udeřili znovu Severočeši. Nejprve využil přesilovku Tygrů po pohledné kombinaci Miloslav Hořava, jenž zblízka propálil Sáblíka, který si pak navíc o minutu později vybral slabší chvilku, když propustil pod betonem střelu Lukáše Vantucha - 4:0.

Hosty špatný nástup do třetiny a tři rychlé branky hodně poznamenaly a v následných minutách se jen těžko oklepávali z rychlého úderu. Domácí mohli navíc skóre ještě několikrát navýšit, když nejprve pálil Kudrna a chvíli po něm Bartovič, Sáblík ale částečně odčinil předchozí zaváhání a připsal si povedené zákroky, proti dorážce volného Podkonického mu pomohla i tyč. Zmar hostů pak dokumentovala šestatřicátá minuta, kdy na ledě včetně Sáblíka dobrých dvacet vteřin kroužilo sedm hráčů Energie. Tygři ale následnou přesilovku nevyužili a navíc přišli o Výtiska, který po jednom ze soubojů u mantinelu utrpěl zranění nohy a z ledu musel být odvezen na nosítkách.

Ani poslední třetinu nezahájili hosté dobře a už po necelých dvou minutách inkasovali, když se individuálním průnikem předvedl Miloslav Hořava, a přidal tak svůj druhý zásah večera. Chvíli poté se dokázali prosadit i hráči Energie. Dobroň našel před Pincem nekrytého Lukáše Pecha, a ten předvedl rychlou kličku zakončenou střelou pod břevno.

Otevřený hokej pokračoval a další branky se diváci dočkali v padesáté minutě, když se po přihrávce Špačka zblízka prosadil Zdeněk Ondřej. Hosté pak měli k dispozici více jak minutu přesilovky pět na tři, tu ale nejen že nevyužili, navíc v ní i inkasovali. Definitivní podobu výsledku zasadil po rychlém úniku s Hunkesem Petr Nedvěd. Liberečtí si tak po celkem jasném průběhu utkání došli k vysoké výhře 7:1.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Sehráli jsme doma další atraktivní utkání pro diváky, jsme rádi, že se nám po ofenzivní části daří a i ta defenzivní byla dnes lepší. Akce všech útočných trojic byly celkem povedené. Jedinou kaňkou je zranění Honzy Výtiska, zatím nevíme jak vážné to je, ale doufáme, že bude brzy opět k dispozici.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Budu stručný, po vyrovnané první třetině, přišla katastrofální pětiminutovka ve druhé, a pak už měli domácí zápas plně ve své moci a my jsme nedovedli vůbec reagovat na jejich hru. Lukáš Mensator nenastoupil z důvodu zvýšené teploty.